| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Čemu děti rozumějí v televizi?

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5154 z 54 
Marky
  • 
26.1.2005 12:30:57
Mně spíš přijde, že tím chtěl básník říct, ať si koupíme tu knížku - tak trochu reklama.
lll (2 děti 6,4)
  • 
26.1.2005 12:28:31
Nemohu souhlasit, s tvrzením, že si děti do 6 let nedokáží z filmu zapamatovat postavu z jedné scény do druhé nebo že nedokáží sledovat soustředěně film více ja 30 minut.
Možná, že jsem si vychovala "televizní děti", ale zajimavý film (BugsLife, Dobu ledovou, Nema) moje děti vydrží sledovat od začátku do konce a myslím, že soustředěně.
Přiznám se, že používám televizi jako nástroj na zabavení dětí. Hodně často pracuji doma a nemohu si prácit nechat na dobu, kdy děti již budou uložené v postýlkách. A přiznám se, že film je nejlevnější agentura na hlídání dětí.
Bohužel u nás nejsou dostupné hlídací placené kvalitní služby pro děti.
P
  • 
26.1.2005 12:21:23
Básník tím patrně chtěl říci,
- mnohahodinové sledování televize nemá pro děti naprosto žádný smysl s výjimkou toho, že ubíjí jejich vnímání a myšlení
- pořady , které děti sledují by měly být připravené pro danou věkovou skupinu
Pro matku by z toho mělo plynout podle mne:
Televize ano, ale pouze max. půl hodiny denně ...
... to ovšem nevadí, protože stejně je valná většina pořadů pro děti naprosto nevhodná. Ale to zase nemůže vadit, protože dítě má mimo televize tolika zájmů, že se bez televize v klidu obejde. Pokud to tak není, pak je to námět k přemýšlení pro rodiče. Poněkud radikálně řečeno, máte-li doma dítě, které vyžaduje více televize, máte problém.
Lida +2
  • 
26.1.2005 11:19:53
Nejak jsem nepochopila, co timto clankem chtel autor rici. Ze se deti nemaji divat na televizi, nebo ze se deti nemaji divat na programy pro "dospele" v televizi????
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5154 z 54 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.