| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Pěstounská péče - jak postupovat

25.10.2004 13:23:04   Jirka
Dobré odpoledne.
Na základě údajů o vaší rodinné situaci, které uvádíte, bych doporučila počkat s podáním žádosti o přijetí dítěte na dobu po přestěhování do nového místa bydliště, kdy už také vaše miminko bude trochu větší. S předáváním žádostí z jednoho kraje do jiného je poměrně složitá administrativa, také si myslím, že by vám kompetentní pracovníci pro NRP státního úřadu v současné době doporučili počkat s podáním žádosti po narození dítěte. Doporučila bych uvažovat spíše o formě pěstounské péče, dobře bych také s ohledem na vaše děti zvážila představy o dítěti včetně věku. Pokud je pěstounská péče za účasti biologických rodičů, kteří jeví zájem o občasný kontakt s dítětem, je lépe mít vymezen styk dítěte s rodiči soudně. Příjmení u dítěte v pěstounské péči je možno změnit prostřednictvím matriky. Pěstounská péče končí po právní stránce zletilostí dítěte, pokud se však dítě nadále připravuje na budoucí povolání, náleží mu příspěvek na úhradu potřeb dítěte i pěstounovi odměna. Prakticky to vypadá tak, že většina dětí po dosažení zletilosti v pěstounských rodinách zůstává a i po osamostatnění se se do rodiny vracejí.
V současné době bych doporučila využít čas a zatím třeba prostudovat literaturu vztahující se k problematice NRP, která je u nás k dispozici (např. nakladatelství Portál).
S pozdravem
Lucie Benešová
Názory k dotazu (1 názorů)
Re: pestounska pece Anicka 4.11.2004 15:39

(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.