| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zkušenosti novopečené maminky

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 115 [Dalších 75 >>]
DáMa
  • 
22.6.2003 15:38:18
Andreo, přední mléko má svůj význam - je na žízen, proto neodstříkávat!!!
A jak tu bylo už řečeno, kojit kdekoli a kdykoliv si mimčo řekne. Pokud je mléka dočasně méně, kojit častěji a i v noci, nespěchat, mléko se tvoří i "za pochodu" (tedy spíše během odběru). ;-)
Odskoč si na www.kojeni.cz, pročti rady a věř, že to tak funguje (u nás už 33 měsíců!). Je tam i kontakt na Horkou linku kojení, kde jsou velmi ochotní a fundovaní. Každopádně se v nemocnici nenech vystresovat, že pokud nezačne mimčo přibývat, nepustí vás domů.
Hodně trpělivosti, pochopení okolí a radosti
přeje Dáša
Zuzka
  • 
20.6.2003 20:56:19
Svatá pravda -osvědčeno mnoha matkami-žádné intervaly(taktéž jsem kvůli dodržování intervalů brzo odstavila syna -6let)dceru s kojením po půl hodině v pohodě 10m.
Zuzka
  • 
20.6.2003 20:33:48
prvního syna jsem kojila pouze měsíc,čekala jsem povinné 2hodiny do dalšího krmení,mezitím brouček plakal a bylo mi porazeno že mám jistě málo mléka a mám přikrmit z lahve takže tímto způsobem jsme brzy dokojily,protože mléka bylo čím dál míň(aspon to tak vypadalo)Dceru,která má teď rok jsem v pohodě kojila 10měsíců a odstavila jsem ji z osobních důvodů(i když mě to ted mrzí,přišla jsem tím o báječné uklidňovadlo nás obou)Ale k věci-kojila jsem od začátku kdykoliv se jí zachtělo i po půl hodině a není pravda jak psala ta maminka v původním příspěvku,že je to brzo a že bolí bříško-stačí si přečíst i desatero laktační ligy.Takže kdykoliv,kdekoliv a spokojenost je na obou stranách.Po půl roce se přidá jídlo a již to není tak časté a únavné,a ten půl rok nakonec uteče tak že se vám ještě bude stýskat.Užijte si to a neřidte se časovým rozvrhem!!!
14.6.2003 22:00:43
Je to obsáhlé a taky - je vidět, že máš na všechno spoustu času a možností...Myslím, že realita s druhým dítětem je poněkud jiná a nemyslím, že by mé mimi nějak strádalo. Například u kojení zvládnu nakrmit sebe i starší dítě, nebo obtelefonovat kdeco a když mám štěstí můžu si číst, ale tose mi už dlouho nestalo. Dnes jsem zvládla i starší správně nasměrovat kalhotky na oblíkání.S mimi v ruce lze zvládnou i zalejt zahradu, uklidit a vyhání to podle mě prdíky stejně než se na to nějak soustředit.A s tím jak jí a spí - no jí jak se mu chce - a spí když mu starší dovolí - ona prostě chce aby pořád koukal...Prostě to beru nejprůchodnější metodou aby se vše nějak zvládlo...

Mějte se

Hanka
Monika, 29 (dcera 22m)
  • 
13.6.2003 15:21:54
Mila Andreo,
klobou dolu!! Uprimne te obdivuji. Mam holcicku, a kdyz se narodila, tak jsem delala vsechno instinktivne. Samozrejme jsem prijimala rady od zkusenejsich, ale nakonec jsem to delala tak, jak jsem citila. Kazdopadne jsi dobra, ze jsi to takhle vse vypsala!!
Presto si dovolim tady podotknout a vzkazat vsem nastavajicim i cerstve stavajicim prvo maminam, aby daly jen a jen na sebe a sve citeni. A nebojte se, ja si take myslela, ze nebudu vedet co a jak...a kdyz se Andulka narodila, tak to slo samo!
Andreo, at ti mala roste a dela jen radost a vsem ostatnim preji take jen to dobre!
Monika
P.S.: Kojila jsem ji do 19mesicu a prodelala 2 tezsi a 1 lehci zanet prsu.
12.6.2003 13:15:57
Mileno,

nemohu si pomoct, ale váš příspěvek mi přijde dost "nevraživý". Autorka článku přeci hned na začátku upozorňuje na to, že jsou to její postřehy a způsoby, které se nejvíce osvědčili jí a její holčičce, sama též dodává, že není zdravotník a tudíž nemusí být vše 100% správné. Já myslím, že alespoň některé její rady jsou docela užitečné a některé mamince mohou zrovna pomoct.

A ještě poznámka k intervalu kojení:
Je skutečně pravda (potvrzeno lékaři!!!), že pokud se kojí v intervalu kratším než 2 hodiny, způsobuje to mnoha miminkům zažívací potíže (bolesti bříška, zvracení, větry). V žaludku totiž zůstává ještě zbytek již natráveného mléka, ke kterému se přidá čerstvě nakojené a chudák miminko má v bříšku "zkažený jogurt" (tak to nazývají i samotní lékaři - např. primář novorozeneckého odd. v Motole).

Jitka + Anička+Maruška
Martina,Matej 2roky, Lucka 10tydnu
  • 
12.6.2003 7:18:46
Mila Jano uplne mi mluvis z duse. Nase Lucka se narodila v Koreji kdyz zacinali tropicke teploty 30 a vice. Hodne a porad cestujeme, menime bydliste a stale se neco noveho deje. Neni to zivot pro kazdeho,ale nase deti si zvykly. Jsem o tom presvedcena. Podle me neni dulezite dodrzovat veskere rady lekaru a podobnych. Pokud se maminka ridi citem, svymi instinkty a hlavne je spokojena a klidna, deti jsou pak take stastne i kdyz je doma i v noci napriklad 30st.C.:)Verim si a nikdy jsem neskladovala mleko v mrazaku.Lucka se narodila na soukrome klinice, kde jsem se domluvila anglicky pouze s lekarem (korejsky neumim:)))Mame velmi maly byt a jeste jednoho dvouleteho rostaka k tomu. Rady o hygiene jsou jiste velmi dulezite (omyvani prsou, pohlavi apod.)ale nic se nesmi prehanet. Jak se chcete citit stale sveze a cista, kdyz vylezete z koupelny a v byte mate pres 30st.a vlhko jako v pradelne.Ale rady Andreji jsou jiste velmi dulezite a uzitecne pro nastavajici novopecene maminky!!!Vsem preji krasne prozivani materstvi, pohodu a lasku.
Ahoj Vase Martina.
Martina,Matej 2roky, Lucka 10tydnu
  • 
12.6.2003 7:18:32
Mila Jano uplne mi mluvis z duse. Nase Lucka se narodila v Koreji kdyz zacinali tropicke teploty 30 a vice. Hodne a porad cestujeme, menime bydliste a stale se neco noveho deje. Neni to zivot pro kazdeho,ale nase deti si zvykly. Jsem o tom presvedcena. Podle me neni dulezite dodrzovat veskere rady lekaru a podobnych. Pokud se maminka ridi citem, svymi instinkty a hlavne je spokojena a klidna, deti jsou pak take stastne i kdyz je doma i v noci napriklad 30st.C.:)Verim si a nikdy jsem neskladovala mleko v mrazaku.Lucka se narodila na soukrome klinice, kde jsem se domluvila anglicky pouze s lekarem (korejsky neumim:)))Mame velmi maly byt a jeste jednoho dvouleteho rostaka k tomu. Rady o hygiene jsou jiste velmi dulezite (omyvani prsou, pohlavi apod.)ale nic se nesmi prehanet. Jak se chcete citit stale sveze a cista, kdyz vylezete z koupelny a v byte mate pres 30st.a vlhko jako v pradelne.Ale rady Andreji jsou jiste velmi dulezite a uzitecne pro nastavajici novopecene maminky!!!Vsem preji krasne prozivani materstvi, pohodu a lasku.
Ahoj Vase Martina.
Milena, 3 koťátka
11.6.2003 8:58:32
Ahoj, Bohunice ani Motol nejsou Baby Friendly porodnice. Tak se dá tedy vysvětlit, že nutí matky vážit děti po každém jídle. Já jsem rodila ve Zlíně v r. 1999 a letos a vážení probíhalo jednou denně večer.
Gabina
  • 
11.6.2003 7:14:19
Moč u zdravého člověka je v podstatě sterilní tak v kalicho-pánvičkovém systému, což je uvnitř ledviny, v močovém měchýři jsou přípustné bakterie v pomnožení do 1O na 5.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 115 [Dalších 75 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.