| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jdete k zápisu? Jaké jsou dnešní vzdělávací programy?

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3139 z 39 
Radka, dva kluci
  • 
18.8.2004 8:21:02
Integrál byla škola, kterou nám doporučovala jedna psycholožka, ale nakonec jsme po poradě s tou, které jsme důvěřovali více a která syna lépe zná, zvolili též soukromou pražskou základní školu Klíček. Syn je také hyperaktivní, nicméně hyperaktivita se automaticky neváže s poruchami učení a učitelka je přece v dítěti, které k nim sklon nemá, nemůže vyvolat a naopak... A náš syn, zdá, žádnou poruchou učení trpět nebude, proto jsme nakonec do Integrálu nešli.
Kateřina
  • 
4.5.2004 15:28:32
Díky Jani za ty bezva stránky. Je to super a vyčerpávající. Přesně takové srovnání jsem dlouho hledala.
K.
Lída, 3 kluci a holka
  • 
1.3.2004 14:09:45
Rozhodně to zkus, můj třetí syn se narodil ke konci září, ale do školy šel jako nešestiletý. Naprosto bez problémů. Uměl číst, psát tiskacím nebo na počítači, počítal,...
Nina
  • 
29.2.2004 11:16:25
Více,než líbání ve škole,mi zajímá,kam do školy,hlavně v Praze.
  • 
27.2.2004 23:46:55
Žijeme v 50 000 městě - co se škol týče, není moc na výběr.
Starší syn je v první třídě, má nadprůměrné matematické a lodické schopnosti, vyšší IQ, ale má snížené sebehodnocení, což umí díky inteligenci dobře maskovat. Nenacházím "páku" v současném systému školství, jak mu pomoci. Musel by totiž celkově postoupit do dalšího ročníku školy; ale v ostatních oblastech je "lepším průměrem". Zvládá matematiku 3. třídy, ale neumí vše - před nástupem do školy jsem ho neučila psát - možná, že to byla škoda, ale já věřila škole ...
Z toho důvodu se nyní snažím o "předčasné zaškolení" druhého syna, kterému bude 6 roků až před vánoci, ale je celkově velmi šikovný (čte, počítá, má všeobecné znalosti) a je navíc velmi houževnatý a cílevědomý. Velmi dobře spolupracuje a je zvídavý a chce se dále učit. Všichni mi to ale vymlouvají... Já bych to považovala za brzdu jeho vývoje a navíc mám strach, že za rok by se v té škole naprosto nudil a díky svému temperamentu i spíše otrávoval případnou paní učitelku ...
Poraďte!!! Alternativy u nás nejsou a domácí vzdělavání v našich podmínkách zavrhuji kvůli radosti z kolektivu dětí (byť tam nemají "kamarády", rádi jsou mezi vrstevníky). Zdraví Vikina
Marcela , 2 děti, 7 a 19
  • 
16.1.2004 14:54:40
Vzhledem k tomu, že náš teď 6 a půl letý syn měl problémy se školkami, hlavně v období přizpůsobování ( teď v třetím roce docházky, po domluvě naší, i pedagogicko psychologické poradny, je již vše v pořádku) jsme zvolili k zápisu soukromou školu Integrál na Vinohradech.Je to klasická základní škola, mají psychologa, logopeda, a hodné a zkušené paní učitelky. Vzhedem k hyperaktivitě a zvláštnostem svého syna jsem se rozhodla, že další konflikty nebudu riskovat. Tato škola je přímo určena pro děti s poruchami učení a já nechci čekat až je bude mít díky netolerantnosti učitelů. Po zkušenostech s učiteli nevěřím, že by je neměl i když vím, že někde určitě existují dobré školy, ale kde? Doufám, že jsme našli tu pravou.
Anna
  • 
8.11.2002 10:01:27
Dagmar, lidovější návod? A není lepší se po tom všem pídit sama?
Jana, 2. mimco na ceste
  • 
3.11.2002 11:53:06
Nevim, jestli lidovejsi navod, ale mozna inspirace: www.webpark.cz/alternativy (neni to jeste dokonale, ale pracuju na tom).
  • 
27.9.2001 23:02:19
Nenašel by se nějaký "lidovější" návod jak vybírat základní školu?
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3139 z 39 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.