| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zkušenosti novopečené maminky

[<<Předchozích 100] Příspěvky 101110 z 115 [Dalších 5 >>]
Sosan
  • 
6.6.2003 17:23:43
Co je na rybí mastičce opovrhovaného? My jsme ji také používali a fungovalo to výborně.
Sosan
  • 
6.6.2003 17:19:37
Opravdu se najde někdo, kdo by držel mimino půl hodiny ve svislé poloze kvůli odříhnutí? Mě to přijde jako úplný nesmysl - nebylo v té knize 30 sekund? Sám se podívám doma do knížky, co o tom píšou, ale připadá mi to uhozené.
Gabina
  • 
6.6.2003 17:16:13
Někdo má rád holky, jiný vdolky...každé mimi je jiné.
Jen mám výhrady k hypermanganu. 1. Těžký alergen, stejně jako pěna do koupele. 2. místo vysušení, může dítě při silnější koncentraci spálit. Není slabě růžová jako slabě růžová.

Mě se na zadek nejvíce osvědčila stará tolik opovrhovaná Rybí mast. A to jsem odzkoušela snad všechny na trhu. Nejenom jako prevence, ale i na už hotové opruzeniny. A na takovej pěkně červenej zadek už pak byla nejlepší Gentiánová violeť. Jednak jako prevence plísní, jednak pěkně vysuší.
Andrea 2 děti, 20tt
  • 
6.6.2003 17:06:31
Ahoj holky,

se zájmem jsem si přečetla článek na hlavní stránce a třeba mi nějaká dokážete poradit. U mých prvních dvou dětí 14 a 12 let jsem při kojení narazila vždy na stejný problém - moje děti chtěly moc a moc mléka. V té době se děti ještě po každém kojení povině vážily - takže již kolem 3. dne pily ode mě cca 40 -60 ml na jedno kojení a pak začaly (u obou dětí to bylo naprosto stejné) opravdu neskutečně a vytrvale "řvát" hlady. Pomohlo jediné láhev s mlékem - a vypily ji doslova plnou čili nějakých dalších 250 ml. Pak usnuly a spaly jak Šípkové Růženky. Jedly již od začátku po cca 3 hodinách a v noci měly 6 hodinovou přestávku. První dceru jsem tímto způsobem kojila a dokrmovala 6 týdnů, druhou 3 měsíce (vždy jsme přestaly na radu pediatra, který řekl, že podobné kojení nemá cenu). Teď čekám další dítě a bojím se, že to bude to samé, přesto bych ho ráda "pouze" kojila. Nedokážete poradit?
6.6.2003 16:13:00
No me se v clanku moc nelibilo to kojeni! Dite ma prece dostat kdykoliv to vyzaduje a nekdy si opravdu cucne jen tak trosku predniho mlicka na zizen. Naprosto nevim, proc bych do miminka mela cpat nejaky cajicek nebo neco jineho, jenom aby vydrzelo do pristiho kojeni ktere mam naplanovane podle hodin. Myslim , ze o tomto se ted uz snad pise ve vsech knizkach o kojeni, je to taky doporucovano Laktacni ligou a UNESCO.
Cim vic to nechame na diteti, tim bude vsechno prirozenejsi. Nechce to ani moc odstrikavat, protoze jak uz tu nektera z vas psala, se potom tvori vice mleka, nez je potreba.
Pokud prsa nejsou opravdu moc znicena , napr. spatnym prikladanim..., staci je po kojeni natrit kapkou mleka. A jeste k tomu WC-na malou je opravdu nejlepsi chodit do sprchy!
Gabina
PS: Jinak clanek je dost obsahly a urcite se z neho pouci dost maminek! Je videt, ze si s nim dala Andrea praci. Takze diky!!!
Evelyn1968,2děti
6.6.2003 14:22:50
Přidávám se k matkám flákačům:o), mám dvě děti a o některých věcech slyším poprvé, zvlášť u druhého mimi se osvědčilo, co píše Monty - hlavně najíst, umýt, vyspat......:o).
E.
Jana
6.6.2003 13:21:24
Zase mám důvod, proč si připadat jako matka - flákač :o))))

BEzva, ze si Andrea dala tolik práce a sepsala všechny možné rady, co jí pomohly lépe si poradit s miminkem. Opravdu je každé mimi jiné a každá jsme jiná.. úplně poprvé v životě čtu, že někdo používá převařenou vodu na mytí obličeje, fén na sušení dítěte, tyčinky do uší se zarážkou atd :o)

Náš Tom se narodil do horkého července do garsonky pod střechou. Přemýšlet o tom, že bych ho měla mít ve 24°C, když bylo v bytě 30°C a více, zbláznila bych se. Kojila jsem ho, kdy si řekl, žádné koukání na hodinky, jestli ještě 10 minut nic, nebo měřit, jak dlouho je přicucnutý. Ale každý jsme jiný, někdo si rád nalajnuje, některým mimisům to vyhovuje. My jsme trávili život chaoticky, bez teploměrů, bez skladování mléka, bez dokrmování, bez péče o bradavky a speciálních nápojů pro kojící matky a taky to šlo :o)

Už teď je mi jasné, že další mimiš bude jiný a všechno bude fungovat jinak :o)))
J.
Jana
6.6.2003 13:21:15
Zase mám důvod, proč si připadat jako matka - flákač :o))))

BEzva, ze si Andrea dala tolik práce a sepsala všechny možné rady, co jí pomohly lépe si poradit s miminkem. Opravdu je každé mimi jiné a každá jsme jiná.. úplně poprvé v životě čtu, že někdo používá převařenou vodu na mytí obličeje, fén na sušení dítěte, tyčinky do uší se zarážkou atd :o)

Náš Tom se narodil do horkého července do garsonky pod střechou. Přemýšlet o tom, že bych ho měla mít ve 24°C, když bylo v bytě 30°C a více, zbláznila bych se. Kojila jsem ho, kdy si řekl, žádné koukání na hodinky, jestli ještě 10 minut nic, nebo měřit, jak dlouho je přicucnutý. Ale každý jsme jiný, někdo si rád nalajnuje, některým mimisům to vyhovuje. My jsme trávili život chaoticky, bez teploměrů, bez skladování mléka, bez dokrmování, bez péče o bradavky a speciálních nápojů pro kojící matky a taky to šlo :o)

Už teď je mi jasné, že další mimiš bude jiný a všechno bude fungovat jinak :o)))
J.
6.6.2003 12:06:45
Naši dva kluci jsou každý úplně jiný, ale u obou se osvědčilo kojit kdykoli si řeknou – ať je to po půl hodině nebo po čtyřech… Sami si časem intervaly prodloužili a já se nemusela stresovat tím, že dítě brečí, když ještě není 12 a pilo přece v deset. Taky jsem je vždycky nechávala pít jak dlouho chtěli – ten starší pil klidně hodinu, mladší maximálně čtvrt – prostě jinej temperament, jiný potřeby… Navíc teď v těch vedrech se hlásí o pití častěji i jen na dvě až tři minutky – asi pije jen to přední mlíčko na žízeň a je to rozhodně jedno z nejspokojenějších miminek na světě (a co teprv maminka s takovym miminkem :-)). To s tim střídáním prsů během jednoho kojení se mi zdá trochu komplikovaný – řekla bych, že v systému jedno kojení jeden prs, druhý kojení, druhej prs si děťátko může samo vybrat, zda uhasí jen žízeň, nebo se i nají. (Oba prsy jsme na jedno kojení využívali jen úplně na začátku, než se vytvořil dostatek mlíčka.)

Opruzeniny ani jeden z kluků téměř neměl, snad je to tim, že značnou část dne tráví nahatí (miminko na ručníku nebo látkový plence samozřejmě). podotýkám, že kupujeme ty nejlevnější papírový plenky.

V hojení jizvy jsem pokračovala ve stylu porodnice – tedy chodit na malou do sprchy a opláchnout čistou vodou (bez mýdel apod.). Když jsem se párkrát někde na chvilku posadila bez vložky, zjistila jsem, že jizva téměř nebolí – problém byl tedy v tom, že na jizvu tlačil okraj tlusté vložky (v porodnici) – doma jsem koupila ultratenké a bylo po problémech (taky samozřejmě záleží jakou jizvu vám v nemocnici vyrobí, že…)

Nic ve zlym, jen jsem si říkala, že přečíst si tenhle článek před narozenim dítěte, měla bych strach, že to všechno nemůžu zvládnout – radši se řídim instinktem a je to bez stresu co všechno píšou v knihách jinak…
6.6.2003 11:55:32
Krásny článek. Podrobný a zároveň věcný. Myslím, že moc pomůže každé novopečené mamině, když se s miminkem terpve sžívá a sama má starosti sama se sebou... teda aspoň já bych byla zy tyhle informace vděčná. Všem hodně zdraví a štěstí s miminky!!!
[<<Předchozích 100] Příspěvky 101110 z 115 [Dalších 5 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.