| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme v práci čekali moje dítě

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 53 [Dalších 13 >>]
Klarka
  • 
24.10.2005 17:26:02
No tak jsem nepochopila co tim chtela dotycna chtela napsat jestli byla stastna nebo nebyla.
Podle me si myslim ze to je super kdyz se kazdy vyptava jak je tehulce.
Vim i na druhou stranu ze pak je to i celkem uavne kazdymu rikat to same .Jo citim se dobre nebo jak se asi muze citit tehulka !!
No kazdopadne ke konci clanku asi prisla na to ze je opravdu super kdyz se nekdo zajima o druhou tehulku a neni to brano nic ve spatnem .
Je naopak super ze te v praci prijmuli jako tehulku .
Jak uz tu nekdo psal tak to bylo u nich naopak a to je pak dost smutny .
Markéta
  • 
24.10.2005 16:53:43
Moc hezký článek, bohužel patřím k těm, které mají se zaměstnavatelem opačné zkušenosti :-((
Takže jsem téměř od začátku těhu na neschopence, teď už na mateřské. Vím sice, že vyhodit by mě nemohli, ale osladit by mi to těhotenství mohli pěkně, a taky se o to snažili. Vůbec tam nesmím, věci mi zabalila kolegyně do krabice a manžel je odvezl, když bylo vedení "mimo".
Podotýkám, že jsem ve firmě pracovala 10 let a nejedná se o žádnou pochybnou firmu, ale o bohatou zahraniční firmu, jejíž výrobky máte mnohé i teď na sobě....
blanka
  • 
24.10.2005 16:31:33
Moc hezky napsané, díky tomu jsem si vzpomněla na dobu, kdy jsem byla krátce těhotná a v práci to věděl jen můj skvělý šéf a kamarádka z kanceláře. Oba drželi jazyk za zuby, ale zřejmě mě prozdradily občasné náhlé odchody na WC třeba uprostřed věty...takže to za pár dní věděli všichni, ale chovali se ke mně do poslední chvíle skvěle - jen jeden kolega externista, se kterým jsem ale dost spolupracovala, to zjistil až 14 dní před mým odchodem na MD (to jsem už měla ale břicho jak balón) :-)))No, prostě chlap...
24.10.2005 16:27:19
ahojky tak já se hlásím k těm,které si těhulkovství užily v práci.A myslím opravdu užily.Nemusela sjme nic dělat,nakoupili mi relaxační polštářky,aby s emi dobře sedělo u počítače,deku abych soi o pauze mohla schrupnout,holky dělaly donáškovou službu,takže jsme denně měla něco dobrého k obědu,ke svačince i k odpolední svačince a nikd ynechyběl zákusek:-)Každý den se mě ptaly jak se mám,co potřebuju atd.Bylo to úžasné a jsem moc ráda za takové kolegynky.U druhého a třetího takovou péči bihužel nemám:-( a tak jsme jim fakt moc vděčná,že to první jsme si opravdově vychutnala:-))) Díky holčiny moje:-)
24.10.2005 16:27:19
ahojky tak já se hlásím k těm,které si těhulkovství užily v práci.A myslím opravdu užily.Nemusela sjme nic dělat,nakoupili mi relaxační polštářky,aby s emi dobře sedělo u počítače,deku abych soi o pauze mohla schrupnout,holky dělaly donáškovou službu,takže jsme denně měla něco dobrého k obědu,ke svačince i k odpolední svačince a nikd ynechyběl zákusek:-)Každý den se mě ptaly jak se mám,co potřebuju atd.Bylo to úžasné a jsem moc ráda za takové kolegynky.U druhého a třetího takovou péči bihužel nemám:-( a tak jsme jim fakt moc vděčná,že to první jsme si opravdově vychutnala:-))) Díky holčiny moje:-)
24.10.2005 15:31:35
Milá Sweety, zaměstnavatel Ti jako těhotné nesmí dát výpověď, vyjma paragrafu 53 a pokud Ti ho dá, tak to musí být velmi závažný důvod a musí být prokazatelný. Nebo předtím musíš dostat 2 (nebo 3, teď nevím přesně) tzv. vytýkací dopisy. Takže se domnívám, že Tvoje výpověď byla neplatná.

Jako příklad uvádím příběh mého kolegy z bývalého zaměstnání. Jeden jejich zaměstnanec byl přistižen při kráděži (nic velkého) a byl okamžitě propuštěn s tímto paragrafem. Dal to k soudu a ten vyhrál!!!! Takže ani krádež není
někdy považována za hrubé porušení pracovní kázně.

Ovšem musela by ses soudit a věřím, že na to si ve svém krásném stavu a očekávání neměla chuť.
Zubejda
24.10.2005 15:25:18
Asi mě čeká jednou taky ten opak,teda od vedoucích :o(
Nadšený nebudou,ale nenadělaj nic.
Jinak si myslím,že kolegové jsou přací,ty se těšit budou a ptát a vyzvídat.
Zubejda
24.10.2005 15:21:49
moc krásně napsaný :o))))
jsem se zasmála ;-)
24.10.2005 14:53:06
já jsem otěhotněla v květnu a chtěla jsem to v prácí utajit i kvůli tomu, že jsem nebyla na tak lukrativním místě dlouho...ve třetím měsíci jsem to už nevydržela a zašla jsem za šéfovou, že bude fér když se to dozví první.vždycky jsme skvěle vycházely, tak jsem to nechtěla pokazit. jen jsem jí to řekla,usmála se na mě a "srdečně" mi blahopřála..a řekla ať se nestarám, že to nějak vyřešíme. Odběhla jsem na záchod a když jsem se vrátila, měla jsem na stole výpověď za neplnění pracovních poviností..dost mě to naštvalo, protože to byla dobrá práce, která mě bavila a hodlala jsem pracovat až do porodu. Nic se nedalo dělat a tak jsem na neschopence v ochranné lhůtě až do porodu a pak mi musí firma ještě platit mateřskou...myslím si, že by bylo pro firmu lepší, kdybych pracovala....teď už mi to neva..jsem doma a můžu si užívat dny plné pohody bez stresu v práci...a paní šéfová? paradoxně ji vyhodily 14 dnů po mě za neplnění pracovních povinností:)
24.10.2005 14:50:24
Zažila jsem bohužel extrémní opak. Chtěla jsem chodit do práce (otěhotněla jsem po 5 marných letech), ale musela jsem bohužel ze dne na den zůstat doma. Další dějství: ...dejte výpověď, dostanete výpověď, apod. Když manžel šel do mé kanceláře pro MÉ věci, stála mu kolegyně za zády, aby snad neodnesl něco jiného a podobné lahůdky. Po mateřské jsem hledala nové zaměstnání a měla z toho pěkný vítr. Všechno se mi vynahradilo, mám férového a ohleduplného zaměstnavatele a prima kolegyni v kanceláři.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 53 [Dalších 13 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.