| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Je aspartam nebezpečný?

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 61 [Dalších 1 >>]
4.2.2004 20:58:47
Crystal,promin,ale to cos napsala bylo vuči Monty dost hnusný.Moje babi(86 let)let má taky cukrovku.A na odpis mi nepřipadá.
Irena, 1 Beruska+brisko
  • 
4.2.2004 20:58:34
Crystal, sorry, ale jsi dost nemozna, pokud si myslis, ze u babicky je to jedno. Tvuj vyrok je jen dalsim dukazem jedne z forem diskriminace, kterych mame v Cechach spoustu.

Prave i stari lide by si meli davat pozor na jidelnicek asi tak stejne jako se to hlida u deti.
Zuzana
4.2.2004 19:36:05
Díky za zajímavý článek
Zuzana
4.2.2004 19:33:57
Monty, sorry, ale u babičky je to už asi jedno ne? Pokud jsem článek dobře pochopila, tak aspartam neuškodí jednorázově, ale při dlouhodobém užívání. A pokud je babičce nějakých sedmdesát, asi do sebe už moc dlouho aspartam prát nebude...
Jana
  • 
4.2.2004 15:23:22
Mám cukrovku už desátý rok, diapotaviny i sladidla používám docela běžně. Pokud se neporušují pravidla diety - protože diabetik nesmí nejen cukr, ale sacharidy obecně, čili nesmí sníst tři rohlíky nebo celou tabulku čokolády, i když je dia - tak není asparatam škodlivější než ostatní potraviny. Jen se to sním nesmí přehánět. Nevím, jak je to s těhotenstvím, protože naštěstí se mi děti narodily ještě když jsem byla zdravá.
4.2.2004 13:42:50
Hm, to je zajímavé, moje babička má cukrovku už léta a potraviny DIA jí kupuju dost pravidelně. Tedy hlavně takové ty drahé, zahraniční, které by si sama nekoupila, protože na to z důchodu nemá. A nikdy mi nikdo neřekl - myslím doktory - že by to bylo špatně...
Katka.
4.2.2004 13:36:24
Je to pár týdnů, co mi lékaři zdělili, že mám diabets.
Dietní sestra mi vysvětlila složení mého jídelníčku.
Nesmím cukr, tudíž nic sladkého, ale ani ovoce (max 1ks denně).
Také mi řekla, že nemám sladit čaj ani kávu cukrem ani umělým sladidlem (nikdy jsem naštěstí nesladila) a nemám si kupovat nic co je označeno DIA.
Na otázku proč, vždyť je to umělé sladidlo, mi odpověděla: "je to svinstvo..."
Také mi řekla, že až budu těhotná a budu kojit NESMÍM jíst ani light jogurty... , protože dítě do 3 let nesmí do sebe dostat umělé sladidlo.
Souhlasím s tím, že je to svinstvo, jak pronesla ona disetní sestra..
Věra.
4.2.2004 13:15:55
Děkuji za podrobný článek, doopravdy se o aspartamu již delší dobu vedou diskuse, přesně jak jste
popsali. Light potravinám se zdaleka vyhýbáme - ani já ani děti je nejíme, často totiž
demonstrované nízkotučné složení je vyváženo bohatou přísadou umělých sladidel a barviv..
Reklama je všemocná, ale mnohé z light výrobků mají mnohem nezdravější složení než jejích normální varianty.
Chce to občas studovat složení, i když je někdy těžko čitelné pro malé písmo..
p.s. Light jogurty nepovažuji za hodné nosit jméno potravina...spíše náhražka potraviny...
Jana
  • 
4.2.2004 13:06:19
Pokud ovsem nemas cukrovku, protoze potom je pro tebe prirodni cukr mnohem jedovatejsi nez vsechny umela sladidla dohromady ;-)
4.2.2004 12:30:07
Limonády naštěstí nekupujeme, jedině kofolu. Pokud vím, že to nejméně kalorická limonáda slazená cukrem, energetický obsah má jako pivo. Když kupuju sladké, tak jedině s přírodním cukrem, těm umělým sladidlům nevěřím. Lepší jednou za čas něco normálně sladkého, než často umělé náhražky.
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 61 [Dalších 1 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.