| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nadané děti 4

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 44 [Dalších 14 >>]
  • 
3.11.2006 21:57:40
Milá Jano,
máme také holčičku, také Andulku a myslím si, že je také nadaná. velice brzy začala řešit knihy a ne hračky, kolikrá jsem dost zoufalá, protože si nedokáže sama hrát a neustále vyžaduje čtení v encyklopedii, početní úkoly, čtení a psaní písmenek, kolikrát jsem se už přistihla, že Andulku nutím si jít hrát, protože mi nepřipadá možné, že si tříleté díťátko nechce hrát.
Malinkou jsme po 14 dnech na doporučení naší paní lékařky odhlásili ze školky. Dávala jsem jí skoro měsíc dohromady. když chodila do školky byla bez života a byla zavřená v pokojíku a neměla o nic zájem (jinak je velice temperamentní). Naše paní¨učitelka¨nám zdělila, že tam za 20 let své praxe takové dítě neměla, že všechny děti se začlení, ale Anna vyžaduje neustále něco tvořit a přece se jí nemůžu pořád věnovat. Ano paní učitelku chápu, ale myslím, že kdyby jí paní učitelka dala zajímavý a náročný úkol, měla by od ní na celé dopoledne klid, když to řeknu tak ošklivě. Bylo nám zděleno, že naše princezna je asociální, což není pravda, protože jaký koli kontakt s jakým koli člověkem jí nedělá problém. Pravdou je že špatně snáší ruch a vypjaté situace nedokáže je přiměřeně řešit (začne plakat ve chvíli kdy by vůbec nemusela, nebo naopak má velký výbuch vsteku). Jsem velice ráda, že jste napsala o Vaší Andulce protože jsem se opět ujistila, že je vše vpořádku a mám jí podporovat v jejím učení dál.

Mějte se krásně a napište prosím jak postupujete dál. Děkuju Vendula

Jana
  • 
3.11.2006 10:15:15
Ahoj, zdravím Vá s všechny kdo jako já máte starosti s nadaným dítětem. Jsem zoufala z nedostatku informací.
Náš příběh: Mám 7letou dceru Andulku a vše začalo ve školce. Měla problém přizpusobit se, nechtěla do školky vůbec chodit a měla stále se opakující nemoci typu kašel bez zdravotního nálezu , rýmy s teplotou apod. Nechtěla od 2let odpoledne spát. Měli jsme štěstí na skvělou paní učitelku, která jí nenutila spát, ale dovolila jí prohlížení knih v době odpočinku. V 5 letech jsem šla žádat o odklad z důvodu přehnané přecitlivělosti. V pedago- psychologické poradně jsme se setkali s osvícenou paní psycholožkou, která u Andulky zjistila vysokou inteligenci a doporučila okamžitý nástup do školy. Vybrali jsme venkovskou školu s malým počtem žáku ve třídě a ochotnou k tomuto experimentu. Andulka se během 2měsícu naučila plynně číst a psát.(Do té doby jsme jí to odmítali učit, aby se první třídě nenudila, byla to pořádná hloupost, nevěřte tomu a nebraňte svým dětem v zájmu o vzdělání) Prostě zvládla učivo celého roku na samé 1.
I druhá třída proběhla relativně v pohodě, ale... Její třídní učitelka byla sice velice hodná, ale snaha o nějaký rozvoj žádná, vše bylo na nás. Nyní je ve třetí třídě a nastal problém s výměnou třídní učitelky, která je typická "stará škola". Andulka sedí s nejhorším žákem ze třídy a je zoufalá, začíná mít odpor ke škole a horší se jí prospěch. Na naše připomínky reaguje třídní učitelka podrážděně a odmítavě. Vážně začínám uvažovat o vyučování doma . A proč to vlastně všechno píšu, chci alespoň takto pomoci maminkám, které mají stejný pocit beznaděje jako já. Pokud mi může někdo pomoci s řešením našich problému budu moc vděčná. Děkuji Jana
  • 
5.3.2006 20:07:34
Zdravím! Dnes byl v TV na Nově příspěvek o nadaných dětech,které umí číst,nebo znají značky aut.Takový byl i můj vnuk, který ve 20 měsísích mluvil v celých větách a zajímalo ho vše možné.Do dvou let se naučil písmenka a po třetím roce četl nápisy na vývěsních štítech po městě.Dnes, chodí do 4. třídy, je to živá encyklopedie aut,autobusů,prostudoval celé ročníky Světa motorů a vše, co ho zaujalo si pamatuje.Prostě auta jsou jeho svět.Ale zpátky ke škole: Do 3.třídy měl samé jedničky,letos v pololetí 2 z JČ.Škrábe jak kocour,je otřesný v geometrii,ve škole vyrušuje tím,že stále něco pozoruje,hledá,má binec v aktovce,nemá moc kamarádů.Jeho svět jsou auta,ví o nich vše a v jakoukoliv dobu.Dcera s ním byla u školní psycholožky,která mu naměřila mimořádné IQ,řekla, že potřebuje individuál.přístup,víc pozornosti ze strany učitele.Na malém městě je to holá nemožnost. Takže co s tím,co s jeho mimořádným nadáním? Jara
  • 
5.3.2006 20:07:11
Zdravím! Dnes byl v TV na Nově příspěvek o nadaných dětech,které umí číst,nebo znají značky aut.Takový byl i můj vnuk, který ve 20 měsísích mluvil v celých větách a zajímalo ho vše možné.Do dvou let se naučil písmenka a po třetím roce četl nápisy na vývěsních štítech po městě.Dnes, chodí do 4. třídy, je to živá encyklopedie aut,autobusů,prostudoval celé ročníky Světa motorů a vše, co ho zaujalo si pamatuje.Prostě auta jsou jeho svět.Ale zpátky ke škole: Do 3.třídy měl samé jedničky,letos v pololetí 2 z JČ.Škrábe jak kocour,je otřesný v geometrii,ve škole vyrušuje tím,že stále něco pozoruje,hledá,má binec v aktovce,nemá moc kamarádů.Jeho svět jsou auta,ví o nich vše a v jakoukoliv dobu.Dcera s ním byla u školní psycholožky,která mu naměřila mimořádné IQ,řekla, že potřebuje individuál.přístup,víc pozornosti ze strany učitele.Na malém městě je to holá nemožnost. Takže co s tím,co s jeho mimořádným nadáním? Jara
  • 
5.3.2006 20:07:10
Zdravím! Dnes byl v TV na Nově příspěvek o nadaných dětech,které umí číst,nebo znají značky aut.Takový byl i můj vnuk, který ve 20 měsísích mluvil v celých větách a zajímalo ho vše možné.Do dvou let se naučil písmenka a po třetím roce četl nápisy na vývěsních štítech po městě.Dnes, chodí do 4. třídy, je to živá encyklopedie aut,autobusů,prostudoval celé ročníky Světa motorů a vše, co ho zaujalo si pamatuje.Prostě auta jsou jeho svět.Ale zpátky ke škole: Do 3.třídy měl samé jedničky,letos v pololetí 2 z JČ.Škrábe jak kocour,je otřesný v geometrii,ve škole vyrušuje tím,že stále něco pozoruje,hledá,má binec v aktovce,nemá moc kamarádů.Jeho svět jsou auta,ví o nich vše a v jakoukoliv dobu.Dcera s ním byla u školní psycholožky,která mu naměřila mimořádné IQ,řekla, že potřebuje individuál.přístup,víc pozornosti ze strany učitele.Na malém městě je to holá nemožnost. Takže co s tím,co s jeho mimořádným nadáním? Jara
  • 
10.2.2006 11:38:19
a nestačila by Ti 4 letá? Jmenuje se Michalka.
  • 
21.1.2006 10:35:17
našla by se tu nějaká holka které by od 5 do 7 let?prosím.kdyš se tu najte odpověztemi.můj e-mail gulinek@seznam.cz čau děti.
  • 
29.3.2005 14:03:13
S nadanými dětmi je problém. Tedy ne s nimi, ale s jejich umístněním do adekvátní školy. Bydlím v Olomouci, což je krajské město se 110.000 obyvateli. Ale není tu ani JEDINE zařízení, které by se těmto dětem věnovalo. Můj syn je velmi nadaný (čte, píše, počítá do 1000, sčítá, odčítá atd.) a nebudu ho mít kam umístit. Prý až v Praze :( V Olomouci je spousta škol pro různě handicapované děti. Ale pro nadané ani ň. Když tu chtěli takovou školu založit, min. školství nepovolilo s odůvodněním, že naše ZŠ jsou vybaveny dostatečně na to, aby se mohly věnovat nadaným dětem. Prdlajs! Tak co si mám počít???
  • 
1.1.2005 20:13:05
Na tuto stranku som sa dostala este pocas tehotenstva mojej kamosky. Odvtedy sem sem tam zabludim.
Dnes mi udrela do oci tema nadaneho dietata.
No, bojim sa, ze aj ja jedno take doma mam.
Jakob ma 5 rokov, necita, pisat pise maximalne Jakob, mami, tati a Theresa(jeho priatelka). Ale je tu kopec inych veci, ku ktorym sa este dostanem. Tusit som zacala, ze moje dieta je trosku ine, uz pocas prvych mesiacov. Pokym sa ine mamy chvalili : moje dieta spi 10 hodin, moje 12 hodin, moje len 6. Moj Jakub spal cez den 3x 20 minut. Naozaj. Prve kroky spravil ako 7 a pol mesacny. Plne behal-doslova behal- ako 9mesacny. (Na druhej strane niektore veci sa naucil az ako 3 rocny spolu s jeho vtedy jednorocnym bratom: ako chodit po styroch pit z dudlovej flasky).
Ako rocny mi hovoril v celych vetach a v dvoch reciach (manzel je rakusak, vychovavam svoje deti dvojjazycne). Co by nebolo vobec zvlastne pri dvojjazycne vychovavanych detoch, ale on preklada, a nielen doslovne, on ak ho raz, max.2x opravite ze niecio sa v tej ruhej reci povie inak, si to pamäta. Mozno sa vam nezda nic zvlastne, ale ja som si vlastne tie zvlastnosti uvedomila az ked som mala druhe dieta. Jakub sa nikdy nehral s autickami alebo inymi hrackami. Pokial si pamätam ho vzdy zaujimali knihy. Extremne rychlo sa uci. Dala som ho aj na anglictinu. Trochu nam ide aj ta, ale bohuzial nebol dalsi semester v nasom okoli, tak sa budeme asi musiet na jar trepat do Innsbrucku. Ako 2 rocny chapal abstraktne pojmy ako smrt a jej konecnost. Je extremne citlivy, hned sa ho vsetko dotkne a dlho si to pamäta. Kedze mame maly penzion, casto sa stane , ze k nam zavita nejaky pedagog. Moje podozrenia mi uz dost casto potvrdili bez toho, ze by som bola hocico povedala. mali sme tu lekara, ktory je z Jakuba upne hotovy. Zakazdym ako ide okolo sa zastavi, len aby sa porozpraval so svojim malym kamaratom.
Neviem , dufam ze skola mu robit problemy nebude lebo najblizsiu pre nadane deti mam 60km vzdialenu a to sa bohuzial zvladat neda.
A na potvrdenie, ze to neni tym, ze kazda mama vidi to svoje dieta nadane? Andreasko je upne normalne dieta, hra sa s autickami, jazyk si vybera ten co ho napadne prave. Chodil tiez ako 9mesacny, ale inak tak ako som to poznala od ostatnych kamosiek. Bezne sa mi vyhraza ze ma da prec a ze ma nelubi. (Co by mi Jakub nikdy nepovedal.Podotykam zeb taketo vety som z mojej vychovy vynechala, takze neviem skade ich nabral moj mensi syn. ) Neviem celkom popisat v com je to ale moj starsi syn je upne iny ako moj mladsi.

15.6.2004 15:32:47
Neporadí. Mám zkušenost, že pokud není v okolí "speciální" školka/škola pro nadané děti (kterou většinou provozují rodiče těchto dětí), máte smůlu (možná fakt najdete něco jen v Praze). Takové školy naše ministerstvo školství nepodporuje. Syn chodí do 3 třídy "normální" ZŠ. Již teď zvládá bez problémů učivo 5 třídy (do které asi rovnou přestoupí), programuje, sám si shání knihy i informace, s angličtinou by mě strčil do kapsy a co ... Jelikož není v našem okolí (Hradec Králové) žádná škola, která by aspoň nějakým způsobem měla upravené osnovy, režim a výuku přizpůsobenou těmto dětem, musí chodit do normální školy. Přece nechceme diskriminovat ostatní děti, že? Tohle nechápu a považuju to za brzdu. Syn se ve škole nudí, chodí tam jen proto, že musí. Učitelé ho nemají co naučit, protože mu nemohou dát něco navíc, co on potřebuje, protože mají ostatní děti a není čas. Je to na dlouhé povídání, ale zkuste se obrátit na školský odbor ve vašem městě, třeba vám mohou dát nějaké informace.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 44 [Dalších 14 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.