| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku K výživě novorozenců a kojenců

[<<Předchozích 170] Příspěvky 171174 z 174 
Svatka, Terezka
  • 
19.3.2001 12:58:54
Milá Jano,
nám v kurzu říkali totéž: nedávat med dětem mladším než 1 rok z důvodu vyvolání alergie. P. Fořt v Moderní výživě pro děti doporučuje med až od 3 let.
  • 
19.3.2001 10:22:49
Vazeny pane doktore,
jsem rada a dekuji, ze se objevil prispevek na tema vyzivy kojencu. Rada bych se zeptala na vas nazor ohledne jogurtu. Cetla jsem radu doporuceni nepodavat kravske mleko detem mladsim 1 roku kvuli bilkovinam, ktere mohou vyvolat alergie. Ale zaroven ten samy zroj doporucuje podavat jogurty. Jogurty uz neobsahuji ony bilkoviny nebo jak tomu rozumet? Od kdy byste vy doporucil davat diteti jogurt, jaky - bily s ovocem nebo bez?
Dekuji
Irena Polivkova
Marcela + Vanda 10. měs.
  • 
19.3.2001 7:28:21
Ahoj Jani,
jediné co jsem se tady v Čechách o medu dověděla je doporučení Dr. Fořta - med ano, ale převařený.
Někdy se můžou v medu vyskytnout bakterie, které by vedly k oné otravě. (Vím i název, ale nejsem si 100% jistá, takže ho neuvedu). Převařením tyhle bakterie zničíš (bohužel i zničíš látky prospěšné).

Takže já osobně med nepoužívám (pro dceru). Ale také nepoužívám nic jiného - ono to bez slazení jde také :)
Jana, 19. týden
  • 
16.3.2001 18:10:51
Ve článku se píše i o medu. S medem souvisí i moje otázka.
V přípravých kurzech k rodičovství nám bylo zdůrazněno, že dítěti mladšímu 1 roku by se med za žádných okolností neměl podat, protože určité látky v něm by mohly v dítěti vyvolat až otravu. (Jen pro iformaci, tyto kurzy absolvujeme ve Spojených Státech. Na těchto stránkách jsem žádná varování ohledně medu nenašla.)
Mohli byste jste se k této otázce vyjádřit?
Mockrát děkuji a těším se na Vaše přízpěvky.
Jana
[<<Předchozích 170] Příspěvky 171174 z 174 

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.