| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Čemu děti rozumějí v televizi?

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 54 [Dalších 14 >>]
  • 
26.1.2005 15:53:52
Omlouvám se. Příspěvek, na který jsem odpovídala, jsem si zkopírovala, abych věděla, nač odpovídám. A zapomněla smazat. Omluva.
  • 
26.1.2005 15:52:15
Tlačítko do stavu Vypnuto. A dítě zabavit. Pokud je navyklé, máte problém. Zatím řešitelný. O pár let později ne.
  • 
26.1.2005 15:49:45
Kromě toho, že nevíš nic o fetování, z televize nikdo rozhodně nefetuje, ani z toho, že dostává všechno pod nos (vím toho víc, bratr byl 5 let na heráku a já s ním absolvovala hledání léčeben, komunit apod), ale to vynechme, tak pravděpodobně nevíš ani nic o dětech. Já když někomu vyprávím na čem jsem byla v kině, taky to shrnu do dvou minut, to je snad normální, syn se kouká na pohádky, což je program jemu určený (kouzelná školka, prasátko a jeho příběh, Co je Andy......), nekouká jak pán škrtí paní, to nekoukám ani já, před televizí ho utahám venku na bobech nebo ve Sluníčku (herna pro děti 0-5 let), před tím je ve školce, kde má intelektuálna až moc..Nevím, podle čeho soudíš, že televize negativně ovlivňuje, ano, pokud dítě sedí před televizí celej den a čumí na kdeco, tak jo, ale přiměřená televize snad neškodí. A navíc, pod nos dítěti jídlo strkám, ve třech si chleba fakt nenamaže. Z.
Máš plnou pravdu a vlastně říkáš to co já. Televize v přiměřené míře a programu ano. Jenže mám obavu, že se tu nehovoří o tom, jak si pohrajeme s děckem, pak se podívá na telku a pak si budeme třeba číst. To je OK a televize je pak skutečně přínosem. Tady je nebezpečí, že se dítě s příchodem domů strčí k televizi, přistrčí se mu večeře po večerníčku se jde umýt a pak spát. Kam se ti sem vejde kontakt s rodinou vážně nevím.
A že si tříleté dítě cheba nenamaže. No to je pravda. Ale dost často slýchám studenty, kteří si nejsou schopni připravit večeři, protože to nikdy nedělali. Proč taky, matka uvaří. To už jako OK nevidím.
Dětem vážně moc nerozumím. Dceru jsem vychovala jen jednu a dětské programy jí skutečně nebraly, asi hlavně proto, že jsem jí je nikdy neukazovala. Nevim proč se nedívala, muž měl televizi puštěnou pořád.
Taky si pamatuju, že jsme přicházely ze školky a z práce domů a když jsem holce četla pohádku nebo příběh z časopisu, tak jsem u toho občas usínala. Dodneska vzpomínáme na to jak do mne strkala "mámo, nespi" a jak mne opravovala. Ale to snad není důvod k tomu, abych jí tu pohádku nečetla a strčila jí k televizi. Zato jsme se vždycky těšili na páteční nebo sobotní pořady večer, u kterých jsme se sešli všichni jako rodina a koukali jsme na zvířátka nebo tak. Tohle myslíš, když říkáš, že televize nevadí ? Souhlas.
O drogách toho moc nevím a z koukání na televizi taky se feťákem nikdo nestane. Jenže ... a to je podle mne veliký jenže ... popiš mi ten proces, jak se dítě octne před televizí. Co se s ním děje pak ? Co se děje v jeho hlavičce ? A co se stane, když před tou televizí zůstane pár let. Jaký to má na něj vliv ? Co ztrácí? Samozřejmě se nedá říct, kdo koukal na televizi, bral drogy. To je hloupost. Ale jako hloupost už mi nepřipadá, že hodně děcek, co měly tu smůlu, že začaly s drogama, hledaly něco hezkého, příjemného. Hodně často hledaly náhradu za obyčejný vztah, za obyčejné prožitky spojené s úsilím a dosažením úspěchu. Máš pocit, že tohle ti televize dává ?
Ilča
  • 
26.1.2005 15:46:09
Jak mám prinutit 4-letou dceru nedívat se na TV? To je skoro každé odpoledne, když přijde ze školky: Kouzelná školka, Přátelé, Haló, haló, Pod pokličkou... Ona tomu moc nerozumí, ale sedí tam a nedá se přesvědčit, že hrát si je lepší.
Dá se docílit toho, abych já se mohla dívat a dítě si hrálo? Máte nějakou praktickou radu?
Zdenka, syn 3,5 roku
  • 
26.1.2005 15:21:41
Teda to je síla, přirovnávat odvar z makovic k televizi, no když to bereš takhle, asi neni o čem mluvit. Miluju svýho syna, ale taky sebe a potřebuju v klidu uvařit , vyžehlit nebo si někam zavolat a jsem ráda, že v tu dobu syn sleduje svůj program. Má obrovskou slovní zásobu, soustředí se na to, co potřebuje. Chápeme televizi jako relax, stejně jako čtení novim nebo časáku nebo jízdu na kole nebo návštěvu, jednou to, jednou ono. Neberem to jako zlo. Každej je holt jinej. Chudák dítě, který má maminku posedlou jeho soustředěním, jeho hrou, rozvojem, zákazy televize a samostatností. Doufám, že takových maminek není víc, který před pohodou a zapojením se do současnosti preferují "správnost", která pramení zřejmě s jejich nespokojeností se sama sebou. Z.
Zdenka, syn 3,5 roku
  • 
26.1.2005 15:09:37
Kromě toho, že nevíš nic o fetování, z televize nikdo rozhodně nefetuje, ani z toho, že dostává všechno pod nos (vím toho víc, bratr byl 5 let na heráku a já s ním absolvovala hledání léčeben, komunit apod), ale to vynechme, tak pravděpodobně nevíš ani nic o dětech. Já když někomu vyprávím na čem jsem byla v kině, taky to shrnu do dvou minut, to je snad normální, syn se kouká na pohádky, což je program jemu určený (kouzelná školka, prasátko a jeho příběh, Co je Andy......), nekouká jak pán škrtí paní, to nekoukám ani já, před televizí ho utahám venku na bobech nebo ve Sluníčku (herna pro děti 0-5 let), před tím je ve školce, kde má intelektuálna až moc..Nevím, podle čeho soudíš, že televize negativně ovlivňuje, ano, pokud dítě sedí před televizí celej den a čumí na kdeco, tak jo, ale přiměřená televize snad neškodí. A navíc, pod nos dítěti jídlo strkám, ve třech si chleba fakt nenamaže. Z.
helena
  • 
26.1.2005 15:05:26
Jenze u pocitace pri sebezabijackovem programu plneho strileni ceka pocitac na reakci ditete, kdezto televize bezi bez jakohokoliv zajmu o spolupraci. Na pocitac musite reagovat. a to vnekterych hrach velmi bystre .Pocitac na vas nerve, ze jste idiot a ted jste zmacnul jinou klapku / jako to umi rozzureny rodic.atd.. Takze pocitac ano, ale s mirou. Televize ano, ale s mirou. Ostatne asi jako vsechno, ne? Vyzkumnici chteli uverejnit sve poznatky a jsou popsane ve vyse uvedene knize. Nic vic.A take nic mene , ne? Kazdy at si obrazek udela sam. Kazdy mame jine dite. A to, ze dite je k televizi pouze odkladano a ze se treba pri nemoci diva nekolik hodin, je bohuzel pravda.Ja televizi u nemocnych synu zakazuji. Smi si poustet desky ,kazety a nebo radio. V nemoci zadne televizni zareni, zadny pocitac. Stunes . Tecka. Helena
Mimochodem jenom dite, co se nudi, muze vymyslet nejake nove veci, nove kreslit, nove modelovat stavet apod. Deti se neumi zabavit. Pozaduji vice "akce " , a jejich obrazotvornost i schopnost komunikace jde do haje...
  • 
26.1.2005 15:03:36
Jinak jsi v příspěvku popsala využívání televize naprosto dokonale. A toho počítače také. Přesně takhle jsem to myslela.

U nás televize sice běží dnem i nocí. Ale nikdy nefungovala jako odkladiště dětí. Já tam odkládám chlapa. Na to je to výborná věc. Na jeho rozvoj jsem už rezignovala. :-)))
  • 
26.1.2005 14:57:35
Divadlo je úplně jiný druh zábavy než televize. Nemůžeš je dávat do jednoho pytle. Při představení je děcko nuceno si viděné přetvářet, zapojit mozek a fantazii. Domýšlet si. Vnímat atmosféru. Proto je pro děti vhodnějí než jakýkoliv pořad v televizi. Samozřejmě musí odpovídat jejich věku.
Lida +2
  • 
26.1.2005 14:57:23
Gabi,

my s holkama chodime na divadelni predstaveni od jejich 2,5 roku. Vetsina tech predstaveni je bud 2x30min, nebo 40 minut v kuse. Holky divadlo miluji a vzdy se dokazi soustredit celou dobu (az na jedno predstaveni, to je ale vubec nebavilo). Chodime minimalne 1-2x mesicne ale i vice (hlavne pres zimu).
Co se tyce kina tak jsme je poprve vzali v 3 letech na Shreka do kina, a z toho byly uplne nadsene. V kine sedely jak zarezane a to vydrzely sledovat i 30 minut reklamy pred celym filmem (coz mne docela dost nastvalo, protoze to si myslim, ze pro deti vubec vhodne neni a navic, takhle dlouho). Od te doby jme v kine videli asi 4 filmy.

Jinak, na pocitaci take hrajeme hry, ale vyukoveho charakteru, kde se bud uci pocitat nebo pismenka, ci zarazovat zvirata do ruznych kategorii apd., to je moc bavi. Tech her je na Internetu spousta ( pro ty, kdo umi anglicky, doporuciji stranky BBC/Cebebes nebo NickJunior)


Ja si myslim, ze by deti mely delat vsechno, ale s mirou. Odsuzovat TV, zatracovat pocitac nema smysl, kdyz je to soucast jejich zivota. Ale ma smysl je vychovavat k tomu, jak sprave tyto veci pouzivat. A domaci priklad jiste take hraje dulezitou roli. Ja s manzelem se na TV divame minimalne. Ja mozna tak 1x tydne 1 hod., manzel obcas o vikendu sport, jedine co sleduji pravidelne jsou ranni zpravy, kdyz vstavam a to je vse. Takze, holky nevidi, ze bychom meli TV stale pustenou jako kulisu, ci, ze bychom travili vetsinu casu pred TV. I kdyz jsme doma, tak si radeji v nedeli odpoledne otevreme knizku, ci koupime nedelni noviny, nez bychom si pustili TV.

Ale jinak clanek, jako upoutavka na knizku je docela podivny a chaoticky. A pokud nekdo uvadi statistiky, tak by mel uvest zdroj. Nehlede na to, ze nemohu brat firmu EURO RSCG jako seriozni zdroj vyzkumu, kdyz to neni vyzkumna firma ale reklamni agentura.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 54 [Dalších 14 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.