| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chtít rodit doma? To se v Česku neodpouští!

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 82 [Dalších 32 >>]
.kili.
3.12.2016 15:05:21
- "Co tedy přesně znamená, že by dítě mělo mít právo volby?"

že by mělo mít právo volby, nic více, nic méně. Moc nerozumín té Vaší otázce.
Lexi.
3.12.2016 14:29:56
"takto jste mohla dospět k falešné intuici, ne tak ke skutečnosti"
- proč myslíte?

"důkaz je důkaz, madame. Falešné intuice ho samozřejmě neznají, neboť nepotřebují"
- ptala jsem se vás, jaký důkaz by jste si představoval, vy mi nejste schopen odpovědět...
Sylva Š.
3.12.2016 13:29:35
" každý by měl mít právo volby."

i to dítě, pravda.


Co tedy přesně znamená, že by dítě mělo mít právo volby?
.kili.
3.12.2016 11:03:22
"Jak jste k něčemu takovému (porod doma levnější, pozn. citujícího) dospěla ? "
- vyhodnocením dvou informací - jednak ústní info doma porodivší známé (s porodní asistentkou), jednak výpis mého zdravotního pojištění, ve kterém bylo uvedeno, kolik pojišťovna zaplatila za můj v podstatě bezproblémový porod v nemocnici

takto jste mohla dospět k falešné intuici, ne tak ke skutečnosti.


"Máte pro takové tvrzení důkaz ? "
- jaký by jste si představoval? účtenku?"

důkaz je důkaz, madame. Falešné intuice ho samozřejmě neznají, neboť nepotřebují.
.kili.
3.12.2016 10:59:12
- "Jsem zvyklá vysvětlovat polopaticky. "

Polopaticky jste na mé upozornění na právo volby zareagovala otázkou "Kdo, jak a kdy by měl jeho názor zjišťovat?". O názoru ale nebyla řeč. "Polopaticky" jste tedy vysvětlovala něco jiného než dotčené thema.

- "Takže - pokud má dítě mít možnost volby, musí mít možnost nějak vyjádřit, jak by volilo."

To si myslíte Vy.
kamilaee
  • 
2.12.2016 23:01:46
Jako clovek ktery zil dlouhodobe v Holandsku a Anglicky mluvicich zemich take nechapu, proc odsuzovat matky, ktere se rozhodly pro porod doma.Je to jejich rozhodnuti, ktere by melo byt respektovano, protoze ony za nesou odpovednost a jiste se rozhodly podle svoho nejlepsiho uvazeni.
Lexi.
2.12.2016 22:59:01
"Ono to nebyly jen těžké domácí porody, ale i zdravotní Epidemie"
- to je mi jasné, já nerozporuji dřívější vysokou úmrtnost dětí (obecně), ale reagovala jsem na příspěvek, kde se mluvilo o úmrtnosti matek a dětí pouze v souvislosti s porodem, epidemie cholery s porody jistě nijak nesouvisela
Lexi.
2.12.2016 22:54:06
"ani já ne a ani jsem nepsal, že Vy shledáváte"
- není mi jasné, proč píšete v předchozím příspěvku, že jsem něco zapomněla napsat

"Jak jste k něčemu takovému dospěla ? "
- vyhodnocením dvou informací - jednak ústní info doma porodivší známé (s porodní asistentkou), jednak výpis mého zdravotního pojištění, ve kterém bylo uvedeno, kolik pojišťovna zaplatila za můj v podstatě bezproblémový porod v nemocnici

"Máte pro takové tvrzení důkaz ? "
- jaký by jste si představoval? účtenku?
Sylva Š.
2.12.2016 17:38:11
Jsem zvyklá vysvětlovat polopaticky. Takže - pokud má dítě mít možnost volby, musí mít možnost nějak vyjádřit, jak by volilo.
Neboť mít možnost volby, ale nemít možnost tu volbu dát najevo, je blbost, že.
Hanina
  • 
2.12.2016 11:16:15
Taky v rodinách bylo 10 a více dětí, výjimkou nebylo ani 20 dětí (třeba hudební skladatel Bach jich měl 18). Mnoho dětí se nedožilo dospělosti, proto jich bývalo tolik. Ještě za tolik opěvované 1.republiky (t.j. 30.léta 20.století) bylo v rodinách běžně 5-8 dětí. Pokud chcete pramen, pak si nalistujte sčítání lidu, už jsou naskenovaná na internetu. S objevením penicilinu a moderních léčiv po 2.sv. válce klesá i počet děti v rodinách na průměrných 2-3. Prostě byla větší jistota, že děti přežijou, tak jich nebylo třeba tolik rodit.
Ono to nebyly jen těžké domácí porody, ale i zdravotní Epidemie. Pokud jste sledovali seriál Tajemství rodu, tak tam v jednom díle byl přímo záběr na knihu zemřelých v pol. 19. stol., jednalo se o nějakou vesnici ve východních Čechách. Řádek po řádku byla jako příčina úmrtí zapsána cholera, vymřely tehdy 2/3 obyvatel v oblasti. Ten pohled do matriky byl fakt skličující.
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 82 [Dalších 32 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.