| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zkušenosti novopečené maminky

[<<Předchozích 90] Příspěvky 91100 z 115 [Dalších 15 >>]
6.6.2003 20:53:11
Autorka to sepsala opravdu poctivě, pár věcí mi ale přijde divných - např.čaj kojencům se přece nemá dávat! Taky u těch pomůcek k zakoupení to většinou každý lékař řeší po svém.. Myslím, že i grify na kojení každý musí najít individuálně, i na říhání a větříky, každé miminko přece reaguje jinak. Nebrala bych to jako návod, ale jen jako osobní zkušenost.
Andrea 2 děti, 20tt
  • 
6.6.2003 19:25:50
Jani,

problém byl v tom, že když jsem se zkusila poptat u odborníků - bylo mi řečeno, že 5 - denní dítě tolik prostě vypít nepotřebuje. Fakt je, že asi většina holčiček nemá v 5 letech 135 cm a ve 12 letech 172 cm. V 10,5 nezačne menstruovat... To, že se mléko tvoří dokud dítě pije jsem také slyšela, ale těch 300 ml po 3 hodinách mně připadá přece jenom dost. No každopádně, jak se říká každé dítě je jiné, takže uvidíme, zda budeme mít další žroutku.
6.6.2003 19:03:22
No docela by mě zajímalo, jak bych v noci dala mrně na bříško a potom čekala čtvrt hodiny a přenesla do postýlky. Tö bych se asi moc nevyspala. Většinou jsem usnula málem při kojení :-))
6.6.2003 18:39:28
Určitě je článek poučný pro maminky, které čekají mimi, ale já, při svých třech dětech vím, že každé je jiné a že žádné tyto věci, které jsou ve článku uvedeny, se nedají aplikovat u každého dítěte. Takže to berte spíš jako inspiraci, když si s něčím nebudete vědět rady, ale vůbec ne, jako všeobecná pravidla.
Jana
6.6.2003 18:29:22
Aleno,
zkus se zeptat tady na rodine v poradne pro kojeni.
Mam dojem, ze mleko tece, dokud dite saje. Jestli jsi mela silene zrouty, mozna by ti pomohlo kojit z obou prsou pri kazdem kojeni, kojit pokazde, kdyz si mimos vriskne, ze ma hlad. (klidne i po hodine, proc by nemohl mit hlad po hodine). Samozrejme kojit i v noci. K tomu bys mela ty co nejvic odpocivat, hodne pit, aby se ti tvorilo co nejvic mleka.
J.
Jana
6.6.2003 18:26:22
My ne, Tom neblinkal, odrihnul si bud hned po otoceni do svisla, nebo vubec...
J.
6.6.2003 18:12:05
Asi já! :-))
Andrea 2 děti, 20tt
  • 
6.6.2003 17:57:11
Mirko,

díky za radu, ale obávám se, že mým dětem nešlo o kvalitu - hustotu ale spíše o objem, babička říkala, že máme kachní žaludky. Prostě po kojení už jsem více mléka neměla.
Evelyn1968,2děti
6.6.2003 17:50:28
Já jsem obě moje miminka držela ve svislé poloze i déle, protože jsme měli potíže s blinkáním a blinkaly někdy i po odříhnutí a dvě hodiny po krmení:o(. I v noci jsem se budila na ten zvuk - "šplouchnutí" a bála jsem se, že se udusí. Bylo to asi až do 6. měsíce, než jsme začali s kašovitou stravou. Ale vím, že některé děti to zase nemají vůbec.
E.
Mirka´73
  • 
6.6.2003 17:40:56
Skús pred kojením "predné mlieko" odstriekať a až potom dieťatko kojiť. Ja som dcére poctivo 6 mesiacov mlieko odstriekavala a krmila ju z fľašky tak môžem potvrdiť že na začiatku každého odstriekavania bolo mlieko takmer priesvitné vodnaté a ku koncu žlté od tuku. Keď sa dieťatko na začiatku napije tej "polovody" tak bruško má síce plné ale nie na dlho.
[<<Předchozích 90] Příspěvky 91100 z 115 [Dalších 15 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.