| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k porodnici Městská nemocnice Ostrava-Fifejdy

[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 95 [Dalších 15 >>]
Petra
  • 
13.3.2005 22:26:08
Porodnici na Fifejdách vřele doporučuji i já. Rodila jsem 12.10.2004, lékaři, porodní asistentky, sestřičky na šestinedělí, všichni byli super. Měla jsem nadstandard, byl perfektní a moje počáteční obavy z porodu se rozplynuly už na příjmu.Označení baby friendly si opravdu právem zaslouží.
4.2.2005 10:53:04
Na porod jsem se opravdu tesila, diky asistentkam z predporodnimu kurzu v MC Krtecek. Fifejdy maji svuj kurz, ze ktereho jsem bohuzel, diky osobni situaci, stihla jen dve hodiny. I presto ho mohu doporucit.

Co se samotneho porodu tyka - chtela jsem rodit co nejprirozeneji, zvazovala jsem i cestu do Vrchlabi. Asistentky, sestricky i lekari na porodnim i sestinedelce na Fifejdach jsou naprosto uzasni a porodnice je baby friendly - zaslouzene a v pravem smyslu slova (vse je zamereno na miminka a nektere mamky to asi moc nechapou, nebo nepreferuji). Pred porodem jsem mela slepeny cipek, takze se nam to trosku tahlo, ale nic hrozneho to nebylo. Vojtisek sel standardne hlavickou, mel ji ale uplne kulatou a houpal se na pupecniku, ktery mel kolem raminek - takze to chtelo trosku sily, a nejen me, ale i pana doktora, ktery mi pomahal tlakem na brisko. Navic mel nad hlavickou vztycenou rucku. Vsechno jsme zvladli na jednicku. Vojtiska jsem dostala na prsa nebo spis bricho a cekali jsme na dotepani pupecniku. Pak tatka prestrihl spojeni a sel "koupat" miminko. Rodili jsme skoro potme a tesne pred porodem jsme "snizovali" miminko na balonu. Neslysela jsem zadne "tlacte, tlacte!", ale spis "Kam spechate? Pockejte si na poradnou kontrakci!" :o) Hned po koupani jsem dostala miminko na kojeni.

Slysela jsem spoustu negativnich ohlasu na Fifejdy, ale vsechny byly min. 2 i vice let stare. Ja jsem opravdu vdecna za pristup pri a po porodu i za nasledne konzultace kvuli kojeni (MUDr. Liskova). Prostredi v porodnici je prijemne, barevne a vicemene nove. Doporucuji vsem nerozhodnutym i rozhodnutym mamkam!
4.2.2005 10:52:58
Na porod jsem se opravdu tesila, diky asistentkam z predporodnimu kurzu v MC Krtecek. Fifejdy maji svuj kurz, ze ktereho jsem bohuzel, diky osobni situaci, stihla jen dve hodiny. I presto ho mohu doporucit.

Co se samotneho porodu tyka - chtela jsem rodit co nejprirozeneji, zvazovala jsem i cestu do Vrchlabi. Asistentky, sestricky i lekari na porodnim i sestinedelce na Fifejdach jsou naprosto uzasni a porodnice je baby friendly - zaslouzene a v pravem smyslu slova (vse je zamereno na miminka a nektere mamky to asi moc nechapou, nebo nepreferuji). Pred porodem jsem mela slepeny cipek, takze se nam to trosku tahlo, ale nic hrozneho to nebylo. Vojtisek sel standardne hlavickou, mel ji ale uplne kulatou a houpal se na pupecniku, ktery mel kolem raminek - takze to chtelo trosku sily, a nejen me, ale i pana doktora, ktery mi pomahal tlakem na brisko. Navic mel nad hlavickou vztycenou rucku. Vsechno jsme zvladli na jednicku. Vojtiska jsem dostala na prsa nebo spis bricho a cekali jsme na dotepani pupecniku. Pak tatka prestrihl spojeni a sel "koupat" miminko. Rodili jsme skoro potme a tesne pred porodem jsme "snizovali" miminko na balonu. Neslysela jsem zadne "tlacte, tlacte!", ale spis "Kam spechate? Pockejte si na poradnou kontrakci!" :o) Hned po koupani jsem dostala miminko na kojeni.

Slysela jsem spoustu negativnich ohlasu na Fifejdy, ale vsechny byly min. 2 i vice let stare. Ja jsem opravdu vdecna za pristup pri a po porodu i za nasledne konzultace kvuli kojeni (MUDr. Liskova). Prostredi v porodnici je prijemne, barevne a vicemene nove. Doporucuji vsem nerozhodnutym i rozhodnutym mamkam!
Martina, 1.syn 8.5.2004
  • 
31.1.2005 16:16:14
Přestože jsem na Fifejdách nerodila, do styku s Mudr. Liškovou jsem přišla. Rodila jsem ve Frýdku-Místku, kde sestřička z kojeneckého odd. doslova nacpala synovi můj prs do pusinky a neřekla u toho ani slovo. Co jsem neokoukala to jsem nevěděla. Měla jsem zřejmě málo mléka. Moc mně trápilo, že nemůžu své miminko nakrmit tím nejlepším co pro něj může existovat. Proto jsem se vydala právě na Fifejdy k doktorce Liškové. Pravda je, že byla rázná, ale vlila mi do žil tolik energie, že jsem si myslela, že se opravdu rozkojím. Bohužel tomu tak nebylo, ale i tak jsem ji moc vděčná za to, že s námi strávila asi hodinu a půl svého jistě drahoceného času. Po této konzultaci mně, alespoň kojení již nebolelo a stalo se velmi příjemnou záležitostí mezi mnou a mým miminkem. Nebýt jí asi bych ztratila mléko mnohem dříve. Martina
Jana Jaskulová
  • 
31.1.2005 9:37:03
Na "Fifkách" jsem rodila před deseti lety. Všechno bylo fajn, jen každé setkání s Dr. Liškovou ve mne zanechácalo pocit bezmoci. Možná je odbornice na kojení, ale lékařka nepřipouštějící diskusi a práskající dveřma od pokoje rozhodně jakékoliv rodičce na pohodě nepřidá. Syn spal v kuse i 5 hodin, evidentně mu nic nechybělo (zdravý rozum říká, že viditelně prospívající dítě se vzbudí samo, když má hlad) Dr. Lišková mne nutila budit ho v intervalech 3 hod na kojení - a když to nešlo, měla jsem mu namočit zadeček pod studenou sprchou!!! Kdybych byla slabší povaha, udělám ze syna neurotika už v jeho dvou dnech!
Moje spolubydlící se jí snažila vysvětlit, že ani u předchozích dvou dětí (!) mléko prostě neměla - pokaždé jí mačkala prsa s prupovídkami typu : to nesmíte být líná, maminko, to se chce jen trochu snažit atp., aby jí po čtrnácti dnech propustili se závěrem, že opravdu mléko nemá.
Jedna doktorka porodnici nedělá! Přes zkušenost s paní doktorkou Liškovou, kterou se nesmíte nechat "převálcovat" byl na Fifejdách porod skvělý i před deseti lety!

Magda, 2 děti
  • 
6.11.2004 11:45:00
své první mimčo jsem porodila na fakultce - tehdy ještě v Ostravě-Zábřehu, porod dobrý, oddělení šestinedělí hrůza, včetně kojení. Při druhém těhotenství jsem věděla, že tam rodit určitě nepůjdu. Druhé mimi jsem porodila v srpnu 2004 na Fifejdách, porod skvělý, oddělení šestinedělí také, i když sestřičky na šestinedělí tam mají pěkný frmol, snaží se pomoci v kojení a také pomohou, jen si člověk o to nesmí stydět říci. Díky nim stále svého syna kojím a v pohodě, bez bolesti. Jen by jich tam mohlo být více, to by pak všechno zvládali v pohodě, takhle jim moc nezávidím. Ale moc jim děkuji!!!
Eva a Laurinka
  • 
31.7.2004 23:03:34
Rodila jsem před 6-ti týdny ve Vítkovické porodnici,pro kterou jsem se po dlouhém rozvažování rozhodla právě kvůli kojení.Malá se ovšem narodila o 5 týdnů dříve a proto musela být převezena do Městské nemocnice na JIP pro nedonošence.Ve Vítkovicích mi sestřičky(mimochodem všechny velice milé a vždy usměvavé)ukázaly,jak stimulovat prsa a odstříkávat.Mléka jsem měla už 3.den po porodu opravdu hodně a manžel ho denně vozil Laurince na Fifejdy.Týden po porodu jsem byla přijata k ní.Můj první zážitek z kojení se dá vyjádřit dvěma slovy:šílená bezmoc!Sestřička mi malou přinesla a se slovy "tak si,maminko,nakojte" zase z pokoje odkráčela.Nedočkala jsem se žádné pomoci ani později.Myslela jsem,že titul "Baby friendly"se týká všech miminek,personálu,zkrátka celé nemocnice,ale není to tak.Naštěstí mi pomohly již zmiňované sestřičky Vítkovické nemocnice,sestřičky z novorozeneckého odd.Jim patří můj velký dík!!
Beruška9
10.7.2004 22:33:46
Taky jsem byla na Fifejdách spokojená. MUDr. Lišková je kojící odbornice, taky mně to naučila. Můj gynekolog říká, že Dr. Lišková by naučila kojit i jeho!:-)
9.7.2004 22:23:21
Své tři syny nar.1987,1988,1990 jsem porodila v porodnici v Bílovci v té době kojení nic moc max.3.měs.Nyní máme holčičku Elišku Annu,která se narodila ve fifejdské porodnici bylo to 19.7.2002,porod byl fajn,avšak po porodu jsem musela pod narkozu,aproto mi byla Eliška přinesena ke kojení až ráno v 6.hod(narodila se odpoledne 15.30).Personál super-nejlepší byly sestřičky "slovenečky",Elinka měla silnou žloutenku byla spavá a málo pila,zhubla.ˇSla jsem do porodnice s tím,že miminko budu co nejdéle kojit,Eliška však nepřibývala,tak jsme jezdili asi 3.týdny po propuštění 2x týdně za paní doktorkou Zdeňkou Liškovou-dětskou lékařkou této porodnice-je to miliónová lékařka,Elišku převážila před kojením,po kojení,poradila s technikou kojení.Kojili jsme podle manžela co hodinu a hodinu.Všechnu literaturu o kojení nám řekla paní doktorka,že máme schovat.No zkrátka a dobře tvrdím dodnes,že zásluhou Dr.Liškové se kojíme ještě dnes.Je to super,máme podporu celé rodiny a obdiv okolí,každé kamarádce a známé tuto porodnici a při problémech s kojením paní doktorku doporučuji.Eliška i já jsme spokojeny a vyhovuje nám to.Proto ostravské maminy chcete-li mimčo kojit běžte rodit na Fifejdy!!!
Beruška9
3.7.2004 16:08:42
Manžel může být celou dobu s Vámi i na pokoji pro více maminek, když není volný nadstandart. Můžete být ve dřepu, na vaku - to bylo fajn, ve sprše na balonu - to bylo moc dobré. Ale jako prvrorodička na poslení minuty jdete na stůl, ale opravdu na poslední chvíli, klidně Vás tam nechají ještě u stolu postát, až je mimi skoro úplně venku. Manžel Vám moc pomůžek, když Vás bude držet a pomáhat se vším. Nappiště, kam jste se nakonec rozhodla jít. Do cvičení už chodítě?
[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 95 [Dalších 15 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.