| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k porodnici Státní slezská nem. - ženské oddělení

 Celkem 7 názorů.
 Hanka Zwesperová 
  • 

porodnice v Opavě 

(15.9.2001 21:01:30)
Rodila jsem 24.8.2001 v porodnici v Opavě a jsem ráda, že jsem ji zvolila.
Personál byl velmi ochotný a příjemný.
Po přijetí mě sestra oholila ( nebyla jsem proti), ale klistýr jsem už narozdíl od prvního porodu nedostala
Během porodu nám bylo spolu s manželem poskytnuto dostatečné soukromí a ikdyž jsem se nemohla volně pohybovat bylo mi těsně před porodem, což mě velmi překvapilo a potěšilo, povoleno odejít v doprovodu manžela na toaletu /ikdyž zbytečně... byla to hlavička miminka co mě tlačilo/ a jen co jsem se vrátila jsme volali sestřičku a začala jsem tlačit. Řeknu Vám, že ikdyž to byl druhý porod, moc mě povzbudila a uvolnila
pochvala porodní asistentky, že to dělám dobře a vůbec klid s jakým porod proběhl.
Nakonec jsem porodila chlapečka, byl tak maličký, když mi ho položili na břicho, ale ten pocit štěstí byl nekonečný. Sestřička pak odešla spolu s manželem miminko ošetřit. Také se vyptávala na kojení prvního dítěte a ukázala jak přiložit dítě k prsu aby začalo sát - v našem případě se to nepovedlo - prostě nechtělo (trvalo to dalších 10 hodin než získalo o prs zájem a mohla jsem ho přikládat jak často chtěla- pořád spalo) Na sále jsme strávili společně další hodinu a půl a střídavě chovali naše spící miminko.
Po dvou hodinách jsem byla převezena na oddělení šestinedělí.
Miminko mi přivezli za další tři hodiny a už u mne zůstalo.
I tady byly sestřičky velmi milé a
ochotné. Několikrát denně se chodily ptát zda něco nepotřebujeme, nabízely pouštění videokazet s tématikou kojení atd.
Pokud se cítila některá maminka vyčerpaná nebo si chtěla jen odpočinout nebo se vyspat měla možnost kdykoliv odnést dítě na novorozenecké odd. jen pár metrů, kde se ho ujaly sestřičky.
Pokoje byly čisté a za poplatek 500 Kč/den byl nadstandartní. Obyčejný ale uplně stačí.
Jediné co se mi nelíbilo byla velmi krátká doba návštěv 15-15.30 což si myslím,že je velmi málo ikdyž každý den hodina by byla lepší.
Taky s jídlem jsem byla nespokojena. Chápu, že jako doma to není, ale nápad dát na porodnici k večeři hrubý párek s hořčicí nebo chléb se sádlem a teplé mléko mi připatá přímo odporný.
S porodnice se odchází pátý den po porodu ( ten se nepočítá )
No a jestli se s manželem jednou dohodneme na třetím dítěti určitě půjdu rodit zase do Opavy.
Přeju hezký porod všem budoucím maminkám a porodnici v Opavě spoustu zdravých novorozeňátek.
 Dvořáková 
  • 

Re: porodnice v Opavě 

(25.10.2009 23:00:19)
Dobrý den, rodila jsem v dubnu 2009 plánovaným císařským řezem v Opavské porodnici. V Opavské porodnici není možnost přítomnosti tatínků při císařském řezu ve spinální anestézii (při vědomí). Byl zde ovšem naprosto profesionální personál a na sále velmi sympatický anesteziolog :) Synka mi ukazali a dali k hlave pomazlit uz na operacnim sale, tatinci maji moznost vyfotit si detatko hned, jak ho po porodu odnesou na novorozenecke. Pak synacka donesli po čtyrech hodinach na pokoj, kde se mnou jiz cekal manzel. Posleze detatko vozily sestricky co tri hodiny, ale pokud je maminka jiz schopna sama chodit a ma dostatek sil, muze si na prani detatko nechat na pokoji kdy jen chce. Sestricky na novorozeneckem opravdu udelaji cokoli aby pomohly detatko a Vas rozkojit. Nam se povedlo prisati az treti den v noci za asistence super trpelive sestricky. I kdyz se kojeni uplne nepodarilo a museli jsme kvuli ubytku vahy zacit dokrmovat, personal opravdu uz vic delat nemohl. Proste Opavu doporucuji, pan primar i ostatni lekari super, vse vysvetli, ukazou, poradi...osobni pristup, nejhezci vzpominky:) Dekuji :))))
 Dana 1dcera 
  • 

Špatná zkusenost 

(8.12.2004 19:37:33)
V Opavské porodnici jsem rodila v roce 2003 a jsem přesvědčena, že pro svůj druhý porod ji určitě nezvolím . Myslím si , že ani nové prostředí , které tam nyní mají, nemůže změnit přístup personálu a lékařů. Přenášela jsem 7dní a měla jsem ráno nastoupit na vyvolání. Vyšetřili mě asi tři lékaři a poslali dolů na pokoj s tím, že ráno podstoupím zátěžový test. Byl pátek 4,15 začaly mi bolesti, byla jsem prvorodička a věděla jsem, že to bude na dlouho, nic jsem neříkala. Po snídani mi udělali KTG a tam zjistili stahy, primář mi oznámil, že nejpozději do půlnoci musím porodit! Nic víc. Odpoledne už jsem nemohla ani sedět a těšila se, až to bude za mnou. V 21,30 mě vzali na hekárnu, porod nepostupoval, následovali injekce na podpoření kontrakcí, na utlumení kont., na spaní , proti zvracení . . .Ačkoli jsem nebyla nemocná, dostala jsem horečky 39,8 . Nespala jsem, byla vyčerpaná. Ráno v 5hodin mě upoutali na lůžko, kde jsem ležela celou dobu, bez možnosti posadit se, projít se i když jsem měla křížové bolesti. Nikdo se se mnou nebavil a když, tak opakovali" je to v pořádku" Ale asi nebylo. Pamatuji si jen zmatek, shánění manžela, primáře(který měl volný víkend),přípravu operačního sálu a spoustu lidí. Když to zkrátím - během těch horeček a skákání lékaře po mém břiše za asistence snad celé porodnice (včetně vrátného) se nám ve 13,50 narodila dcera. měla špatnou plodovou vodu(streptokok), které se napila a tak s ní jezdili po různých vyšetřeních o kterých mi řekli při propuštění. Braly jsme antibiotika obě, infekci z plod. vody jsem dostala i já. Navíc jsem zaslechla spoustu "příjemných" slov s důrazem na to abych je slyšela(" a vůbec buďte ráda, že to tak dopadlo a nedali jsme vám malou na Mko). Když byla na návštěvě má matka a chovala malou , sestra ji beze slova opět odnesla. Matka se zeptala, kam ji nese? Odpověď zněla" jen tak ji chce paní doktorka vidět" a zrovna o návštěvách. Proto jsem štěstím brečela, když jsem jela domů. Hororové sny jsem měla ještě dlouhou dobu. A pokud v této porodnici nebude personál milejší a komunikativnější, nebude mnoho spokojených maminek.
 Heluša a Domísek 
  • 

Krásný porod 

(20.12.2005 18:37:22)
6. 12. 2005 jsme v opavské porodnici přivedli na svět naši Dominiku. Nechala na sebe čekat - narodila se 12 dní po termínu. 8. dne po TP jsem se ale musela nechat hospitalizovat, což byl jediný (ale veliký) důvod mé nespokojenosti. Porod se nakonec rozběhl sám, nemuseli mi ho vyvolávat. Bolesti jsem měla 18 hodin, z toho 5 jsme strávili v porodním boxu, přesto mi porod nepřišel dlouhý a považuji ho za krásný.
Nemohu nechválit přístup sestřiček na oddělení šestinedělí, kde jsem musela přečkat dlouhé 4 dny před porodem, i sester z novorozeneckého oddělení - kromě 2 nepříjemných ježibab byly skvělé a poradily s čím mohly. Obávaná nemocniční strava se dala pozřít, vybavení a prostory porodnice jsou nové a velmi sympatické. Nejvíc jsme ale s mužem byli nadšeni přístupem a chováním té sestavy lidí, která nás odrodila - byli úžasní, opravdu!
Máme svou krásnou dcerušku a věříme, že si do opavské porodnice ještě pro nějaké ty děti jednou pojedeme... :-)))
 Radka 
  • 

měsíční Filípek 

(25.2.2006 16:58:56)
S porodem a poporodní péčí jsem byla naprosto spokojená. Rodila jsem 28. ledna 2006. Porodní sály jsou naprosto skvěle vybaveny - dokonce je možno si vzít vlastní hudbu (mají tam cd-přehrávač). Dále se mi líbilo, že jsem během celého porodu a přípravy na něj mohla zůstat v pokoji, kde byla i sprcha a toaleta. Personál byl naprosto úžasný - moc bych jim chtěla poděkovat za profesionální přístup. Porod byl bezproblémový - rodila jsem na porodní stoličce a musím přiznat, že mi to velmi vyhovovalo. Ještě jednou moc děkuji panu doktoru Michalcovi, porodním asistentkám a všem sestřičkám, které se o mě a Filípka staraly.
 cmona 


Hodnocení porodnice 

(23.1.2008 15:19:11)
Rodila jsem v říjnu 2007. Již při příjmu byla sestřička velmi milá, vše na co jsem se zeptala mi zodpověděla, natočila KTG a posléze jsem šla na porodní sál a tam si mě vyšetřil pan doktor!! Nechali si mě tam 2h. na pozorování jestli to není pouze planý poplach, zůstala jsem tam!! Byla jsem připojena na KTG a sestřička cca co 30 min. chodila kontrolovat. Když mi řekla, že se začínám otevírat, tak jsem zavolala manželovi, že už má přijet i když si nebyli jisti tím zda to opravdu bude tak rychlé ale já i přesto zavolala. Pak se mě sestra zeptala, zda chci klystyr. Udělala jsem dobře, že jsem řekla ano!! Díky tomu se mi porod posunul dál a já se začala více otevírat. Poté se mě lékař ptal zda chci epidurál či jinou anelgezii. Tak jsem si to promyslela a řekla, že chci pouze místní opich čípku. To byl jeden jediný problém - Když lékař provedl opich, tak jsem celý večer necítila jednu nohu, protože při opichu se tam panu doktorovi tlačila hlavička a on se netrefil úplně přesně ale od bolesti mi to pomohlo na 100%. V konečné fázi porodu mi pomáhal nejvíc můj manžel, který mi byl oporou ale i sestřičky a lékař mi velice pomáhali. Vše proběhlo bez problémů a konečká fáze trvala kratší dobu než jsem si myslela (A hlavně to není jako v amerických filmech). Po půl hodině po porodu přišla sestřička a přiložila mi poprvé piškotka k prsu, ten se zdárně přisál. Po dvou hodinách přišla sestra z novorozeneckého a odvezla mi piškota na umytí a mě odvesli na odd. šestinedělí, kde už na mě čekal pokoj a postel, ale stejně jsem spala jen hodinu, déle to nešlo.Měla jsem požádáno o nadstandardní pokoj a během dopoledne se pokoj uvolnil a já se tam přemístila. Ráno přivezli piškota a ukázali mi, jak ho přebalovat, jak kojit, polohy při kojení, jak vážit a proč vážit před a po kojení a vše ostatní (ale né tak do podrobna, protože jsem také zdravotní sestra a něco jsem o tom věděla). Řekli mi, že mohu kdykoliv zaznonit a to jak na sestru ze šestinedělí tak i na sestru z novorozeneckého, když by byl nějaký problém!!Měli jsme slabou žloutenku a proto jsme šli domů po pěti dnech místo po čtyřech.Já jsem s Opavskou porodnicí byla velmi moc moc moc spokojená a pokud bude ta možnost a druhý porod nebude moc rychlý, tak tam pojedu z té Ostravy i potom. Ale mají u mě jedno mínus za to, že neodeslali mojemu gynekologovi záznam o mě z porodu, musela jsem tam volat a snad už je vše v pořádku, protože sestra nic neříkala!! Já Opavskou porodnici všem vřele doporučuji. S personálem jsem byla velice moc spokojená, když jsem se kdykoli na něco zeptala, tak mi bylo vše zodpovězeno. Přeji příjemný porod, jaký jsem měli i já Vám Všem!!R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^
 Lucie Honová 
  • 

100 % spokojenost 

(17.9.2012 18:52:09)
Rodila jsem v Opavě 23. května 2012. Mohu porovnat předchozí porod, který byl v jiné nemocnici a mám z něho trauma do dneška, jsem byla v Opavě na 100% spokojená a to i na šestinedělí. Dětské sestry mají citlivý přístup, mají svou práci rádi a ženám, které chtějí kojit, se snaží maximálně pomáhat.
Tímto všem děkuji za vstřícný přístup jak porodníkovi panu Dr. Šustkovi tak všem ostatním zaměstnancům.

Lucie Honová

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.