| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re: Vyšetření důvodu potratu

6.2.2002 17:47:47   MUDr. Aleš Padrta
Potrat může mít řadu příčin.
Patří mezi ně: nedostatečná připravenost děložní sliznice, nitroděložní infekce, endokrinní poruchy (cukrovka, hypertyreosa, aj.), virové a bakteriální infekce (i skryté-latentní), anémie, chromozomální aberace, anomálie trofoblastu (nadměrný nebo nedostatečný růst, snížení tvorby cév), funkční poruchy trofoblastu (nízká produkce hormonů vaječníků), porušená imunitní tolerance, genetické defekty a anomálie spermií, ionizující a krátkovlnné záření, léky.
Při opakovaném potrácení je třeba se na tyto příčiny zaměřit a případně je léčit. Infekční onemocnění za skupiny antropozoonoz (např. toxoplasmosa) jsou primárně onemocnění zvířat přenosná na člověka. V těhotenství pak mohou
způsobovat poškození plodu a ev. potrat.
Cysta na vaječníku bývá v prvních třech měsících těhotenství poměrně častým nálezem, zpravidla jde o cystické žluté tělísko zajišťující produkci hormonů pro udržení těhotenství a také zpravidla spontánně zanikne.
Další těhotenství se pak doporučuje asi za půl roku po potratu, samozřejmě po léčbě zjištěné příčiny, někdy po předchozí hormonální a vitamínové přípravě.

dr.A.Padrta
Názory k dotazu (2 názorů)
Re: Vyšetření důvodu potratu Renata Smrčková,bezdětná 8.2.2002 7:37
*Re: Vyšetření důvodu potratu Andrea Povalacova 15.3.2002 11:6

(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.