| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Plavání kojenců a batolat I - nenechte se zmást!

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1112 z 12 
Ada, holcicka 5mesicu
  • 
26.6.2002 22:05:35
Ahoj Martino,
Tvuj clanek me dost zaujal. A protoze bydlim kousek od Brna, tak jsem rada i za ten tip na miminkovske plavani na Lesne. S moji holcickou jsem jeste zadny kurz neabsolvovala, ale docela by me zajimalo, jak to v nejakem takovem probiha. Moji holcicce se cachtani ve vode zamlouva, doma ji koupu v kybliku, obcas radi s tatinkem i ve vane a ted uz jsme dokonce byly i v bazenu. Mame na zahrade takovy ten kruhovy pro dospelaky a i tam je spokojena. Plaveme s plavacim kolem i bez nej a delame hlouposti. Je opravdu spokojena. Jedno ale nevim - a to, jak navyknout mimco na potopeni obliceje, hlavicky. Jak jsem stacila postrehnout, jakmile ma beruska ve vode pusu i nos, tak ji tam voda hned vlitne. Nosem, pusinku ma zavrenou. Jak se toto uci v kurzu? Budu rada i za informace, kolik hodin kurz obsahuje, jak casto je, jak dlouho trva jedna hodina, jak je to s plavkama (pliny/kalhotky na plavani nejak nemuzu sehnat) a treba i kolik neco takoveho stoji. Na konci leta bych s beruskou urcite rada zacala na nejake to plavceni chodit.
Diky moc za Tvoji odpoved.
Ada
Martina Literová, jeden kojenec
  • 
13.6.2002 20:20:11
Po přečtení příspěvku jsem se docela polekala. Asi zbytečně.
Nevím do jaké míry má zkušenosti maminka,co psala tento příspěvek, s plaváním v bazénu bez přípravy.
Mám 6-ti měsíčního syna a ve vaně jsme neplavali. Začali jsme ve 3 a 1/2 měsících přímo v bazénu. Prcek je absolutně spokojený od první hodiny a našel si i kamarády, se kterými podchytávají nejvíce zničující techniky pro rodiče ( jako např. cákání do vzdálenosti 2 až 3 metrů, kdy nejlepší objekt je instruktorka či jiné dítě, které se neúčatní jejich likvidace dospěláků, nebo pozice utopím se -to jest- po vynoření nebrečím, nesměji se ani nekuckám a po přiblížení obličeje rodiče plivu vodu.) Věřte mi, mají to dokonale zvládnuto.
Velmi málo potkávám děti, které se v tomto věku nerady potkají s vodou.
Pro ty, si myslím, že by pomohla tato rada:
1, nikdy jej nekoupejte celé naráz (zatím) a v pěně
2, nenechávejte je s nikým jiným o samotě, když se koupou (maminka je maminka, i když jinak mu nechybí)
3, zkuste si je vzít s sebou do vany, namíchejte jejich teplotu vody a vyvádějte to, co obvykle na suchu jako např. houpání, lehání, lechtání a postupně přidávejte prvky pro vodu.
Prvky pro vodu nejlépe poradí plavecké kluby, ale mezi nejlepší patří tato akce:
Položte dítě na bříško, hlavou těsně nad hladinu.Podpírejte je pod rameny, aby se nenapilo(zatím). Vykládejte mu cokoli, nebo jím pohupujte ve vodě. Bez jakéhokoliv náznaku řeknětě JMÉNO (např. Eliško, Prtříku, Pavlíku, Janičko, ...) A ŠUP: a polijte dítě přez hlavičku vodou a současně jej pohlaďte po tváři.. Dítě časem zavře oči i ústa a můžete je potopit pod hladinu(nedoporučuji samotné doma). Pokud dítě zvládne toto cvičení, jsou jakékoliv obavy zbytečně. Dítě prostě akceptuje, nebo miluje vodu.
Pro další pokračování plavání doporučuji plavecké kluby pro kojence či mimina. Rozumí tomu lépe než my.
V Brně, odkud píši doporučuji klub FILIA na Lesné.
Znám hodně maminek, ale ani jedna si nestěžovala.

Pokud máte nějaký dotaz, napište a já Vám odpovím, jsk to jen bude možné.

Zdraví matka Martina
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1112 z 12 

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.