| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Svatá (s)prostota!

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 66 [Dalších 26 >>]
26.3.2004 20:55:12
Já jsem měla skoro stejnej problém, když jsem na gymplu nechápala, proč Čapek pojmenoval knížku "Zahradní kufrok" (myslela jsem si, že kufrok je slovensky kufr a nebylo mi jasný proč píše slovensky).

Kamarádka zas v devátý třídě objevila, že se v písničce nezpívá "Už troubějí, už troubějí, na horách je Lenin" :-) (myslela, že mu trubači troubějí na počest)
Jana
26.3.2004 17:23:10
Veroniko, šlap je u nás taky :o)))) A "š" misto kazdeho "ch".
Diky, uz jsem si myslela, ze je Tom uplne streleny...
J.
Veronika, Davídek 3,5
  • 
26.3.2004 15:10:29
Tak u nás již skoro dva roky přetrvávají výrazy - žebád (jeřáb), žibaba (ježibaba), kočoláda (čokoláda) a nikdo to synovi nevymluví. Tváří se jakože to říká správně.
Když se učil mluvit tak tatínkovi říkal Kaku. Vůbec netuším, kde to vzal. A taky jsme měli problémy s ch - nahrazoval to š. Takže jsme měli šlapa (chlapa), pes byl šlupatý a když jsme zkusili ať řekne chocholoušek tak s kamenou tváří vyřkl šošoloušek a nechápal, čemu se celá rodiná sešlost tak směje. :-)))
listopad
26.3.2004 14:10:14
No já myslím, že podobná slůvka nejsou jen doménou dětí - vzpomínáte ještě na - vážené posrankyně, vážení posranci....Do teďka nevím, myslel to vážně, nebo si z nás dělal srandu??? No já bych se přikláněla spíš k té druhé možnosti...:o)
Hanka*
26.3.2004 11:20:18
nejvíc slova - UKAMASNÍK tj.kapesník, PUCHÁČE tj.punčocháče a momentálně jsme malou naučili,že když se něco stane tak má říct pardon - a je z toho PANDOR :)
MaDa
  • 
26.3.2004 10:16:43
Moje sestra zaperlila asi ve 4.třídě v diktátu větou "Pohraničník Sexem hlídá naše hranice." Správné znění bylo "Pohraničník se psem hlídá naše hranice."
Jana
26.3.2004 9:11:32
Na sněhuláky bych zapomnela :o)
Ano, ano, celou zimu jsme staveli čuáky a čuáčky....
J.
Jana (2kluci 13+14)
  • 
26.3.2004 9:02:06
Muj maly synovec rikal misto Budha - Buďa (mela jsem takovy privesek od kamarada). Musim se priznat, ze to asi navzdy poznamenalo muj pohled na vychodni filosofie ;-)
Ola
  • 
26.3.2004 8:50:49
Muj syn napsal v diktátu (asi 4. třída): jedeme skopce (správně mělo být z kopce).
Valkýra
26.3.2004 8:21:55
Tak to u nás byl sněhulák jednoduše čuák.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 66 [Dalších 26 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.