| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Deníček atopického dítěte aneb máme doma ekzém 3

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 105 [Dalších 55 >>]
hana,martin,míša
  • 
30.6.2005 11:56:32
S ekzémem už bojujeme 6 let, vyzkoušeli jsme ledacos - masti, byliny,homeopatika,aj., nyní jsme objevili výrobky z chytré houby Biodelta - koupele a Biogama - krém. Po aplikaci je kůže klidnější a kluk se tolik neškrábe a klidněji spí.
  • 
1.6.2005 13:29:26
Hezký den, moje dcera trpěla dost ekzémy hlavně kolem očí, ale i na nohou, hlavně kolem očí nic nezabíralo, jinak zabírala Lopuchová mast, kterou jsem mazala ložiska /občas zmizely, ale nebyly v takovém stádiu, že by jí svědily/ tuhle zimu to měla nejhorší kolem očí, doktorka jí předepsala kortikoidy což jsem jí stejně nedala, ale narazila jsem na Paracelsium, sídlí na Jiřího z Poděbrad, připravují ji kapky z moče a jí to zabralo dost rychle. Po týdnu užívání se jí to zhoršilo (což doktorka předpovídala, také se jí ekzém začal objevovat na místech,kde ho neměla nikdy - břicho), ale pak rapidně všechen ekzém ustupoval během měsíce o polovinu. Teď je konec května a je bez ekzému už 1 měsíc a to začla užívat tyhle kapky na konci ledna (takže během 3 měsíců je OK). Za kapky se platí 450,-- vydrží tak měsíc, podle dávkování a taky na vstupní prohlídku to jsem platila kolem 2tis, ale kapky byly v ceně a pak snad 150,-- za každou kontrolní návštěvu, která je tak po měsíci. Teď máme přijít až v září, přes léto pokud bude zdravá je nemusí užívat. Ty kapky nějak nastartují imunitu, takže je odolná i vůči chřipkám atd. Kdybyste měli nějaké další dotazy, ráda Vám je zodpovím v emailu, možná to nezabere někomu, ale nám jo - zatím jsem spokojená.
  • 
31.12.2004 7:43:08
Ahoj je mi 26, v 18 se mi udělal atp ekzem mám ho doposud, kosmetiku z Nového B. použ 1iž 6 let. Nevím nic o těch jeho kortik. můžeš me prosím informovat? Co používáš za léky, pomáhá to?Doktor mi tvrdil že kortik. nepoužívá. dík. Vzimě je ekzem hrůza v létě ok, nyní je to také blbé
  • 
31.12.2004 7:40:14
Ahoj je mi 26, v 18 se mi udělal atp ekzem mám ho doposud, kosmetiku z Nového B
Milada.
25.11.2004 9:27:32
Jano,

svoji zkusenost se Sanatoriem jsem popsala v jine casti Denicku, zde: http://www.rodina.cz/clanek2160.htm Byli jsme primo u prof. Novotneho.

Milada
Jana, dvě dcery 3,5r a 9 měsíců
  • 
25.11.2004 0:00:29
Radko a ostatní,
díky za vaši diskusi. Já jsem se svou starší dcerou taky prošla atopickým obdobím včetně MuDr. Čapkové v Motole, žlutých, bílých a jíných mastiček. V roce a půl jí to úplně zmizelo, že byla prohlášena za ,vyléčenou". Po narození mojí druhé holčičky tj. ve třech letech, se jí to ale vrátilo (nevím, zda náhodou nebo to má souvislost se stresem po příchodu sourozence) a od té doby se to sice pomalu, ale pořád zhoršuje. Takže zas střídáme období lepší - indulonové a horší kortikoidové. Teď jsem se dozvěděla, že někde v Praze existuje možnost absolvovat koupele, které na to pomáhají a hradí to pojišťovna. Naše pediatrička nic nevěděla, ale dala mi typ na Sanatorium ve Štěpánské. Tak vás prosím, jestli máte nějaké informace k těm koupelím, příp. zkušenosti s tím sanatoriem. Jestli něco zjistím, určitě se ozvu.
Díky moc
Jana
Gábina
  • 
14.11.2004 12:34:35
Chtěla bych jen dodat, že alergizovat může cokoliv, jakýkoliv krém či mast.
Můj syn třeba nemůže nic, co obsahuje para-benzeny, to jsou stabilizátory-konzervanty v kosmetických výrobcích. z počátku mu nevadili, nicméně posléze mu začali zhoršovat ekzém a strašně ho pálila kůže po natření.
Pat, Tom
13.11.2004 14:56:28
Předně přeji hodně štěstí v boji s ekzémy a to všem, kteří se s nimi potýkají. V článcích jsem se několikrát dočetla, že holčičkám lékař předepsal Jarischovu vodu. Když byly našemu synovi necelé 2 měsíce dostal novorozeneckou vyrážku. Naše pediatrička mu předepsala právě Jarische. No a protože jsem před lety také trpěla ekzémem a pomohla mi jedna skvělá kožařka, nelenila jsem a zavolala jsem jí o radu. Ta mi řekla, že Jarische u malých dětí v žádném případě NE! Prý by pomohl, což o to, ale je hodně silný a v budoucnu pak způsobuje alergizaci pokožky. Jinými slovy, dítě, které se v útlém věku léčí Jarischem, je později mnohem náchylnější k ekzémům. Pro Toma mi tenkráte předepsala "dělanou" mast, která měla podobné léčebné složení, ale účinné látky byly asi stokrát ředěnější než Jarisch. Mast zabrala do 3 dnů. No a protože vím, že hodně pediatrů Jarische předepisuje už od miminka, chtěla bych vás před jeho používáním varovat, ať zbytečně nealergizujete pokožku vašich dětí.

Pat, Tom
13.11.2004 14:54:02
Předně přeji hodně štěstí v boji s ekzémy a to všem, kteří se s nimi potýkají. V článcích jsem se několikrát dočetla, že holčičkám lékař předepsal Jarischovu vodu. Když byly našemu synovi necelé 2 měsíce dostal novorozeneckou vyrážku. Naše pediatrička mu předepsala právě Jarische. No a protože jsem před lety také trpěla ekzémem a pomohla mi jedna skvělá kožařka, nelenila jsem a zavolala jsem jí o radu. Ta mi řekla, že Jarische u malých dětí v žádném případě NE! Prý by pomohl, což o to, ale je hodně silný a v budoucnu pak způsobuje alergizaci pokožky. Jinými slovy, dítě, které se v útlém věku léčí Jarischem, je později mnohem náchylnější k ekzémům. Pro Toma mi tenkráte předepsala "dělanou" mast, která měla podobné léčebné složení, ale účinné látky byly asi stokrát ředěnější než Jarisch. Mast zabrala do 3 dnů. No a protože vím, že hodně pediatrů Jarische předepisuje už od miminka, chtěla bych vás před jeho používáním varovat, ať zbytečně nealergizujete pokožku vašich dětí.
Radka
  • 
12.10.2004 18:46:18
Mirku, myslíte do Boru k "dr. Nestorovi" nebo sanatorium ve Štěpánský. V tom sanatoriu jsem s dcerkou byla a zdálo se mi, že to k ničemu nevede (lepšímu). Nebo máte s tím sanatoriem někdo dobré zkušenosti? (hlavně co se týká malých dětí).

R.
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 105 [Dalších 55 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.