| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak a kdy odstavit

[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 140 [Dalších 70 >>]
Hanka, Elí 13 měsíců
  • 
6.12.2004 21:56:34
Zdravím všechny,
chtěla bych poradit, jak odstavit svou 13ti měsíční dcerku. Přes den kojíme jen jednou, zato v noci každou druhou hodinu a někdy i po hodině a půl (takhle je to od narození).
Myslím si, že se nebudí hladem, chvíli podudlá a za chvíli chrupe. Jestli někdo víte nějakou šikovnou radu, tak mi napište.
Dík Hanka
6.12.2004 20:10:10
Ahoj,
poraďte mi, prosím, jak nenásilně donutit mlsné roční dítě pít něco jiného než mateřské mlíčko. Na noc jsme už odstavili, ale přes den pije jen ode mne. Mám doma asi 20 druhů různých čajů, zkouším různá umělá mléka a zatím se nic neujalo. Je nanejvýš ochotná vypít z hrnku s pítkem pár kapek kojenecké vody, když nedám svoje mléko z prsu, ale jen tak, aby si svlažila hrdlo. Pak zase nic. Na nějaké pokusy typu jak dlouho vydrží bez pití nemám nervy a myslím, že by to mohlo být i nebezpečné. Jednou jsem jí nedala půl dne, dala si pár kapek vody a pak byl jen pláč. Na mé mlíčko se pak žíznivě vrhla a málem mě celou vysála. Myslím, že spíš je mlsná a ví, jak z hrnku pít, ale jistá si nejsem. Mlsná je i ve výběru jídel, naštěstí si kupodivu vybírá jen to zdravé. Překvapilo mě, že nechce piškoty a raději si dá kukuřičný chlebíček apod. Přesto by ale asi měla pít i něco jiného než moje mléko, když nejsem doma, nepije nic, jí hodně jogurtu a vyčkává, až přijdu. Tak co s tím? Jen mi neraďte dlouhou dovolenou bez dítěte, díky.
Guppy+Q.T.-28.7.04
6.12.2004 18:08:59
Renka, myslim, ze aj ked dietatko odmieta prso, lebo je lahsie pit z flase, nemusis prestat davat MM ak prso celkom odmietne, skratka odsavaj a podavaj MM, tym das vyzivne latky a dieta ma stale tu idealnu vyzivu, pricom si uchranis prsia od bolesti. Odporucam elektricku odsavacku, ak mas moznost.
Petra Neomi
  • 
6.12.2004 14:37:31
No, když já chci, aby mě tam zas příště rádi viděli :)) A ne každý je tak zocelen odchovem štěňat v bytě jako my. Někteří lidé defekaci holt nemusej :))
Zuzka
  • 
6.12.2004 12:31:49
Ahoj, moc to holky resite ja prebaluji sveho syna primo na stole, u ktereho sedime. Oni to osatatni zvladnou. Vzdyt je to miminko. Zuzka
Lida a dvojcata
  • 
6.12.2004 12:12:43
Mila Klarko,

pokud si pozorne cetla muj prispevek, tak jsem tam zduraznila, ze pokud je kojici matka diskretni tak neni problem kojit kdekoliv a kdykoliv. Pokud diskretni neni, tak jsem pouzila barvitejsi jazyk na to, abych lepe popsal pocity, jake to u mne a pripadne u jinych muze vyvolavat.

Co se tyce meho kojeni, ja jsem kojila bud doma, nebo v aute a nebo v koutcich pro kojici matky, ktere jsou k tomuto urcene. V restauraci jsem nekojila a ani kojit nemohla, jelikoz jsem kojila dve deti najednou a technicky bych to tam proste nezvladla, bez toho, abych byla nediskretni. Nikdy jsem kojeni nedramatizovala a nikdy jsem si nepripadala ani diskriminovana.
  • 
6.12.2004 11:51:35
Měla jsem něco podobného. Bílá tečka, vypadala jako puchýř.
Pokud praskla a vytekla z ní voda, velmi to bolelo.

Někde jsem našla, že je to jakasik kvasinka (nebo tak něco). Mě pomohlo po každém kojení umýt bradavky vodou, osušit, vyvětrat a na pár dní jsem vyměnila jednorázové vložky za obyčejnou plenu. Bradavky by měly co nejvíce větrat, takže jsem chodila a spala nahoře bez.
Pokud mi nějaký puchýř prasknul, potřela jsem ho ještě genciánou.
Hana, 2 dcery + brisko
  • 
6.12.2004 11:28:07
Lido,

nezlobte se, ale nebylo by jednodussi zname taktne rici, ze vam to vadi? A neodsuzovat podle vasich "zkusenosti" vsechny kojici, popr. dlouhodobe (dele nez 1 rok) kojici maminky?!
Vedla jsem dlouho podpurnou skupinku pro kojici maminky a setkavam se nadale se spoustou kojicich zen, a s tim, ze by nekdo odhaloval upne a jeste navic demostrativne poprsi jsem se setkale jednou jedinkrat. Vsechny maminky (bylo jich urcite na 100 a vice) kojily diskretne! Taktne jsem uvedene mamince rekla, ze se pri kojeni nemusi cela obnazit. Jeji odpoved: mela tehdy problem v odeni, k jeji smule si oblekla halenku z kluzkeho materialu... A samotne ji to bylo velmi neprijemne!

Zdravim

Hana
Jarča a 3 kluci
  • 
6.12.2004 11:23:02
Plně s tebou souhlasím. Mám Matýska , už mu jsou dva roky a taky ještě kojím. Paní doktorka - ženská, ta mi už nadává od půl roku, nějaké kámošky taky a samozdřejmě maminka. Prostě tomu nerozumí! Dnes jsem volalala jednomu perfektnímu panu doktorovy, a on se jen smál!!!!! Povídal, že bych byla hloupá, to dítě odstavit, když mám mléko a chce pít. Není to nejzdravější nejen pro něj - méně nemocný adt..., ale hlavně to má dobrý vliv na naše prsy. Čím více budeme kojit, tím méně nás zastihne nemoc s prsy. Moc ti fandím, koj co můžeš a já také. S pozdravem se loučím.
Jarča a 3 kluci
  • 
6.12.2004 11:22:39
Plně s tebou souhlasím. Mám Matýska , už mu jsou dva roky a taky ještě kojím. Paní doktorka - ženská, ta mi už nadává od půl roku, nějaké kámošky taky a samozdřejmě maminka. Prostě tomu nerozumí! Dnes jsem volalala jednomu perfektnímu panu doktorovy, a on se jen smál!!!!! Povídal, že bych byla hloupá, to dítě odstavit, když mám mléko a chce pít. Není to nejzdravější nejen pro něj - méně nemocný adt..., ale hlavně to má dobrý vliv na naše prsy. Čím více budeme kojit, tím méně nás zastihne nemoc s prsy. Moc ti fandím, koj co můžeš a já také. S pozdravem se loučím.
[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 140 [Dalších 70 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.