| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku K výživě novorozenců a kojenců

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 174 [Dalších 144 >>]
3.11.2007 12:55:19
Dito, to teda v klidu může. On totiž oves obsahuje lepek, i když trochu jiný druh, a ten bych do ukončeného 9. měsíce fakt nedávala. raději začněte rýží, tu snáší věčina dětí:-))
Dita
  • 
3.11.2007 11:24:19
Dali jsme včera poprvé našemu 5ti měsíčnímu synovi ovesnou kaši. V noci vůbec nespal a mel krece. Muze to mit z ovsa? I dneska je neklidný, stále pláče, nevíme, co s ním. Všimli jsme si potom na krabici, ze až od UKONČENÉHO 6. měsíce. Může to mít vliv??? Děkujeme za odpověď. Dita
  • 
31.10.2007 20:09:56
A na kolik Kč takové mléko vyjde?
sonulinecka
30.10.2007 8:51:47
Ahoj, tak já vařím celé naší rodině obilné mléko co dva dny. Malá na měm vyrostla od 6 týdnů. Dávám jeden díl rýže, jeden díl celozrnné rýře a mořskou řasu WAKAME, která obsahuje mnohonásobně více vápníku než mléko a mnoho násobně více železa než maso, pak také nějaké bílkoviny, vit., min. látky. To vše vařim 90 minut, poté přecedim a mám mléko na světě. Malé ho sladím rýžovým sladem. Zbytky z vaření mléka propasíruji a používáme místo jogurtů. Musim říci, že moje děti za celou dobu neměly ani rýmu. Kravské mléko zahleňuje a vznikají ekzemy, RÝMY, astma atd. Jinak kamarádce dítěti velice pomohl na ekzem sirup JOALIS BAMBI, ten slouží jako odbourávač toxinů a vysazení mléčních výrobků a bílé mouky. Od té doby ho malá neměla. Nemoci jsou vždy signálem, že je v těle nerovnováha, většinou ve stravě. Proto reagujte na tyto okolnosti a nesnažte to zahnat lékama, vždy se nemoc vrátí jako bumerang a mnohonásobě agresivněji.
Danka
  • 
10.10.2007 22:44:05
Ale Dani to není pravda, každé dítě je jiné. Na těch krabičkách u UM je udělaný průměr. Přeci nemůžeme děti škatulkovat. My máme necelé 3 měsíce, podle škatul bysme měli mít 5 kg, ha ha máme 6,5. Narodili jsme se s 4,250, což je taky víc, takže podle mě má dítě mít kolik chce. Kojený děti taky "nepřiškrcujeme" a můžou mít, co hrdlo ráčí, tak co by ne děti na umělým mlíčku??
Katka + 3
  • 
10.10.2007 13:09:23
Z vlastní zkušenosti vím, že je to o nervy, ale ještě žádné dítě dobrovolně hlady nezemřelo. Můj starší syn se rozhodl, že mu MM stačí a názor změnil až v 21 měsících. Ani potom to ještě nějakou chvíli nebylo s jídlem slavné, teď je mu 8 let a brzo mě přeroste.Hlavu vzhůru a nenutit.
Adela, Terezka 4,5 mesice
  • 
12.9.2007 20:20:06
O kojeni jsem toho moc nevedela a uz v nemocnici jsem si myslela, ze asi nemam dostatek mleka, prestoze jsem vedela, ze to muze trvat az 2 dny, nez se to opravdove mleko zacne tvorit.Kdyz jsem prisla domu, tak to byla moje mamka, kdo si myslel, ze nemam dostatek mleka a "nutila" me pit caje pro kojici matky, prestoze jsem to nepotrebovala, protoze mleko me ukapavalo kudy jsem sla a Terezka na vaze pribyvala, ani neubyla po porodu na vaze jak to byva zvykem. Caje jsem po nejake dobe prestala pit, protoze to bylo zbytecne. Pak jsem nejakou dobu stravila u sve babicky, kt. take tvrdila, ze Terezka urcite nema dost mleka, protoze obcas zabrecela a taky chtela abych uz ji zacla davat umelou vyzivu. Terezka na vaze pribyvala, takze jsem na jeji rady nedala. Urcite jsem udelala dobre, ze jsem se nenechala odradit. Kojim podle potreby Terezky. Na posledni kontrole me doktorka rekla,ze ve 4m. vazi 5,7kg (coz je pry lehky podprumer). Takze se nenechte odradit, ikdyz to vsichni budou myslet dobre.
Jeste chci jen napsat, ze moje svagrova prestala kojit svoje 1m dite kvuli problemum, kt. melo detatko, mleko se ji prestalo po nejake dobe tvorit a ted asi po 1 mesici se rozhodla ho zacit znova kojit a mleko se ji zase zacina tvorit...........takze jde skoro vse.
Baba Jaga
9.9.2007 20:30:32
Kamilo, nas cvrcek kdyz muze, tak si take vybere mleko, takze to stridam - rano ma mleko, dve hodiny po tom kasi s ovocem, za dve hodiny zase mleko a tak az do vecera - po prikrmu mu mleko nikdy hned nedam, az za ty dve hodiny. Po jidle mu davam z normalniho hrnecku napit vody, ale to jen tak symbolicky. Moc toho nevypije, ale bavi ho chytat vodu. Zkus to take, ona kdyz bude mit hlad a bude vedet, ze mleko hned tak nebude, tak si vezme.
9.9.2007 18:22:07
Prosím o radu: naše 11měsíční kojená holčíčka odmítá téměř všechny příkrmy. Z masozeleninových příkrmů sní výjimečně pár lžíček. Zkoušela jsem domácí i různé druhy kupovaných, ale bez úspěchu. Ovocné pyré jí většinou aspoň trochu, ale maximálně 50 ml. Kaše sní max. 70 ml. Ráno jí dávám jogurt, toho sní taky max. 50 ml. Když ji bolely zuby (asi v 9 měsících), dokonce 14 dní nesnědla ani lžičku, jenom pila z prsu. Vodu, ani čaj vůbec nechce. Zkoušela jsem několik druhů hrníčků, lahviček i brčko. Pít z nich hned uměla, ale po vypití minimálního množství ji to přestane bavit a pití odstrčí. Vždy po neúspěšném pokusu o přikrmení ji nabídnu prso, protože mám obavu, že by měla žízen, když jiné tekutiny nechce. Ráda bych postupně přestala kojit aspoň v poledne, ale jak docílit toho, aby jedla a pila? (Váží v 11 měsících 8,4 kg)

9.9.2007 18:17:38
Prosím o radu: naše 11měsíční kojená holčíčka odmítá téměř všechny příkrmy. Z masozeleninových příkrmů sní výjimečně pár lžíček. Zkoušela jsem domácí i různé druhy kupovaných, ale bez úspěchu. Ovocné pyré jí většinou aspoň trochu, ale maximálně 50 ml. Kaše sní max. 70 ml. Ráno jí dávám jogurt, toho sní taky max. 50 ml. Když ji bolely zuby (asi v 9 měsících), dokonce 14 dní nesnědla ani lžičku, jenom pila z prsu. Vodu, ani čaj vůbec nechce. Zkoušela jsem několik druhů hrníčků, lahviček i brčko. Pít z nich hned uměla, ale po vypití minimálního množství ji to přestane bavit a pití odstrčí. Vždy po neúspěšném pokusu o přikrmení ji nabídnu prso, protože mám obavu, že by měla žízen, když jiné tekutiny nechce. Ráda bych postupně přestala kojit aspoň v poledne, ale jak docílit toho, aby jedla a pila? (Váží v 11 měsících 8,4 kg)
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 174 [Dalších 144 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.