| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Mazání po koupání

 Celkem 9 názorů.
 Markéta, 11měsíční Veronika 
  • 

Re: Kosmetika po koupání 

(15.12.2000 22:04:37)
Terezo,
mazat miminko je potřeba, což byste velmi brzy zjistila, kdybyste ho nemazala. Kožaři příliš nedoporučují oleje, které pokožku vysušují. Dětská kosmetika je tak detailně zkoušená, že bych vůbec neměla strach. Mně se osvědčila k. Sebamed, mnoho maminek používá obyčejnou Indulonu nebo krém Bepanten (ne mast). Pokud je miminko alergik, je dobré se poradit s kožařem, jaký masťový základ užívat. Co se týče slunečnicového oleje, použila jsem ho jednou, ale nebyl nijak zázračný a hlavně strašně smrděl.
 Iva, mimi 4 m 
  • 

Re: Re: Kosmetika po koupání 

(17.12.2000 10:40:00)
Úplně jiný pohled- nevím, jak je to možné, ale tady v Brně je úpůně jiný pohled na koupání miminek, a nemůžu si pomoct, zd se mi i rozumnější - malé děti se denně koupat nemají, právě proto, že jim to zbytečně a hodně vysušuje pokožku a připravuje ji to o ochranný film. Stačí umýt zadeček (pod tekoucí vodou v umyvadle), případně ručičky a pusu, celé dítě koupat maximálně! dvakrát týdně. A to bez mýdla nebo šamponů, jen vodou.
Mám to z několika zdrojů, mimo jiné dvě na sobě nezávislé dětské sestry, porodnice a pediatričky.
Ovšem příbuzní z manželovy strany žijící v Jižních Čechách jsou z toho paf, dítě se přece "musí" koupat. Naši jsou zvyklí od mojí sestry, která má holčičku o rok starší a od narození to dělá taky takhle.
No, asi jsme tady v Brně šiřitely nových objevných myšlenek...:-)
 Markéta, zítra roční Veronika 
  • 

Re: Re: Re: Kosmetika po koupání 

(18.12.2000 21:32:19)
Bohužel jste ve své odpovědi trochu mimo. Dotaz zněl na mazání po koupeli, nikoliv častost mytí. Nechcete-li mýt své dítě každý den, budiž. Nevím, jestli ho ale nepřipravujete o to, co tolik miminek baví. Ale vzpomínám si, že podobný argument jako vy použila u mé doktorky jedna "rómská" matka - že miminko nemyje, protože to není zdravé pro jeho kůži. Takže - nejen v Brně jste osvícení prosazovatelé nových metod - spolu s vámi za nemytí bojuje početná skupina našich obyvatel, ač z Prahy.
 Leona, Valérie, 8 týdnů 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kosmetika po koupání 

(19.12.2000 14:30:53)
Musím se zastat Ivy. Jsem také z Brna a dvě nezávislé porodní saistentky nám v předporodních kurzech doporučovaly nekoupat denně, ale 2 - 3 krát týdně. Také si myslím, že koupání a mazání úzce souvisí - vykoupat a namazet.
 Sylvie 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kosmetika po koupání 

(3.1.2001 23:07:23)
Paní Markéto,
chtěla bych se zastat paní Ivy - četnost koupání a suchá pokožka a její ošetření spolu úzce souvisí, takže tak docela mimo mísu nebyla. A podobný názor na koupání novorozenců a kojenců nemají pouze brněnské porodní asistentky a někteří Rómové, dovolila bych si zacitovat z časopisu Sestra 9/2000, článek "Co by měla vědět dětská sestra o onemocněních kůže u dětí" (Doc. MUDr. Jan Janda, CSc., 1. DK FN Motol, Praha):
"Dětská pokožka má své zvláštnosti
V prvních měsících života mají kojenci tendenci k určité přecitlivělosti kůže, která se projevuje výskytem různých vyrážek, které většinou spontánně mizí a vyžadují pozornost lékaře, jen pokud se zvětšuje jejich rozsah, děti jeví ještě jiné příznaky nebo vyrážka přetrvává delší dobu.
Zdravé děti nepotřebují příliš často různé kožní olejíčky, lotia, zásypy atd., i když těchto produktů je i na našem trhu v poslední době velký výběr. Pokud je kůže dítěte přece jen suchá, doporučuje se použít spíše lotia než olejových přípravků. Není snad třeba zdůrazňovat, že všechny přípravky, zvláště u kojenců a batolat, by měly být označeny tak, že jsou pro děti a respektují tak zvláštnosti dětské kůže. I kvalitní kosmetické přípravky pro dospělé obsahují často celou řadu chemikálií, které jsou snášeny bez problémů kůží dospělých, ale ne dětí.
Diskuse kolem koupání
U nás je dlouhá tradice, že se novorozenci a kojenci koupou většinou denně, včetně toho známého rituálu okolo celé akce. Ne všichni pediatři na světě to ale doporučují, řada z nich se domnívá, že koupání 2-3x týdně je dostatečné. Častý styk s vodou ale samozřejmě kůži vysušuje a nutí pak nadměrně používat promašťující prostředky. Ve dnech, kdy se dítě nekoupe celé, stačí většinou k běžné osobní hygieně odstranit nečistotu z nezakrytých částí těla, tj. obličeje a rukou (zbytky jídla, špinavé ruce po kontaktu s okolím).
Zvláštní pozornost samozřejmě vyžaduje okolí zevního genitálu, zvláště očišťování po stolici. Na našem trhu jsou k tomuto účelu k dispozici speciální vlhké ubrousky, měly by nést označení "pro děti". Stejnou službu mohou ale prokázat i čisté vlhké bavlněné pleny."
Sylvie
 nejsem prase 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kosmetika po koupání 

(5.1.2008 18:21:36)
JJJ, bude to asi cigaňa ze Štatlu :-)
 Alexandra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Kosmetika po koupání 

(15.6.2008 22:12:10)
Teda damy, nestacim se divit co tady probiha!
Ja osobne, stejne jako spousta pediatru, jsem zastancem toho, ze pouze voda (bez jakychkoli kosmetickych pripravku) denne miminku neuskodi a pokud ma z toho poteseni proc ne. Rozhodne to ale neni u malych miminek nutnost a staci koupani napr. obden.
To ale neni duvod meho prispevku...normalne se totiz nikdy do diskuzi nezapojuji. Tentokrat jsem ale naporosto sokovana vasi reakci, ktera neznaci nic jineho nez sprostotu a hloupost - stydte se!
Alexandra
 Nejsem prase 
  • 

Re: Re: Re: Kosmetika po koupání 

(5.1.2008 18:20:10)
Doporučuju:

1. naučit se česky
2. nebýt prase
 Mirka 
  • 

Re: Kosmetika po koupání 

(17.12.2000 19:54:41)
Plne súhlasím s Ivou. Mám doma 6 mesačné mimi. Kúpané je sice každý deň ale bez akejkoľvek kozmetiky. Čistá voda cca 35 C, na vlásky šampon 1 x týždenne. Pokožka krásne čistá bez jediného problému. U nás je taká tradícia už pekných pár rokov.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.