| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dvě třetiny dětí mají na táboře mobily

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 138 [Dalších 108 >>]
Drop
28.7.2015 19:00:22
tak kdyby měly děti dovolené mobily, třeba by pak skautští vedoucí nestáli před soudem za zneužívání desítek dětí, celoživotní trauma, kvůli jednomu člověku, to raději ten mobil bude mít moje dítě sebou

http://zpravy.idnes.cz/obzaloba-pro-vedouci-junaka-za-zneuziti-39-skatu-f5r-/krimi.aspx?c=A130403_164900_usti-zpravy_klu
Yuki 00,03,07
28.7.2015 16:08:12
a s tím "rodiče ho nepustili" - u nás jsem rok synovi básnila o škole v přírodě, starší byli loni na táboře a přijeli nadšení a pak jsme se museli definitivně rozhodnout jestli pojede nebo ne a on opravdu nechtěl, tak ho přece nebudu nutit - jo, bylo mu líto, že nemá zážitky jako ostatní spolužáci (nejel jen on a pak dva vysloveně sociální případy), ale kdyby jel, brečel by dlouho před tím a i tam a pak bysme napravovali to, že jsme ho přesvědčili/přinutili - a mobil by vliv neměl, on by to nezvládl s ním ani bez něho - má k tomu svůj důvod a vím, že až dozraje a bude chtít, bude pryč víc než doma, ale zatím to tak není
Yuki 00,03,07
28.7.2015 16:05:00
jsou děti, který to zvládají, jsou děti, který nechtějí, jsou děti, který by to opravdu nezvládly - je potřeba najít každýmu takový režim, který mu vyhovuje
a ono stačí "málo", aby děcko nezvládlo pobyt bez rodičů - stačí nepohoda doma, a to při stavu rodin není nic neobvyklýho, nebo jakýkoliv zážitek
jsou děcka, který od malinka hlídají babičky a s rodiči téměř nejsou, takoví to zvládají většinou líp
pak jsou děcka, který namá kdo pohlídat a ty mívají problém - prostě každý k tomu, kdy zvládne noc sám, dojde podle sebe a ne podle toho, jestli už mu bylo 5 nebo 8, ani podle toho, jestli všichni spolužáci jedou nebo ne

jasně že může někdo reagovat lítostivěji s možností zavolat než bez té možnosti, ale to je minimální rozdíl, ten velký rozdíl je v tom samotným děcku

podle mě jde totiž o dvě rozdílný věci - buď pošlu na tábor děcko tak zralý, že to zvládne s mobilem stejně jako bez něho a pak je to jedno - a nebo ho tam ještě nepošlu a rok počkám
a nebo mám doma puberťáka, který by zákaz čehokoliv bral jako omezování a nikam by nejel - a nebo jsou takoví, kteří se podřídí, ale do této kategorie nespadám já ani moje děti :)


jentakj
28.7.2015 15:51:57
Yuki - aha, tak mé děti jezdily už od školky - strašně se těšily a vím, že to obrečely spíš ty, který rodiče nepustily. Na jednom běhu jsem byla jako pomocnice, tak vím, že mobily byly zakázané a ani se stýskacím dětem neříkalo - pozdravuje Tě maminka. Úzkostným maminkám se jen sdělilo, že dítě se má fajn a nestýská si a na žádosti - já s ním/ní chci mluvit - se říká - nezlobte se, nebudeme riskovat, ale buďte v klidu, vše je OK. Pokud by byl problém, určitě zavolám.
Yuki 00,03,07
28.7.2015 15:31:52
já nepotřebuju on-line kameru, nepotřebuju okamnžitě všechno, já chci, aby měl možnost mi říct (napsat), jak se mu líbí nebo co se děje - ale když nechce tak nemusí, mladší se mi neozval a je to tak taky správně, a stejně tak je správně, že se mi ten starší ozval - každý dělá tak, jak to jemu vyhovuje

kdybych já jako 7letá na škole v přírodě měla mobil, brečela bych stejně jako bez toho mobilu, prostě některý děcko to zvládá líp, některý hůř a mobil to nezmění
moji bráchové byli na táboře v éře dávno minulé a odmítli jet podruhé, přesto jsou jako dospělí samostatní, úspěšní, cestují - no a jeden se ozve rodičům někkolikrát za týden druhý jednou za půl roku, tábor to neovlivní, povahu nezmění
Yuki 00,03,07
28.7.2015 15:28:30
ne, naše školka jezdila maximálně na půldenní výlet, no a i kdyby jezdila na týdenní, kdyby nechtěli, nejeli by.
Starší kluci na školu v přírodě chtěli, tak jeli, malý nechtěl, tak nejel. Nevidím důvod to dělat jinak
jentakj
28.7.2015 15:19:32
Yuki - no to právě není pravidlo, takže není dobrý si s tím zahrávat a zkoušet, jestli to s mobilem bude stejný. Dost často to stejný právě není.~;)
No a o tom to celý je.~;)
Ale jak někde psal - dej dítěti on-line kameru, ať máš zážitky hned a ať můžeš s dítětem kdykoli mluvit - Tvá věc, pokud to tábor dovolí.~d~
jentakj
28.7.2015 15:17:34
No - některé děti se těší na tábor a jezdí od poměrně nízkého věku. Tvé děti nikdy nebyly se školkou na týden pryč?
Yuki 00,03,07
28.7.2015 14:54:07
jo a pro upřesnění - oni jsou i takoví, co se i v těch 5-6 letech opravdu těší a užijou si to bez rodičů, o tom není pochyb, ale ti by si to užili s mobilem stejně jako bez mobilu ~;)
Yuki 00,03,07
28.7.2015 14:42:31
já nežvaním, já mám zkušenosti

a v tom, co dělám pro děti nebo co dělají ony hledám nějaký přínos, jaký přínos má pro dítě v 5 letech noc ve školsce? pokud ji tam prořve, jaký přínos má pro dítě tábor, kde brečí?

podle mě absolutně žádný, efekt je spíš opačný, ale toho si většina lidí nevšimne, to si v sobě nese to děcko samo

ale to už jsme od mobilů někde jinde, předškolák ještě mobil nemá vůbec mít a nemá ani co jezdit na tábor
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 138 [Dalších 108 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.