| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Šátek? Šátek!

[<<Předchozích 90] Příspěvky 91100 z 126 [Dalších 26 >>]
13.12.2004 17:35:19
Jenom bych chtěla reagovat na tu "módní záležitost" a "namáhaná záda". Luciniště, věř tomu, že moje záda byla namáhaná daleko víc, když jsem jednou rukou tlačila prázdný kočár a druhou rukou schovávala pod kabátek novorozeně. A nechat v kočáru zoufale ječet miminko bych nedokázala ani za teplého počasí, natož v prosinci za ledového vzduchu. Šátek byl pro mne tehdy východisko z nouze, nicméně hodně rychle jsem zjistila, že vyhovuje nejenom mimču, ale i mně ;o)

S.
13.12.2004 17:25:33
Luciniste,
noseni deti v satcich je i podle meho do urcite miry modni zalezitosti. Nicmene, z historickeho hlediska je modni zalezitosti spise pouzivani kocarku. Satky (nebo neco podobneho) tu bylo mnohem driv nez kocarky a pouzivalo se/pouziva se v mnoha kulturach.
-spani v sede: pravda, ja si taky radsi lehnu. Kazdopadne moje dite usina v satku (tj. skoro "vsede" - zada ma cela rovnomerne podeprena, vcetne hlavicky - kdyz usne) rychle a bez problemu - coz se o usinani v postylce nebo v kocarku rict neda. Ovsem, muze to byt zpusobene "pouze" uklidnujici telesnou blizkosti...
-skloneni do strany, jo, obcas se skloni do strany protoze je zvedava, ale jinak plati, cim pevneji je dite k telu privazane a cim "symetricteji", tim lip pro dite i nosice. Na kurzu nam zduraznovali napr. v uvazu kriz roztazeni latky "koleni jamky ke koleni jamce" - kvuli kyclim...
-zatezovani zad: urcita zatez na zada noseni ditete samozrejme je. Jenze - nevim jak koho, ale me boli zada treba dneska, kdy dite kazdou chviku poponasim po byte v rukou, zatimco pri/po noseni v satku me zada neboli. Domnivam se, ze to je diky tomu, ze v satku je vaha ditete rovnomerne rozlozena na cela zada.
-bezpecnost: obycjne kolibky se mi take nezdaji bezpecne na cestovani. Dceru jsem nosila od malicka v krizi. Nejprve jsem ji tam davala jako do kolibky, pozdeji na svislo.
13.12.2004 17:20:39
Konkrétně tyhle obrázky jsou z Peppermintu, ale obdobné věci se dají najít i na Dydimosu a konečně i jiných stránkách. Volnější bunda není špatná a taky ji nosím, ale... Starší holčinu jsem relativně dost nosila na zádech - nosila jsem si do cca šestého měsíce těhotenství a nošení v jiné poloze mi nedělalo dobře - a musela jsem s nošením přestat nikoli kvůli mojí únavě, ale kvůli počasí. Byla zima, pod bundu ji na záda neuvážu a při vázání na zimní bundu to jaksi nebylo ono, šátek docela sklouzával z ramen (blbá kombinace silná bunda + kluzký materiál bundy...). A ten druhý model musí být fajn, pokud je nepromokavý - já totiž nenosím deštník, klidně moknu a klidně nechávám moknout i své děti (samozřejmě, netroufla bych si nechat moknout třeba na celodenním výletě nebo v zimě, kdy chodit v promočeným by bylo o zdraví...).

A kam na to chodím... tak po různu, kde se co šustne, u toho musím být ;o)

S.
  • 
13.12.2004 17:19:21
Ahoj, K. :-)
No, úplně mě to navnadilo, to čtení o šátcích - ještě zbývá přesvědčit ženušku ...to bude oříšek ! Ale těch 600 Kč to je schůdné, můžeš tedy prozradit o jakého výrobce se jedná ??? Díky moc, třeba se přidáme k nadšencům hands-free maminek a taťuldů :-).
Standa
13.12.2004 17:06:55
Pekny! Kam na tyhle napady chodis? Asi na nektere ze zahranicnich stranek, vid? U me to zatim (jako u vsech ostatnich) resi normalni volnejsi zimni bunda. Mam zkusenosti jenom s nosenim vpredu. S uvazy na zada je to asi horsi, co?
Luciniště
13.12.2004 17:00:43
samozřejmě šátek zcela neodsuzuji, je ale asi sakra nejednoduché si šátek uvázat nemůžu to ale posoudit, sama jsem to nikdy nezkoušela, ale nepořídím si ho u mě převažují proti
1, krom úvazu v klubíčku a to prosím vodorovně s jiným klubíčkováním nesouhlasím, jsem neviděla miminko v šátku nosit bezpečně. Možná na fotkách na netu....ale co potkávám maminky, vždy je dítko nějak skloněné do strany, čímž si zadělává na problémy s páteří už od malinka (viz reklama na baby šátky i zde na obrázku. navíc tam patrně spí..už jste někdy spali v sedě?) navíc hlava v záklonu.... no
2, záda zmožená těhotenstvím, ještě se neobnovily správné stereotypy, pořád slýchám stížnosti na povislá bříška, a už zas své tělo zatěžujete
myslím, že stačí jistě nutné chování dítěte
já jsem tedy spokojená s kočárkem, vím, že mám menšinový názor v této diskusi, ale obávám se, že je to trochu módní záležitost, a jsem zvědavá co pofrčí za deset let
Luciniště
13.12.2004 16:58:10
samozřejmě šátek zcela neodsuzuji, je ale asi sakra nejednoduché si šátek uvázat nemůžu to ale posoudit, sama jsem to nikdy nezkoušela, ale nepořídím si ho u mě převažují proti
1, krom úvazu v klubíčku a to prosím vodorovně s jiným klubíčkováním nesouhlasím, jsem neviděla miminko v šátku nosit bezpečně. Možná na fotkách na netu....ale co potkávám maminky, vždy je dítko nějak skloněné do strany, čímž si zadělává na problémy s páteří už od malinka (viz reklama na baby šátky i zde na obrázku. navíc tam patrně spí..už jste někdy spali v sedě?) navíc hlava v záklonu.... no
2, záda zmožená těhotenstvím, ještě se neobnovily správné stereotypy, pořád slýchám stížnosti na povislá bříška, a už zas své tělo zatěžujete
myslím, že stačí jistě nutné chování dítěte
já jsem tedy spokojená s kočárkem, vím, že mám menšinový názor v této diskusi, ale obávám se, že je to trochu módní záležitost, a jsem zvědavá co pofrčí za deset let
13.12.2004 16:44:22
Myslela jsem si to ;o)

Jinak co mne se týká, je mi líto, že nošení je u nás zatím v plenkách (i když pravda, když jsem před čtyřmi lety začínala nosit, cítila jsem se velice osaměle, dneska už maminy s šátky potkávám běžně) a že pro ně zatím neexistují další doplňkové výrobky. Myslím tím třeba například toto:



i jiný by se našly...

S.
13.12.2004 16:39:11
Sylvie,
ad zmrseny odkaz: to jsem Ti urcite udelala schvalne :o))))

Diky za dalsi odkazy ;)
Konstanta
13.12.2004 16:34:38
:o))) TAk odkaz na moje stránky se ti nějak nepovedl, takže opravuju:

Galerie nošenců na Těhulce

A přidala bych:
Brandýské mateřské centrum - šité šátky
Houpací sítě - mimo jiné i šátky na děti - snad dovoz z Brazílie, nezkoumala jsem web blíž :o)

Pro Slováky:
Babyšátka NESTHÄKCHEN (tkaný šátek tuším německé výroby)

Ty finský stránky jsou tady, ne příliš kvalitní, ale přesto dostatečně názorné :o) videoukázky jsou tady, novácké Rady ptáka Loskutáka s Kaamilou Kašlíkovou J(Vatanai) a ukázkou vázání je tady.

To je všechno, co mě momentálně napadá, ale určitě by se toho dalo najít ještě víc, kdybych prolezla svůj počítač ;o)

S.
[<<Předchozích 90] Příspěvky 91100 z 126 [Dalších 26 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.