| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Už jí „úplně samo“

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 53 [Dalších 3 >>]
7.10.2003 22:00:58
Moje dcera teď v říjnu jí budou tři, je hrozně umíněná a už od roku a půl chce dělat vše sama, to se týká i jídla. Já prakticky si nepamatuji, že bych jí nějak dlouho krmila od začátku se v tom chtěla hrabat sama a teď se nají sama lžičkou úplně s přehledem a už i bez bryndání. Odstavování ve dvou letech po dobrém nešlo, ukápla i nějaká ta slzička, že krkavčí máma nechce dát koj koj, ale přežili jsme. Ta její samostatnost je v něčem dobrá, ale někdy mě to ubíjí. J.
7.10.2003 20:05:51
Andy, este snad technicke otazky:
- ako dlho boli chlapy u babicky?
- ked sa vratili, uz problem nebol? nekojili ste potom vobec?

vies, ja od kamaratok pocuvam, ze raz sa odstavi kazde dieta. takze som bola doposial v stave, ze sa mi nasilu nic robit nechcelo. dotiahli sme to tam, ze som pri Karolinke spala (jej postel sme zamenili za madrac na zemi) a kojila v spanku.
Len sme teraz boli 3t s manzelom na dovolenke a tomu to teda uz liezlo hore krkom. Tak som uznala, ze je to aj jeho dieta a ma pravo rozhodovat o jeho vychove, len nejako fakt neviem, ako to urobit, aby sme kojit prestali. Skusala som dnes ... ha-ha-ha. hroza ...... takze uz som asi aj pristupna urobit test s manzelom (to by bolo mylsim OK, je nanho velmi zvyknuta), len sa obavam ze do vianoc s jeho dovolenkou pocitatt nemozem. no uvidime.
Andy
  • 
7.10.2003 17:52:26
My jsme to prozivali uplne stejne. Bobek uvidel mamu a sup - uz chtel mlicko. Nahodil ten svuj nadherny usmev a absolutne nebylo mozne mu odolat. Ale ve 2 letech 5xdenne - rikala jsem si, ze to je opravdu az moc. A problem byl na me strane, taky jsem si to vzdycky zduvodnila - MU (mimoradna udalost) - jsme u babicky, dneska je nejaky nesvuj, ... Ale protoze jsem potrebovala odjet na nejakou konferenci do Prahy, ... tak jsme zvolili proces nahleho (popsany v predeslem prispevku) odstaveni, protoze jinak by z toho byla neverending story. Ted si bobek obcas vzpomene, ale pak sam doda, ze mlicko pijou jen miminka, on jako velky chlap (temer 25 mesicu) pije mlicko z hrnku. Odstaveni jsem brala daleko hur ja nez on a casto uz jsem pomalu mela slzy na krajicku. Ale s nasi frekvenci jsme s tim uz museli neco delat. Zvladli jsme to a mame se radi cim dal vic :-)))

Jana
7.10.2003 10:07:18
Liso,
sprchovali jsme :o)
Maleho jsem svlekla do plinky, na podlahu dala noviny (daji se potom zmackat a zahodit bez vycitek svedomi), na noviny postavila zidlicku, do ni posadila TOma. Pred nej misku s jidlem a snaz se chlapce, jak umis :o))
Ja jsem spinava nebyla - mela jsem tu vyhodu, ze Tom byl od malicka jedlik a rychle prisel na to, k cemu jidlo v mistice je.
Ve 13 mesicich "stoloval" asi takhle
http://rodina.cz/scripts/album/photo.ASP?id=17053&from_fid=29&from_kid=1958

Po jidle jsem osprchovala nebo jenom otrela dite, otrela stolecek, z podlahy sebrala noviny a hodila je do kose.
Vyplatilo se mi to, Tom jedl a ji sam, usetrila jsem si spoustu casu s krmenim. Ale chce to pevne nevry do zacatku, kdy je jidlo vsude.
Ted je schopny sam snist i polivku a ztraty na jidle i majetku jsou snesitelne (vcera jenom vytreni podlahy, utreni stolu a spinava mikina :o))
Hodne uspechu
J.
Lisa, dva kluci do tří let
  • 
7.10.2003 9:56:31
Mám technický dotaz: Jak to děláte po jídle? To synka třikrát nebo pětkrát denně sprchujete? Já jsem to taky zkusila, nechat ho v tom patlat rukama, a výsledek byl: 3 lžičky v puse, dítě úplně špinavé, já úplně špinavá, stůl úplně špinavý, podlaha pochopitelně úplně špinavá a nakonec miska i s jídlem na zemi (chlapeček je šikovník :-). Tak jsem toho zase rychle nechala, na to fakt nemám ani nervy ani kapacitu..
7.10.2003 9:23:35
ja kludne uznavam, ze problem moze byt vo mne.
Aj Karolinka uz berie, ze take velke deticky by nemali pit tolko mliecka a ked tak z pohara a pod. Dokonca sa mi zda, ze sa naucila, ze pred otcom si ho moc pytat nema ... vzdy povie, ze chce ist spinkat, co znamena, ze predtym dostane mliecko.

Ale ked to je tak pohodlne - teda niekedy. Niekedy to uz lezie na nervy aj mne, lebo tym padom potrebuje mlieko aj v noci ....
Zamyslam sa nad sebou uz dlhsie, ale asi by som to mala zintenzivnit ... :-))
7.10.2003 9:08:09
cafko,
u nas to funguje podobne, aj ked simon nie je "az" take velke cucko. myslim, ze najvacsi problem je vo mne ;) ked som prilis makka, aby som mu dala jasnu spravu o tom, ze z prsa sa uz nepije. a tak niekedy mi to ide a simon to v pohode zvladne a inokedy sa necham "ukecat" a dam mu cucnut.
pravdou je, ze obcas mi kojenie lezie na nervy a vtedy som odhodlana skoncit, ale inokedy je to nadherne (a pohodlne).
takze vlastne nie simon, ale ja neviem prestat ;))) a to je cely problem.

pa
b
7.10.2003 8:42:07
Ufff .... mna manzel nahovara na podobne odstavovanie, ale nejako mam zatial pocit, ze to predsa nasej dceri urobit nemozem! Rada by som pomaly zacala odstavovat, ale ako???? Mam podobne problemy ako vy - dcere 20m staci MM, sem-tam si zobne nejake to hrozienko, kusok cokolady a dost. Ked je cely den s otcom, tak je to v pohode (a je viac), ale akonahle je len so mnou ... hroza. Problem je, ze ja nejako nedokazem pacifikovat tie jej prosby, ze chce mlieko - vzdy si najdem nejaku ospravedlnujucu vyhovorku: je chora a pod.
Ako sa to teda robi u takychto velkych deti?
Ilona roční syn
  • 
6.10.2003 21:42:59
Našemu synkovi jsme dělali přesně takové kašpárky několik měsíců. Střídali hračky, pouštěli televizi, zpívali .... jen abychom do něj vpravili lžičku. Jednoho krásného dne jsme si koupili takový ten "manuál k dětem" a tam se dočetli běda běda takovýmto kouskům, děťátko má vědět, že když se papá tak se papá a žádní kašpárkové. Jako správná matka jsem se ulekla a poslechla moudrá slova odborníka. Pár dní to trvalo, prcek jedl málo, ale hlady neumřel. Pak pochopil a nyní když může do všeho strkat ruce jí výborně. Když nechce, nejí. Ovšem co dítě to originál...
Ilona
Andy
  • 
6.10.2003 13:21:44
Postupné odstavování u nás naprosto nepřipadalo v úvahu, protože jakmile náš bobek viděl mámu, hned si vzpomněl na mlíčko a žadonil a žadonil ......... až máma nevydržela a mlíčko mu dala (takže ve věku 2 let žádné ráno a večer, ale ráno, v poledne, někdy i ke svačince a večer a někdy ještě i v noci) že jsme to vyřešili tak, že bobek odjel s tátou k babičce a dědovi (mlíčko nebylo, táta mu vysvětlil, že mlicko od maminky piji jen miminka, velci kluci uz piji z hrnicku a on to necekane uplne v pohode prijal). Takze tak.
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 53 [Dalších 3 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.