| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme jako rodiče selhali

[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 169 [Dalších 99 >>]
Marketa
  • 
18.3.2006 17:18:53
Ahoj!
Nevim, jestli tu "Svycarka" Alena uz odpovidala, ale neda mi to, kdyz se tomu tak smejete... ;-)
Byly jste nekdy ve Svycarsku? To, cim se tam mluvi, se pri nejlepsi vuli nazvat nemcinou neda, sami Nemci tomu rozumi jen nekdy, kdyz se pekelne soustredi ;-). Rika se tomu "Schwyzerdütsch". Ale neni to jen vyslovnost, je to i slovni zasoba. Samozrejme to neni "uplne jiny" jazyk nez nemcina (proto asi ten smich, ze), asi se tomu ani nerika "svycarstina", ale nemcina to taky uplne neni... ;-))
M.
mac
  • 
8.3.2006 20:31:19
tak to mě taky:))))
12.2.2006 19:49:41
Ahojky,
taky by me zajimalo co s tou "svycarstinou", docela me to pobavilo.
Tina
  • 
8.2.2006 20:06:41
Potřebovala bych švédštinu pro dceru,s někým mluvit a tak.
Nevíte o něčem či někom.
SluníčkoE
  • 
24.1.2006 9:43:09
Holky dík, nechám to teda na malém:o)
Nelie
20.1.2006 16:22:53
Slunicko, dite to chyti samo a rychle, neboj. Ja bych mu poustela francouzske pohadky na TV ci CD, aby slysel jazyk, ale pokud nemas stoprocentni francouzstinu, tak abys mu nedala na zacatku chyby, to se spatne odnaucuje. Pracovala jsem v mezinarodni skole - skolka az 12.trida a porad nam chodily nove deti, ktere neumely ani slovo anglicky a chytaly se hodne rychle. Cim mladsi, tim rychlejsi, oni t. prckove se tolik nestydi, problemy zacinaly tak od 5.tridy, kdy se nekteri zaci baly posmechu a odmitaly mluvit.
Nelie
20.1.2006 16:18:57
Slunicko, dite to chyti samo a rychle, neboj. Ja bych mu poustela francouzske pohadky na TV ci CD, aby slysel jazyk, ale pokud nemas stoprocentni francouzstinu, tak abys mu nedala na zacatku chyby, to se spatne odnaucuje. Pracovala jsem v mezinarodni skole - skolka az 12.trida a porad nam chodily nove deti, ktere neumely ani slovo anglicky a chytaly se hodne rychle. Cim mladsi, tim rychlejsi, oni t. prckove se tolik nestydi, problemy zacinaly tak od 5.tridy, kdy se nekteri zaci baly posmechu a odmitaly mluvit.
20.1.2006 13:00:35
Jestli s ním budeš mluvit francouzsky je na tobě, ale jak to tak z okolí vidím, do měsíce v jazykové školce děcka pochytí tolik, aby nejen rozuměla, ale aktivně trochu muvila novým jazykem, hlavně ti malí - pokud jsou ve školce spokojení!
SluníčkoE
  • 
20.1.2006 12:13:08
Holky, máte někdo zkušenosti s tím, jak se naučí české dítě českých rodičů cizí jazyk? Bydlíme v Belgii, oba jsme Češi a mluvíme na malého česky. Chceme ho dát ale do francozských jeslí. nevím, zda mám na něj začít mluvit trocu francouzsky anebo nechat, ať si poradí v jeslích sám. Budou mu 2 roky. Dík.
Líza
15.1.2006 15:51:36
Můžeš mi nějak objasnit pojem Švýcarština???
[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 169 [Dalších 99 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.