| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak a kdy odstavit

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 140 [Dalších 110 >>]
  • 
5.9.2005 23:04:03
Poraďte prosím, mám holčičku 17měsíců a podařilo se mi již odbourat kojení ráno a přes den, ale večerní a hlavně noční kojení je u nás neustále na denním pořádku. Poraďte prosím, jak odbourat nenásilně to noční.

Díky všem za odpovědi.
E+M
13.8.2005 10:54:52
mám ročního chlapečka chtěla jsem ho odstavit ale nám se nechce.Já ho kojenim uklidnim,spí mi celou noc tak neni co řešit.
12.8.2005 11:05:39
Díky za radu Katko,ale tak to asi nepůjde.Máme dvoupokojový byt,takže spíme všichni v jednom pokoji.Spí tam i moje tříletá dcera,takže když malá začne brečet,hned se vzbudí i ona.Takže to tak asi nepůjde.I kdybych zůstala s malou v obýváku,tak je to vedle slyšet,to víš panelák.nechápu ale proč nechce nic jíst ani přes den.zkoušela jsem polívečky,mrkvičku,přesnídávky atd.Ale nic nechce,ani sunar nebo kaše.asi to budu muset zkoušet znovu a znovu,ale doufám že se to prolomí a bude to v pohodě.Měj se krásně a díky
12.8.2005 11:01:23
Díky za radu Katko,ale tak to asi nepůjde.Máme dvoupokojový byt,takže spíme všichni v jednom pokoji.Spí tam i moje tříletá dcera,takže když malá začne brečet,hned se vzbudí i ona.Takže to tak asi nepůjde.I kdybych zůstala s malou v obýváku,tak je to vedle slyšet,to víš panelák.nechápu ale proč nechce nic jíst ani přes den.zkoušela jsem polívečky,mrkvičku,přesnídávky atd.Ale nic nechce,ani sunar nebo kaše.asi to budu muset zkoušet znovu a znovu,ale doufám že se to prolomí a bude to v pohodě.Měj se krásně a díky
misa + 1x 5 mesicu
  • 
12.8.2005 10:06:57
Zabicko, ptala jsem se na to na jinem foru kdyz to vypadalo, ze pujdu do prace a mimi nechtelo ani lahev, ani hrnek. Vetsina maminek mi rekla, ze je dulezite, aby te mimisek nevidel, treba par hodin: poplace si, ale pak pochopi, ze jist se musi a kdyz jednou prijde na to, ze k jidlu jsou i jine veci, nez mamino mlicko, je to uz bez problemu.
U nas to nakonec bylo tak, ze jsem dala malou na hlidani mamince, ta si vzala moje saty :), lahev do podpazi a tak nakonec mimco obelstila. Jeste ad lahev (dudlik): zkouseli jsme Nuk, Avent a Mam, ale zabrala jen na Mam Ultivent, asi se to skutecne podoba kojeni.
Kazdopadne drzim palce!
katka
  • 
12.8.2005 10:04:43
sama s tim zkusenosti nemam, ale ja jsem byla pry jako mimino otresna, opresne jak pises.)) myslim se 8 mesicu je uz dost na to, aby prestala rvaci kuru bez vetsich nasledku, hlavne podle mne je chyba nechat spat dite v posteli s rodici, myslim ze to je prvni vec kterou bys mela odbourat, protoze to vidim u sveho 14 mesicniho syna, cim je starsi, tim vic chape, jak si veci vynutit a co na me plati, takze to udelej dokud je schopne jenom brecet. Vim ze to zni drasticky, ale dej ji vecer napit, a potom sup do postylky, bude to napor na nervy, bude jecet jako sirena, ale musis to par dni vydrzet. Mozna bude rvat az treba do punoci, kdy ji davas pit znova, tak zase ven, prso, pomazlit, pochovat a do postylky. Bude to par dni trvat ale urcite se opevne nervy vyplati, preju ti hodne sil a urcite se to povede.)
12.8.2005 9:46:31
Mám 8měsíční dceru,která nechce vůbec nic jíst,jenom ode mě.V noci spí s námi v posteli a vzbudí se hned jak jí vypadne prso z pusy a začne plakat.Dudlík vůbec nechce.Už nevím co dělat,první dcera byla v pohodě.Tak jestli máte někdo nějakou radu,poradte prosím
Zuza
  • 
22.7.2005 22:55:16
Milá Lído.
To je všechno velice hezké,ale už jsem se ocitla v situaci, kdy jsem měla do nejbližšího koutku pro kojící matky stejně daleko jako domů. Odpovídalo to asi 3/4 hodiny cesty autobusem. Jela jsem od lékaře, byla zima (takže kojení stranou v parku bylo nepředstavitelné), dítě začalo strašlivě křičet (načež se všichni spolucestující vždy s uhrančivými pohledy otáčeli ke mě) a jediné utišení spočívalo v nakojení. V dosahu byla malá útulná cukrárna nebo vlakové nádraží. Chtěla jsem si něco objednat, ať tam nesedím jen tak posuchu. Prodavačka měla však podobné smýšlení jako ty. Nezbylo mi než jít do haly vlakového nádraží.
Nezlob se, ale raději nediskrétně vyvalím kozy před 10 lidmi v cukrárně(přičemž na mě uvidí tak 4), než před 100 lidmi na hl. nádraží.
28.6.2005 18:02:38
Když jsem zlistila, že jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství, rozhodla jsem se, že musím svoji 14měsíční dceru odstavit, aby si odvykla a nebyla na malého sourozence žárlivá. Měla jsem z to děsný strach jelikož byla dost závislá. Ale jako by to nějak tušila, začala se kupodivu odstavovat sama. Přes den to šlo, to jsem ji zabavila něčím jiným. Horší to bylo s usínáním. Do té doby byla zvyklá usínat u prsa a to i přes den. Musela jsem ji nechat až se unaví tak, že usne aspoň v náručí. Sice s pláčem, ale šlo to. Noci byly malinko horší, ale běhen tří dnů se odstavila a světe div se, začala spinkat téměř celou noc bez probuzení. Jinak se budila tak po třech hodinách. Takže byla kojená do 14-ti měsíců, ráda bych kojila dál, ale bylo by to náročné. Jak pro mě tak potom pro ni. Přeji vám podobně snadné odstavení.
Janča, dcera 13 měsíců
  • 
20.5.2005 10:39:46
Moc se líbíl tento příspěvěk. Také stále svou dceru kojím a chci tak do 2 let. Myslím si, že jí tím neublížím, spíš naopak.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 140 [Dalších 110 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.