| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku K výživě novorozenců a kojenců

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 174 [Dalších 154 >>]
Ala
  • 
14.7.2009 15:41:30
No, zdá se že na zdrávce by se taky měli znovu naučit počítat do pěti. To se tam asi taky učí, že první měsíc života je vlastně "nultý" měsíc, nebo čím takovou hovadinu odůvodňují? :)) Takže když si někde přečtu, že v prvním roce života nemám dítěti dávat dejme tomu ořechy, znamená to ve skutečnosti, že mu je nesmím dávat do 2 let, ne? To je úplně stejná "logika". No pěkně děkuju, vy zdravotníci, kupte si snad kalkulačku.
Ala
  • 
14.7.2009 15:37:19
Co to tady meleš? Umíš počítat do pěti? Jestli se dítě (jak je uvedeno v příkladu) narodilo 1. ledna, tak 31. ledna má ukončený první měsíc, 28. února má ukončený druhý měsíc, 31. března má ukončený třetí měsíc a 30. dubna má ukončený čtvrtý měsíc. Takže od 1. května se může přikrmovat zeleninou. Je vidět, že některé doktorky i ostatní by si měli zopakovat jednoduché počty.
19.5.2009 15:16:09
Ahoj holky, je to opravdu tak na 99,9%,že ukončenej je vlestně až před dnem,kdy mu je 5.Učili jsme se to na zdrávce.Takže třeba 1.5..mu jsou 4 měsíce a ukončenej 4.měsíc má 31.5.Je to někomu divný,ale je to tak.Papa Katka
28.3.2009 15:05:39
ahoj,mám podobný problém,napiš mi email
Lucie
  • 
23.3.2009 11:02:20
nevim proc nemuzu si pomoct ale vyzniva mi to ze misto marmelady bys mu mazala radeji tavenčej syr.. jestli sem to spatne pochopila tak s eomlouvam ale ty bych nedala ani svemu nejvetsimu nepriteli na chleba co je to za sajrajt :)
Katka a Tomášek 4měsíce
  • 
22.11.2008 12:59:02
ahijky já mám holčičku 3,5 měsíce taky mi přibyla jen půl kila za měsíc ted jsem si ji byla zvážit po deseti dnech a nepřibrala ani deko takže nám doktorka řekla že mám přikrmovat nutrilonem. takže nakojím a přikrmím. vážila 5kg a po těch 10 dnech vážila 4.90kg
Klára
  • 
19.10.2008 23:21:54
Tvá paní doktorka má pravdu. Ano, 4. měsíc má 1. května, ale ukončí 4. měsíc až na konci května, tzn. že příkrmy od UKONČENEHO 4. měsíce se dávají vlastně od 5. měsíce ... ale asi reaguju pozdě :)) o nějakou tu dobu....
8.2.2008 20:22:47
Ahoj,
nevím jak jaká maminka, ale já jsem začala Andrejce dávat mrkvičku, ještě neměla 4 měsíce. Začala jsem, tak jak píše většina maminek, 3 dny mrkev,další dny jsem přidala brambor, brokolici, květák atd. Byla šikovná a od prvního dne spapala vše co jsem jí dala. Takže náš jídelníček teď v šesti měsících vypadá tak, že jí dám to co vařím sobě jen to nesolím a nekořením, samozřejmě mám na mysli zeleninu, brambor, rýži a věci, které se pro ni hodí. na svačinu dostane přesnídávku nebo rozmačkané ovoce začala jsem s Aktivií, tak ji taky chutnala. Na večer kaše.
Mám spoustu kamarádek, které mají stejně staré miminko a vždy když přijde některá od své doktorky, nestačím se divit. Jedna už má dávat sladké pečivo, druhá to nedoporučuje. Takže sto lidí, sto chutí a sto názorů. Já osobně si myslím,že pokud vaše dítě prospívá a snáší dobře jídlo které mu dáváte, nemáte se čeho obávat.
Ostatně jsem se divila, že někteří výrobci maso-zeleninových příkrmů přidávají do jídla od 4 měsíce např. celer nebo cibuli, jednou jsem se setkala i se solí. Takže zastávám názor mé matky, která nás krmila vším už od miminek a jsme všichni zdraví jako řípy.
Tak se nebojte. Mějte se krásně
:-)
  • 
3.1.2008 10:05:16
Ahoj Zuzi,chtela jsem se zeptat,ohledne toho kojeni.Lukasek ma tri mesice,do te doby jsem ho kojila,ale ted uz mam mleka nedostatek,tak jsem nastoupila na sunar.Ale jeste porad na dve davky za den vystrikam,tak mu je davam lahvicky.Mam takovy spatny pocit,ze delam neco spatne.Prosim te kolikrat za den mu mam davat papat?Malej se mi hlasi skoro co tri hodiny a vypije 150ml.Mam zacit s prikrmovanim?A jak?Je to moje prvni miminko a ziju v cizine a tady mi nikdo moc neporadi.Dekuji
19.12.2007 21:28:29
Naše malá miluje maso-zeleninové příkrmy od Hippu. Ale ve složení je uvedená i mořská sůl. Může 8 měsíční miminko už sůl?
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 174 [Dalších 154 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.