| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku K výživě novorozenců a kojenců

[<<Předchozích 150] Příspěvky 151160 z 174 [Dalších 14 >>]
Petra, dcera - téměř 11 měsíců
  • 
4.11.2003 19:16:34
Zkusila jsem své dceři dát mandarinku a moc jí chutnala. Neobjevila se ani žádná alergická reakce. Moje kamarádka ale tvrdí, že slupky z těchto plodů (mandarinek , pomerančů) zatěžují nadměrně střeva a prý může dojít i k jejich zauzlení. Informace má prý od doktora. Trochu mě tím vystrašila. Nevíte někdo, co je na tom pravdy? Jinak běžně baští hroznové víno včetně pecek a slupky.
3.11.2003 9:52:20
Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat co víte o mléku s názvem Humana, byla mi doporučena moji doktorkou a je o ní článek i v Betynce, ale nevím ,ráda bych znala názor i nějaké maminky, která jí používá než jí dám své 4 měsíční holčičce. Končíme s kojením a chceme zkusit něco nového. Své starší dceři jsem dávala Bebu, ale vždycky když si odříhla, tak jsem cítila nelibou vůni Beby. Ozvěte se prosím.
Alice
  • 
29.5.2003 22:32:02
Katko, snad jeste platí, ze díte by v pulroce melo zdvojnásobit porodní váhu? Takze jste v norme.
Pavlína, Vojta 8/99,Vítek 6/02
28.5.2003 22:28:12
Milá Katko, myslím, že si s váhou a přibýváním nemusíš dělat starosti. Některé děti přibývají rychleji, jiné pomaleji, když je plně kojený je to normální. Rozhodně nepropadej panice a dál klidně koj! Hlavní je, že je Tomášek spokojený. Kdyby se ti zdálo, že má hlad, přikládej ho co nejčastěji střídavě k oběma prsům, klidně po hodině. Nedávej žádný čaj, kojení - přední mléko, je na žízeň, zadní mléko ho zasytí.
A zeleninku nech až po půl roce, pro tak malé dítě to není ještě vůbec vhodné, v krajním případě snad jen rýžová kaše a umělé mlíčko.
Jen na okraj, vím o čem píšu, staršího syna jsem kojila 14 měs., mladší bude mít rok a myslím, že budem kojit ještě déle! Byl plně kojený 7 měs, až pak dostal zeleninu.
Přeju ti dlouhé a spokojené kojení! Nenervuj se kvůli váze, tvá nálada se pak odráží i na malém.
Tak ať jste oba v pohodě :)))
Zdraví Pavlína
Katka, a Tomasek 4 mesice
  • 
28.5.2003 19:16:31
Synek mi pribyva jenom 100 g tydne uz asi mesic. Plne kojim 4 mesice a nevim, zda bych nemela pomalu zacit prikrmovat zeleninou jako u ditete na umele vyzive. Tomasek ma nyni 5 kg, jeho porodni vaha je 2.79 kg.
Napiste mi. Diky Katka
Hanka
  • 
1.4.2003 22:41:34
souhlasím s vámi.Děťátku je možné dát kravské m,éko až kolem 1. roku a to ještě raději ředěné 1:3.Kozí ani ovčí mléko se nedoporučuje pro vysokou schopnost alergizace.
Milada.
24.3.2003 0:03:40
Danielo,

chtěla bych jen upřesnit, že bílkovina KM a kozího je velice podobná, takže pokud dítě má prokázanou alergii na mléko kravské, je zde vysoké procento vzniku alergie na mléko kozí. Alergickým (atopickým) dětem se jeden čas kozí mléko opravdu radilo podávat, ale nyní se o tomto problému ví již mnohem více, tudíž se opět kozí všeobecně nedoporučuje.

Milada
Daniela
  • 
23.3.2003 22:51:05
Ahoj,
osobně se domnívám, že kravské mléko není výhra. Zahleňuje-zdravý jedinec si s tím možná poradí, ale u slabých, alergických a malých dětí bych upřednostnila /samozdřejmě po mateřském/ kozí mléko.
Daniela
Dáša
  • 
23.3.2003 7:14:32
Pri tejto argumentácií ma napadá, ktorý iný živočíšny druh dáva svojim mláďatkám napríklad dusenú mrkvu, varené zemiaky, cestoviny, čaj, polievku .... ?
Mike, 10.měsíční dcera Andi
  • 
22.3.2003 6:18:26
Vaše rozhořčení se mi líbí, pročítám "Rodinu" celkem často a názory některých matek jsou s prominutím úchylné, přesto s vámi nemohu zcela souhlasit. Vždyť i např. pro transplantaci se nejlépe hodí prasečí kůže i když jsme jako lidé zcela jiným druhem. Přijde mi, že se principielně stavíte proti kravskému mléku, z článku pana doktora je však zřejmé, že proto, aby bylo vhodné pro kojence, je speciálně upravené. Kritika je jedna věc, ale zkuste poradit, čím má maminka krmit své dítě, pokud nemůže kojit či jí mléko už nestačí?
[<<Předchozích 150] Příspěvky 151160 z 174 [Dalších 14 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.