| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chci rodit v zahraničí, ale jak na to?

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 216 [Dalších 156 >>]
Eliška
  • 
2.7.2004 10:58:55
Všem Vám moc děkuji za Vaše připomínky, za ty chápavé, i méně chápavé. Alespoň je vidět, jací jsou tady lidé a jestli taky dokáží respektovat někoho, kdo má - byť jen trochu radikálnější názory - na určité věci. Děkuji Honzovi za tu nádhernou větu, že jemu by taky vadilo, kdyby na jeho ženu čumělo pár neidentifikovatelných chlapů, ten můj mi zrovna včera řekl to samé a můj odjezd za hranice jen podporuje. Půjčku si na lékařská ošetření a porod patrně vezmem, nevadí mi, že ji budu chvilku splácet, když bude těhotenství a porod v mé režii a ať už to dopadne jakkoliv, nebudu do ničeho nucena, ani do porodnice, pokud to nebude nezbytné, ani do očkování svého mimi. Navíc vím, že jsou tam oficiálně možná i léčení bylinkami, masáží, homeopatií - kdybych měla nějaké problémy (chřipka ap.), ráda bych napřed využila jemnější metody než chemii, a doktoři tam s bylinkáři a asistentkami normálně spolupracují, ne jako u nás. Ubytování platit nebudu - na celé těhotenství jsem dostala od známých mé známé azyl zdarma - budem bydlet v pěkném pokoji ve velkém domě se zahradou, kousek od Hollabrunu, kam také míním chodit k asistentce. Také jídlo mám víceméně zdarma, protože ráda a dobře vařím a slíbila jsem jim, že jim budu vařit poctivá česká jídla a oni že mně milerádi nanosí vše potřebné.Nechci si to malovat úplně na růžovo,myslím ale že mně tam bude dobře, líp než u nás a ještě se zdokonalím v němčině.Mějte se všichni pěkně. Eliška.
Eliška
  • 
2.7.2004 10:58:48
Všem Vám moc děkuji za Vaše připomínky, za ty chápavé, i méně chápavé. Alespoň je vidět, jací jsou tady lidé a jestli taky dokáží respektovat někoho, kdo má - byť jen trochu radikálnější názory - na určité věci. Děkuji Honzovi za tu nádhernou větu, že jemu by taky vadilo, kdyby na jeho ženu čumělo pár neidentifikovatelných chlapů, ten můj mi zrovna včera řekl to samé a můj odjezd za hranice jen podporuje. Půjčku si na lékařská ošetření a porod patrně vezmem, nevadí mi, že ji budu chvilku splácet, když bude těhotenství a porod v mé režii a ať už to dopadne jakkoliv, nebudu do ničeho nucena, ani do porodnice, pokud to nebude nezbytné, ani do očkování svého mimi. Navíc vím, že jsou tam oficiálně možná i léčení bylinkami, masáží, homeopatií - kdybych měla nějaké problémy (chřipka ap.), ráda bych napřed využila jemnější metody než chemii, a doktoři tam s bylinkáři a asistentkami normálně spolupracují, ne jako u nás. Ubytování platit nebudu - na celé těhotenství jsem dostala od známých mé známé azyl zdarma - budem bydlet v pěkném pokoji ve velkém domě se zahradou, kousek od Hollabrunu, kam také míním chodit k asistentce. Také jídlo mám víceméně zdarma, protože ráda a dobře vařím a slíbila jsem jim, že jim budu vařit poctivá česká jídla a oni že mně milerádi nanosí vše potřebné.Nechci si to malovat úplně na růžovo,myslím ale že mně tam bude dobře, líp než u nás a ještě se zdokonalím v němčině.Mějte se všichni pěkně. Eliška.
Eliška
  • 
2.7.2004 10:58:33
Všem Vám moc děkuji za Vaše připomínky, za ty chápavé, i méně chápavé. Alespoň je vidět, jací jsou tady lidé a jestli taky dokáží respektovat někoho, kdo má - byť jen trochu radikálnější názory - na určité věci. Děkuji Honzovi za tu nádhernou větu, že jemu by taky vadilo, kdyby na jeho ženu čumělo pár neidentifikovatelných chlapů, ten můj mi zrovna včera řekl to samé a můj odjezd za hranice jen podporuje. Půjčku si na lékařská ošetření a porod patrně vezmem, nevadí mi, že ji budu chvilku splácet, když bude těhotenství a porod v mé režii a ať už to dopadne jakkoliv, nebudu do ničeho nucena, ani do porodnice, pokud to nebude nezbytné, ani do očkování svého mimi. Navíc vím, že jsou tam oficiálně možná i léčení bylinkami, masáží, homeopatií - kdybych měla nějaké problémy (chřipka ap.), ráda bych napřed využila jemnější metody než chemii, a doktoři tam s bylinkáři a asistentkami normálně spolupracují, ne jako u nás. Ubytování platit nebudu - na celé těhotenství jsem dostala od známých mé známé azyl zdarma - budem bydlet v pěkném pokoji ve velkém domě se zahradou, kousek od Hollabrunu, kam také míním chodit k asistentce. Také jídlo mám víceméně zdarma, protože ráda a dobře vařím a slíbila jsem jim, že jim budu vařit poctivá česká jídla a oni že mně milerádi nanosí vše potřebné.Nechci si to malovat úplně na růžovo,myslím ale že mně tam bude dobře, líp než u nás a ještě se zdokonalím v němčině.Mějte se všichni pěkně. Eliška.
Makina
  • 
1.7.2004 18:27:31
Milá Eliško, jste nejspíš z Jižní Moravy /dle toho, že jste rodila v Břeclavi/. Proto Vám VŘELE DOPORUČUJI rodit v Brně Bohunicích, protože je to jistě schůdnější než vyjíždět do ciziny a úroveň je jeistě srovnatelná se zeměmi EU, ne-li lepší /reakce na příspěvky o zkušenostech v Holandsku,Itálii../.
Věřte mi, rodila jsem v Bohunicích své první dítě, bez nějakých kursů a nesetkala jsem se tam s žádnými hloupými řečmi, či dokonce něčím horším.
  • 
30.6.2004 21:10:03
Ahoj Elisko, znam skvelou soukromou porodni asistentku Blanku Cermakovou z Brna, ma agenturu Vetrnik. Prave mi kleknul mobil, tak Ti cislo na ni nenapisu, web ma tusim www.vetrnik.unas.cz Chystam se s ni rodit uz po druhe, jsem si jista, ze Tve pozadavky by pochopila a zrealizovala. Preju mnoho stesti.
vivian
  • 
30.6.2004 18:40:26
Mila Zdenko, neda mi to jinak, nez na tvuj prispevek reagovat. Hlavne posledni cast se mi vubec nelibi. Za prve - kazdy clovek (a zena je clovek) ma jiny prah bolesti. Za druhe - ty jsi rodila 12 hodin, nektere zeny rodi 36 a vice. Za treti - tvuj porod skoncil cisarskym rezem, takze jsi ho (promin mi ten vyraz) vlastne "nedotahla" do konce. Nemas vubec pravo odsuzovat ostatni zeny za to, ze si u toho trosku zakricely. Jak tady nekdo jiz psal, treba jim to delalo dobre:) A myslim, ze statecnost je jiz fakt, ze zena porodila dite prirozenou cestou (holt pak to trochu boli). Tim samozrejme vubec nechci odsuzovat tebe, ze jsi rodila cisarem, nebot tve detatko bylo v ohrozeni zivota a tam jina cesta nenia bylo to tak naprosto v poradku. Ale neodsuzuj prosim jine zeny za to, ze rodily prirozenou cestou a mozna i bez epiduralu a dlouho, protoze tahle cesta opravdu nekdy trochu boli....
Mmch, rodila jsem v Nemecku, prirozenou cestou bez epiduralu a jen cca 5 hodin a navic sve prvni detatko. Vim, ze patrim mezi ty stastnejsi (i doktorka me na to upozornila). Nekricela jsem, ale o to vice si vazim zen, ktere rodily dlouho ve velkych bolestech a kricely!
Tara zelená
30.6.2004 18:36:09
Eliško, já také nemám důvěru v české porodnictví. Až na jednu vyjímku - porodnici ve Vrchlabí, kterou Ti vřele doporučuji. Není problém se ubytovat v penzionu Čeri vzdáleném asi 1 km od porodnice - těhotné tam mají slevu! Vyjde Tě to levněji než v zahraničí a nebude s tím tolik vyřizování. Jinak si nemyslím, že jsi nějak přecitlivělá - na slušné zacházení máš nárok! A nechápu jak tady někdo říkal, že bys měla něco nabízet - platíš zdravotní pojištění, tak co?
vivian
  • 
30.6.2004 18:12:49
Myslim, ze kdyz jsme jiz v EU, potvrzeni o narozeni ditete by mohlo stacit jako prukaz totoznosti. Pas, pokud je mi znamo, jiz nepotrebujeme. Ziju v Nemecku a se synem jsem jela poprve do Cech v jeho 8 tydnech a na hranicich si ho ani nevsimli, prestoze jsme meli jeho nemecky pas u sebe....
Tili
  • 
30.6.2004 17:51:25
Iva, k Tvojmu príspevku nemám čo dodať, tiež to tak vidím. Na rodine je veľa tých ktorí majú trápenie (prekonali choroby, potraty, zomrelo im dieťatko, partner, sú postihnuté alebo majú postihnuté dieťa) a ani jedna to pri nesúhlasnej reakcii s jej názorom nepoužíva ako odzbrojujúci argument voči druhej strane. Pripadá mi to dosť nefér použiť svoje trápenie keď dochádzajú argumenty.
Tili
  • 
30.6.2004 17:45:06
Alca,
máš pravdu a rozmýšľam ako napísať ďalšiu reakciu aby som nebola tá ktorá nenávidí, osočuje, je agresívna a podobne. Prečítala som si svoje príspevky ktoré som Misi3 napísala a nemyslím si ze sú nejako agresívne aj keď s ňou nesúhlasím. Lenze mám pocit, že ona berie nesúhlas = napádanie jej osoby. Priznám sa, že na jej príspevky nereagujem, aj keď ma občas vytáčajú, práve pre tento jej postoj. Už sme si písali v inej diskusii a momentálne jej odpovede idú podľa tradičného scenára "nesúhlasíte so mnou? tak ste zlé a napádate mňa, nemocnú osobu" čím sa stavia do pozície ukrivdenej (Misa3 naozaj nič v zlom ale ja to tak vidím). Aj preto túto diskusiu s ňou radšej ukončím. Príliš sme odbočili od témy.
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 216 [Dalších 156 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.