| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Ohrožení zdraví a výchovy dítěte

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 31 [Dalších 1 >>]
  • 
20.1.2007 5:21:29
Dobry den, zajima me - je li mozne zabranit otci navstevu ditete, pokud otec o dite neprojevil nekolik let zajem a nikdy ho financne nepodporil. Dite mam ve sve peci a navstevy nejsou urceny.

Dekuji Lucka




  • 
14.8.2006 17:36:12
Chcem sa spytat ci je nejaka doba na to aby priatel poprel otcovstvo dietata svojej byvalej manzelky.(neuplynulo od rozvodu 300 d)Jej sucasny priatel priznal otcovstvo.Pokial nepoprie otcovstvo pred sudom,bude povazovany za otca? DAKUJEM
  • 
7.8.2006 23:23:55
Dobry den,
jsem matkou 2mesicniho mimca. S jeho otcem jsem se seznamila v zahranici,kde jsem temer az do porodu zila. Neuzavrali jsme manzelstvi a otec ditete ted nechce priznat otcovstvi. Muzete mi prosim poradit, jak se resi uznani otcovstvi v pripade, ze otec je cizincem zijicim mimo uzemi Cr? Nevim co mam delat, a jako svobodna matka si take nemohu dovolit velke vydaje za zahr.pravniky (vlastne za zadne)
Dekuji Ivana
  • 
10.7.2006 22:35:45
DOBRY DEN;

MAM DOTAZ PO ROZVODU JSEM MUSELA DETI NECHAT JEJICH OTCI:NEMNELA JSEM KAM JIT SAMA NATOZ Z DETMA:
SOUDEM JSEM MELA VYMNERENE ALIMENTY VE VYSI 750KC PO ROKU JSEM SAMA DALA NAVRCH NA ZVISENI ALIMENTU A ZACALA JSEM PLATIT 2000 KC
JE TO JIZ 7,LET A DNES JSEM SE DOZVEDELA ZE OTEC DETI CHCE NAVRHNOUT ZVISENI ALIMENTU:
MAM STRACH PROTOZE UZ TED MAM DOST VELKY PROBLEM S PENEZMA:

MESICNE MAM 9500 ZIJU SAMA A MAM 4,LETOU DCERU
KDYZ VSE ZAPLATIM TAK MAM NA MESIC 5000 KC
JAKE MAM SANCE JA A JAKE EXMANZEL

DIK LENKA




  • 
21.5.2006 14:46:45
Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat jakou mám šanci že soud svěří dítě do mé péče. Jsem 4 roky vdaná a momentálně s manželem nežiju tři měsíce. Při rozchodu jsme se z manželem domluvili na společné výchově s tím že dítě budu mít v péči já a tento návrh sepsaný sociálním pracovníkem jsem podala i k soudu. Manželovi jsem věřila a proto mě překvapilo když mi před dvěma dni přišlo domu předvolání k soudu kde kde se má rozhodovat o svěření dítěte do péče otce které podal za mími zády. Když jsem si pročítala co o mě se svím právníkem sepsal nestačila sem se divit, byly to samé lži udělal ze sebe chudáka a mě popsal jako osobu která se o rodinu nestarala. Manžel mě v době manželství často psychycky i fizicky napadal a o dceru se celé manželství nestaral. Nedokázal ani finančně zabezpečit rodinu protože se mu nechtělo dělat.Do práce sem proto chodila já. Pomyšlení že ji dostane do péče když se o ni za celou dobu nestaral a nejevil zájem mě ubýjí poradtě mi co mám dělat a jaké mámšance dostat ji do péče? Za odpověd předem děkuji
  • 
17.5.2006 10:21:53
Dobrý den,prosila bych o radu.Bývalému muži bylo strháváno exekučně výživné,byl zaměstnancem. Nyní dal výpověď,začal podnikat na živnostenský lista okamžitě přestal výživné platit.Tím,že již není zaměstnán ale pracuje sám pro sebe mu musela být exekuce zastavena.Nevím co mám dělat,jak postupovat.Děkuji za odpověď
  • 
26.4.2006 21:44:41
Přeji dobrý den ,mám problém s kterým si nevím rady jelikož moc zákony neznám.Pracuji u svého zaměstnavatele již 6 let /nepočítám mateřskou dovolenou/ po mateřské jsem opět nastoupila s tím ,že mohu pracovat jen na ranní směny ,zaměstnavatel mi toto sice obtížně ,ale umožnil ,v současné době se naše pracoviště stěhuje do německa a tato výroba tudíž bude zrušena,kdy bude nahrazena výrobou novou kde bude 3směnný provoz chci ještě podotknout ,že fabrika je veliká a je zde možno pracovat pouze na jednu směnu ,přesto mi zaměstnavatel sdělil ,že budu propuštěna a bude mi vyplaceno 3měsíční odstupné.Nesouhlasím s tímto jelikož jsem svobodná matka , tuto práci potřebuji a vím že bude obtížné sehnat práci jinou pouze na ranní směny, chci se zeptat zdali mám nějaké právo a mohu se bránit a zdali mi zaměstnavatel opravdu může výpoved dát .Moc Vám Děkuji za brzkou odpověd a za radu S pozdravem Neitzelová Simona
  • 
16.3.2006 13:12:10
Jsem rozvedená bývalí manžel neplatí pravidelně výživné a dluh na výživném je 10 150Kč. žiji s přítelem v jedné domácnosti a máme jednoho syna a dva syny mám z prvního manželství. Můj dotaz zní jak z bývalého muže dostat výživné?
  • 
23.2.2006 11:05:43
Prosím o radu ohledně placení výživného na mou,dnes již roční dceru.
S přítelem jsme se rozešli ve třetím měsíci těhotenství a poté jsem se vrátila k rodičům.Dcera se narodila a přítel mi řekl,že začne platit až mu to určí soud.Mezitím ho zavřeli(je ve vyšetřovací vazbě). Od února jsme měli již 3 stání a rozsudek zní,že nemohou určit žádné výživné,jelikož přítel nemá žádný příjem.Nutno připomenout,že nepřispěl ani na výbavičku.
Mohu sice podat odvolání,ale tím se situace nevyřeší.
Prosím o radu jak mám dále postupovat a na koho se obrátit.
Předem děkuji za odpověď. Hanka.
  • 
29.1.2006 21:26:29
Dobrý den,
prosím o radu.
Jsem svobodná matka půlroč.dcerky.Otec přiznal otcovství na matrice hned po narození dcery.Domluvili jsme se na jakémsi výživném(1500)on je nezaměs.(byl)a od té doby jsme se neviděli.
Podala jsem žádost k soudu o určení výše výživ.A tet mi došlo předvolání.
Jeho matka pracuje v sociál.odvětví takže ví o tomto téměř vše.Já nic a proto mám strach jak to dopadne.

Chtěla jsem se hlavně zeptat!!! zda mám nárok na právníka,na nějaké konzultace,kam se mám obrátit, kde vzít více informací abych nepřišla zkrátka.

Díky moc za rady. Lenka
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 31 [Dalších 1 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.