| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dvě třetiny dětí mají na táboře mobily

[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 138 [Dalších 58 >>]
Yuki 00,03,07
28.7.2015 13:13:30
víš, vypořádat se samo je sice fajn schopnost, ale každý jí má v jiným věku, nemožnost být ve spojení se "svým člověkem" je pro děcko to nejhorší, co mu můžeš udělat, dokud na to opravdu není připravený, a to, jestli připravený je nebo není pozná jenom ono samo, ale málokdo se ho ptá, proto jsou ty brečící děti, ty prostě připravený nejsou

a pak je to o povaze, někdo brečí před ostatníma, někdo do polštáře, ale dobře není ani jednomu

a (ne)možnost mobilu na to nemá vliv
jentakj
28.7.2015 13:13:25
Aha - tak to jo. Teda bylo by mi dost divný, když by mi dospělý dítě volalo skoro denně~;)
No jo, když to máte takhle - pak chápu, že bez mobilu jste jak bez ruky a máte pocit, že dítě trpí, když bez něj bude 14 dní.
28.7.2015 13:12:20
Yuki, dej jim sebou minikameru s web přenosem online, ať jste všichni v klidu - na tohle fakt nemam, a nikdy to nepochopím.
Za sebe jse ráda, že já nejsem na mobilu závislá a moje děti nejsou na mobilu závislé. HOW
jentakj
28.7.2015 13:10:47
Susu - brečí, ale je to v mnohem menší míře a dá se snadněji uklidnit, když ten mobil tam není. Dítě se totiž naučí se s tím vypořádat samo /pochopitelně s vedoucím, brečící dítě nikdo nenechá svému osudu/ a nečeká, že maminka přiběhne a pohladí na dobrou noc.
Kdežto když byly mobily k dispozici, tak bulel přes den pořád někdo, protože stále bylo nutkání mámě zavolat a žádat o pomoc s banalitami - mami, bolí mě koleno, já upadl - a pak je dítě hotový z toho, že ho maminka nepochová a už to jede.
Opravdu bezva situace.
susu
  • 
28.7.2015 13:10:45
A hlavně, dopis či pohled jdou několik dní a odpověď zpátky taktéž, tedy tam není přijatelná zpětná reakce a je to trochu nuda.
Yuki 00,03,07
28.7.2015 13:10:34
novidíš, tvým vohovuje o prázdninách matematiku vypustit, mým se líbí o prázdninách si jí užít - a tak si každý může vybrat, co s mu líbí tak to má být
28.7.2015 13:09:07
OK
V tom případě mám, DÍKYBOHU, velmi inteligentní děti, které vydrží dva týdny bez maminky a bez mobilu :-).
Jezdí, starší od 6ti, mladší od 4a3/4, celé roky bez mobilu. A zážitky vypráví až potom.
susu
  • 
28.7.2015 13:08:54
Proč myslíš?
Yuki 00,03,07
28.7.2015 13:08:29
můj dospělý manžel jednou týdně volá rodičům

můj doslělý bratr několikrát týdně volá rodičům

já několikrát týdně mluvím s rodiči

z dovolené si napíšeme SMS, pošleme MMS,

v dnešní době chodí minimum dopisů a pohledů, nejsme na to už zvyklí, takže ani děcko z tábora neposílá pohled, ale mms, je to tak, je trochu jiná doba

my dělaáme něco, co odpovídá dnešní době a po děckách na dva týdny v létě chceme, aby se chovali jako my před 30 lety, trochu divný, ne?
Klenoflejn+4
28.7.2015 13:08:20
Moje 3 starší děti jsou teď na táboře spolu a nejstarší má s sebou mobil a powerbanku, aby si ho dobila. I když vedoucí znám a věřím jim, chci, aby měla dcera možnost mi zavolat nebo dát vědět, kdyby se dělo něco, co by ona vyhodnotila jako důležité. Navíc mi vadí nějaké nařizovací praktiky, co mít nesmí, nejela na vojenské cvičení, ale na tábor pro radost, ne?
Nevolala mi ani jednou, na facebooku nebyla, každý večer si pošleme pár zpráv a smajlíků, abychom o sobě všichni věděli.
[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 138 [Dalších 58 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.