• |
7.8.2002 17:43:57
Máme obdobný problém, usínáme nalevo, hlavička je pořádně placatá, stimulace zprava moc nezabírá, ani podkládání moukou či plenkou nezabralo. Dokonce jsme otočili postýlku, ale nic platné, synáček si lehá na levou stranu hlavičky. V poslední době se situace trochu lepší, protože než usne, tak se otáčí na pravý bok a občas tak bývá i v noci. Neuroložka nám doporučila stimulovat zprava hračkami, jinak prý se to srovná, když bude teď více sedět.
|
• |
24.7.2002 7:42:15
Paní Blanko,
mám syna 26 měsíců a od 6-ti týdnů do 18 měs. jsme museli cvičit Vojtovu metodu (problémy u porodu). Byl asymetrický, tj. otáčel více hlavičku vlevo a v poloze na zádech ležel ve tvaru "rohlíku", neměl symetrické reflexy. Jestli Vám na rehabilitaci doporučili násilné otáčení hlavičky, neváhala bych a okamžitě změnila působení. Jak psala paní Blanka, je to záležitost mozečku, tj. dítě má částečně zablokovanou motoriku a opačný pohyb nezná nebo nemá možnost jej udělat. Mám sestru fyzioterapeutku, která mi okamžitě sjednala diagnostiku v olomouckém rehab. centru RL-Corpus s.r.o. a začali jsme cvičit Vojtovu metodu. Pro dítě je to nepříjemné, ne bolestivé, brečí, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že velmi účinné. Řekli nám, že kdybychom necvičili, nemusel by ani chodit, měl by problémy s páteří i rukama (měl silné vnitřní rotace). V Olomouci jsou lidé na svém místě, mohu vřele doporučit - tímto i zdravím paní Lenku, naši terapeutku. Náš Martin dnes řádí jak drak, skládá puzzle, pozná barvy ... všechno dohnal, chodit začal ve 13-ti měsících. Přeji Vám hodně síly a štěstí, když vydržíte a budete si věřit, všechno zvládnete. |
• |
14.5.2002 21:43:34
Já mám s mým chlapečkem stejný problém, pouze s tím, že otáčí hlavičku na pravou stranu. Děláme vše jako vy tzn. hračky, lidi, prostě všechno do leva. Na spaní máme v postýlce vak s třemi kily rýže, kterými hlavičku podepíráme, aby byla " alespoň " rovně, v kočárku pro změnu balík cukru. Už jsem z toho docela zoufalá, protože co ten prcek všechno udělá jen aby měl hlavu, jak my říkáme " na svou stranu", to neni ani možné uvěřit. Já jen stále doufám, že se to upraví až bude větší a budou ho víc zajímat hračky na té levé straně. Jen mám strach aby mu nezůstala zplacatělá hlavička. Přeji hodně úspěchů při boji s dcerkou. S pozdravem Jana.
|
Další akce nalezte zde
Další recepty nalezte zde
(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.