| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dvě třetiny dětí mají na táboře mobily

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 138 [Dalších 118 >>]
Jana +3
  • 
30.7.2015 6:33:03
Nevim,proc by se mobily mely zakazovat.Jako vedouci bych vyclenila urcity cas na poslani smsky nebo kratke zavolani.Piseme si a volame s ostatnimi cleny v rodine,nevidim duvod,proc by dite tohle nesmelo.
karel
  • 
29.7.2015 10:33:32
Náš skautský tábor je mírnější: Mobily se rozdávají a vybírají na polední klid.

Jinak já telefonoval z lázní, ŠvP i z táborů už za socíku víc, než psal pohledy. Z budky, z pošty. Často na účet volaného. Mnohde ještě budky neuměly meziměstské hovory účtovat a ústředna je už spojovala.
Děcka měla staré firemní geekovské telefony s wifi a chatem, později skypem a videem ještě v době kdy wifi bylo hlavně pro kompy. Tak jsme chatovali i na lyžák. Na tábor jsme jim posílali pohledy s námi rovnou z mobilu díky pilotní službě pošty.

Na tábor v době prvních mobilů vozily výměnné baterky... Dneska powerbanku, jako vedoucí, kvůli nabíjení přes noc ve vzdáleném srubu.
29.7.2015 9:06:32
mobilů ani komerčních táborů.

Moje starší (pomalu instruktor) - měla, aby mohla posílat SMS svému klukovi. Zapínala každý večer na 10 minut.

Jinak stále jim posílám alespoň nějaký pohled a dávám nadepsané korensponďáky. ~;)
holka anonymka
29.7.2015 8:10:18
můj syn stejně nikdy z mobilu nevolal ani nepsal, a nepsal ani na pohledy, že se mají s klukama líbat apod. To jsem zjistila, až když mi doma vypravoval.. Na stejný tábor už nikdy nejel.
holka anonymka
29.7.2015 8:06:42
kdyby se dělo něco důležitého, tak ti zavolají ti vedoucí, ne? Co důležitého ti každý den smskuje?
bl
29.7.2015 7:18:29
Za nás - dceři jsem první dva roky mobil nedávala, ale jelikož byla jedna z mála, kdo ho neměl a poprosila mě, ať jí ho příště dám, tak jsem jí vyhověla. (Fungovalo to tak, že mobily měli u sebe vedoucí a pak je dětem na půl hodiny rozdali. Co vím, tak to nikoho nijak nepoznamenalo.)

Dceru vychováváme doma a když budu chtít, aby neměla mobil, nemusím jí kvůli tomu posílat na tábor. Co totiž vidím ve svém okolí, tak spousta rodičů posílá své děti na tábor s tím, aby je aspoň tímhle způsobem odpojili od wifi a aby tam jejich děti zhubly. Tak tohle si podle mě mají vyřešit sami doma a ne pak vykřikovat, jak jsou dnešní rodiče hrozní, když dávají dětem mobily (a např. tatranky) na tábor.
Jája
  • 
29.7.2015 1:00:11
Moje 7 letá dcera byla letos na táboře poprvé.Mobily měli,po zkušenostech z minulých let, zakázané.
Děti místo toho,aby si spolu hrály a povídaly,hrály na mobilu hry u táboráku posílaly sms,nebo si zase hrály.
Už druhý rok byly děti bez mobilů,nijak jim to nevadilo a užily si kamarády daleko lépe.
Jen mamince zprávy,co dělá její dítě trochu chyběly .O))
Každý den jsme posílali pohledy i dítě jich několik poslalo(musím si je schovat na památku) a bylo to super.
Zážitky jsme probrali na návštěvě a po zkončení tábora.
Jo a ona stejně ještě mobil nemá,nemyslím,že by ho v první třídě nutně potřebovala.
Petrajda
28.7.2015 22:06:52
Na synově táboře byl zákaz mobilů a jsem tomu ráda. Mamince z Vyškova, které musí syn dávat každý večer zprávu, by to také pomohlo...
28.7.2015 21:45:39
A to jako proč??? Plno předškoláků jezdí na školku v přírodě i na tábory, a užívají si to.~d~
Yuki 00,03,07
28.7.2015 19:04:00
taky by se třeba včas rodiče dozvěděli, že je děcku blbě - nedávno se to tu řešilo
případně by se včas rodiče dozvěděli, že mají děcka špatný hygienický podmínky nebo málo jídla

já každopádně vidím víc výhod než nevýhod v tom, že ten mobil můžou mít
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 138 [Dalších 118 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.