| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Šátek? Šátek!

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 126 [Dalších 76 >>]
21.12.2004 16:30:16
Michi,
fyzicka maminky podle me rozhodujici je, ale tu si, pokud nosis od mala, vytrenujes a navic, v satku se vaha ditete skutecne rozlozi, vic se s nim nadres, kdyz ho poponasis po byte v ruce.
Vyska maminky je podle me uplne fuk, ja mam 156cm a v pohode nosim. Vyhoda satku je mj. v tom, ze je Ti vzdycky akorat, ze nikde neplanda, prestoze se dela v jedne velikosit (jen ruzne delky, cim jsi mensi, tim muzes mit satek kratsi).
Jana
21.12.2004 9:52:37
Michi, telo si zvykne :o) A tech 7 kilo neni ani cele baleni vody, v satku je vaha pekne rozlozena na obe ramena, blizko teziste tela.. je to pohodlne, pro me prijemnejsi nez babyvak.

Existuje cela diskuse o satcich
http://www.rodina.cz/diskuse118.htm
tam urcite najdes odpovedi...

A k te vysce - mam 160cm a obe moje deti byli obrici. U obou jsem mela dost brzo problem, ze jsou "moc dlouzi". Kdyz jsem je mela v satku, hlavickou mi malem bouchali do nosu :o) Da se s tim fungovat, ale hur se s takovym dlouhanem chodi, nevidis pres nej pohodlne na zem.
J.
Michaela Vaverková Klevetová
21.12.2004 9:36:48
Je rozhodující?
V těhu jsem moc chtěla šátek, pak jsem dostala babyvak, při zkoušení jsem naznala, že mi to asi nepůjde a že počkám, jak bude po porodu. Nakonec jsem po neplánovaném císaři byla ráda, že jakž takž uvezu na rovině kočárek. Prsa jsem taky měla asi 2 měsíce dost citlivá a nalitá. Ale bydlím na malým městě, s kočárem sice všude dojdu, ale do obchodů nebo na úřady už to nejde a když nechávám kluka venku, tak trnu, zda tam bude nebo zda nebude vřískat. Děsně mě to nervuje. Syn má teď 4 měsíce, přes 7 kilo, já už se cítím docela fit, i když fyzičku mám dost mizernou. Měřím pouhých 153 cm, myslíte, že bych to se šátkem zvládla? Bude chtít syn do šátku, když jako malý mimino se babyvaku bál? (Tehdy se teda bál skoro všeho, i pohlazení)Díky za názory. michi
Michaela Vaverková Klevetová
21.12.2004 9:32:58
Je rozhodující?
V těhu jsem moc chtěla šátek, pak jsem dostala babyvak, při zkoušení jsem naznala, že mi to asi nepůjde a že počkám, jak bude po porodu. Nakonec jsem po neplánovaném císaři byla ráda, že jakž takž uvezu na rovině kočárek. Prsa jsem taky měla asi 2 měsíce dost citlivá a nalitá. Ale bydlím na malým městě, s kočárem sice všude dojdu, ale do obchodů nebo na úřady už to nejde a když nechávám kluka venku, tak trnu, zda tam bude nebo zda nebude vřískat. Děsně mě to nervuje. Syn má teď 4 měsíce, přes 7 kilo, já už se cítím docela fit, i když fyzičku mám dost mizernou. Měřím pouhých 153 cm, myslíte, že bych to se šátkem zvládla? Bude chtít syn do šátku, když jako malý mimino se babyvaku bál? (Tehdy se teda bál skoro všeho, i pohlazení)Díky za názory. michi
20.12.2004 18:34:09
Ahoj, já šátek mám,ale opravdu to není sranda ho vázat, nevíte někdo o kurzu blízko HK? :-)
schamka + krakeni
20.12.2004 13:09:22
Menovane satky (Houpaci site - prehoz pro deti) su satky Amazonas, ktore su v Nemecku dost rozsirene. Nejake skusenosti s nimi, ak ma niekto zaujem, by sa dali najst, ak sa vy googleuju ;o) slova tragetuch a Amazonas.
Pa!
Iva, 6měsíční syn
  • 
20.12.2004 13:05:30
Klokanka na nošení není moc vhodná, to vám asi řekne každý rehabilitační pracovník. Může se použít na krátké přenášení. Ale vzít do klokanky mimino a jít například na 2 hodinový nákup - to na páteř miminka není to pravé ořechové. Pro páteř miminka je lepší šátek, resp. baby vak. Klokanka ano, ale na krátkou chvilku. No a krosničku - až začne děťátko samo sedět. Nesprávná manipulace s miminkem se projeví až v předškolním věku - kolem 5 let, dítě má větší dispozici k tomu, aby skončilo se skoliózou. Takže nosit miminko v klokance s mírou...
20.12.2004 12:46:51
Ajo,
nejlevnejsi TKANE satky, o kterych vim, jsou na serveru Houpaci site, pod nazvem "Přehoz pro děti" (maji 3 barvy). Zkusenosti s timto satkem nemam.
Doporucila bych Ti mrknout (pokud jsi tak uz neucinila) do diskuse o satcich, najdes tam spoustu zkusenosti s ruznymi typy satku, vcetne tech doma sitych.
O kurzu kolem Orlickych hor nevim :((

Ted hlavne dobre oba dva zvladnete porod ;)
Konstanta
  • 
20.12.2004 11:58:37
Tak si tak pročítám pro a proti nošení v šátku.
I já mám dilema,zda si šátek pořídit či nikoli. Zkušenosti s nošením zatím nemám, ale znám několik maminek, které si šátek nemůžou vynachválit. Ale ta pořizovací cena, že. Už jsem uvažovala i o tom, že si ho ušiji vlastnoručně, což přijde víc jak na polovinu, ale bude to správně?
Jsem z malé vesnice, kde lišky dávají dobrou noc a do nejbližšího většího města to máme hodně daleko (a v tomhle vánočním šílenství a vysokém stupni těhotenství na to nemám ani náladu někde cestovat), takže ani nevím, kam se obrátit o radu případně na kurz. Teorie je jedna věc, ale praxe je úplně jinde. Když jsem šátek začala shánět po okolí, mnoho prodacaček se na mě dívalo jako na blázna, co že to chci, takový nesmysl, ... Podle mého to módní záležitost není, vždyť dříve se tak děti nosili běžně, to až zhýčkaní měšťáci vymysleli kočárky a všelijaká ta vozítka (viz třeba teď trojkolka, kterou mi chce koupit tchyně). S šátkem se dostanu všude, nikdo mi ho neukradne, dítě budu mít pořád "pod kontrolou", bude mu tepleji, schovám ho pod kabát a mám vystaráno, ... A kočárek, taková ta velká neskladná věc, se kterou se nikam nedostanu, natož když chci u nás jít na nákup, prodavačky by se zbláznily, kdybych vjela mezi regály/pokud bych se mezi ně dostala, že.
Takže, já jsem každopádně pro šátek a kočárek mám pro babičky, tetičky, ... návštěvy,....
Teď už jen doufat, že Ježíšek bude na mě/nás tak hodný a šátek mi nadělí.
Může mi některá z vás poradit, kde v Orlických horách pořádají ty správné kurzy? A zda si některá šátek šila sama.
Ája
Katka
  • 
20.12.2004 7:19:14
Dobrý den,
děti mám dvě, tak si myslím, že i nějaké zkušenosti jsem už nabrala. Šátek je dobrá věc, když máte zdravou páteř (jinak bych to neriskovala), když je dítě mále (naše divoké rošťašky se v půl roce do šátku uvázaly, ale dlouho v něm nevydržely. Vše chtěly prozkoumat a poznat na „vlastní pěst“ . V deseti měsících jsem žádný šátek nepotřebovala, protože už capkaly.
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 126 [Dalších 76 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.