| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Fusak do kočárku pro větší děti

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 85 [Dalších 35 >>]
Irena
  • 
6.12.2005 12:36:45
Adyno,

přidám taky stejnou "příhodu" nebo zkušenost: synkovi už bylo okolo těch tří let, jeli jsme normálně po městě a potkala jsem bývalou kamarádku z vysoké školy (podotýkám neprovdanou a bezdětnou) a první, co z ní vypadlo, bylo: "Proboha, ty ho ještě vozíš v kočárku?" No, měla štěstí, že jsem celkem klidná povaha a přešla jsem to. Jinak bych jí vmetla: "A to mi říkáš ty, která ještě dítě nemáš? Tak to je teda dobrý." Nicméně, i tak jsme po chvilce jaksi vycítily, že si nemáme co říct a nejistě jsme se zase rozloučily.

Synek je také dlouhán, pamatuju si, že jsem jezdila za jednou paní pro bodíčka, která je na ty "čahouny" šila.

Irena
Irena
  • 
6.12.2005 12:34:39
Adyno,

přidám taky stejnou "příhodu" nebo zkušenost: synkovi už bylo okolo těch tří let, jeli jsme normálně po městě a potkala jsem bývalou kamarádku z vysoké školy (podotýkám neprovdanou a bezdětnou) a první, co z ní vypadlo, bylo: "Proboha, ty ho ještě vozíš v kočárku?" No, měla štěstí, že jsem celkem klidná povaha a přešla jsem to. Jinak bych jí vmetla: "A to mi říkáš ty, která ještě dítě nemáš? Tak to je teda dobrý." Nicméně, i tak jsme po chvilce jaksi vycítily, že si nemáme co říct a nejistě jsme se zase rozloučily.

Synek je také dlouhán, pamatuju si, že jsem jezdila za jednou paní pro bodíčka, která je na ty "čahouny" šila.

Irena
Jana, dva kluci (1999,2000)
  • 
6.12.2005 11:29:13
Tak já se také přidám - používali jsme ten kočár (bytelnou, dobře odpruženou tříkolku s velkým košíkem) opravdu až do těch 4 let. Výborná byla i na lehčí horské tůry, celodenní výlety apod. Byla jsem nešťastná, když už jsme kočár nepotřebovali, protože od té doby musím všechny věci, nákupy, hračky na písek apod. vláčet na zádech a v rukou.......... Ať žijí kočárky !!!!!
markéta, Tereza 7/03
  • 
6.12.2005 11:29:13
Hm, to že se něco dělá v zahraničí jinak bych hned nepovažovala automaticky za lepší. Nepřetěžovat dítě, to samozřejmě souhlasím. Ale zase na druhou stranu, pokud vím, tak zejm. v USA ale i v ostatních státech mají všude problém s obézními lidmi a dětmi. A výchova k aktivnímu pohybu přeci začíná od malička.
markéta, Tereza 7/03
  • 
6.12.2005 11:23:47
S dcerou jsem začla chodit bez kočáru v roce a půl - to na procházky. Když byla cesta delší nebo jsem počítala, že bude spát, taky jsme vzaly kočár. Totálně šel na půdu v roce a třičtvrtě, když bylo jaro. Teď je jí skoro dva a půl roku a ujde toho hodně. Např. celý Petřín od shora až dolů apod. Jasně, že je po tom unavená, ale tak přiměřeně. Neříká, že jí bolí nohy ani neusíná za cesty. Jinak kvůli polednímu spaní plánuji cesty tak, aby trvaly jen půl den nebo byla možnost se vyspat. Např. u babičky nebo kamarádky může spát v posteli.
V zoologický je možný si golfky půjčit, takže cestu tam i zpátky můžete absolvovat bez kočáru mhd. Jinak mi připadá strašný, když dítě spí skrčený v golfkách v sedě. Když je to jen občas, ok. Ale aby to bylo pravidelně, to je určitě nezdravý.
6.12.2005 11:05:37
Ireno, naprosto s tebou souhlasím. Můj syn (dnes je mu 5 a půl) byl poměrně čiperné dítě, začal běhat hodně brzo, ale ve dvou letech jsme kočárek taky ještě občas využili. Hlavně (jak už se zmínily mnohé přede mnou) k delším cestám do města. Taky se mi stalo, že jsem byla terčem určitých poznámek (od maminky, která kolem nás procházela se svým dítětem). Poznámka typu - podívej, takový velký kluk, a vozí se na kočárku! Jenže můj syn je hodně vysoký, a tak dítě kráčící vedle nás sice bylo zhruba stejně velké, ale v každém případě mnohem starší.
Na "bodíčka" jsem taky nedala dopustit, ze stejného důvodu, jako píšeš. Ale právě díky tomu, že synek byl dlouhán, tak jsem je musela přestat používat dřív, než bych chtěla.
Rozhodně neodsuzuju nikoho, kdo veze na kočárku, dvouleté, klidně tříleté dítě. Když to není pořád, tak proč ne. Trocha pohybu dětem neuškodí (zvlášť některým), ale jsou situace, kdy je to opravdu potřeba.
Tolik můj názor.
6.12.2005 10:01:29
No, já mám kluky rok a sedm měsíců od sebe, takže první půlrok jezdili oba - starší na připínací sedačce - protože jinak se to prostě nezvládlo. Od necelých dvou let musel starší chodit sám (co já bych byla dala za kiddieboard, jenže tehdy před cca 6 lety to byla ještě rarita a nedal se sehnat), takže když pak začal mladší chodit, bylo to obvykle tak, že mrně utíkalo a starší se vezl (ještě ze školky!) Ovšem že bych některé svoje dítě ve dvou letech nacpala do fusaku, to si neumím představit - snad by ho rozkousali! I ta deka byla neustále na zemi :-((. Jinak ale pěkný nápad to je, vždyť to může být i pro mladší dítě.
Irena
  • 
6.12.2005 7:59:48
Ahoj Eleonoro,

tak z Tvého příspěvku mám pocit, že mám silně postižené dítě ... :-)). Můj synek se vozil v lehkých golfáčích (bez stříšky, bez polohování) asi do 3 let a 3 měsíců a byl naprosto spokojený! Začal totiž chodit až v 19 měsících (do té doby lozil po čtyřech), takže myslíš, že i tohle je příznak nějakého "postižení" :-)) Při nakupování v obchodě se posadil, aby nepobíhal mezi regály nebo když jsme šli někam dál, tak to bylo taky výhodné. Vždyť když dítě sedí a kouká, tak je to super, nebo ne?

Ne každý má dítě temperamentu tygra, který potřebuje pořád někde lítat a uběhat se. Některé dítě je halt klidnější ... Takže bych skutečnost, že dítě se vozí ještě ve dvou a více letech, nepovažovala za nějak divnou.

K těm "bodíčkám": já jsem synkovi kupovala "bodíčka" určitě ještě do dvou let. Výhoda: při lezení na zemi jsem mu nemusela pořád zastrkovat tílko a tričko, nýbrž drželo to samo!

Toť můj názor a zkušenost, Irena
AndreaH
  • 
5.12.2005 23:42:08
No mě taky zarazilo autorčino tvrzení, že dvouleté dítě může dát do tohoto fusaku jen lehce oblečené a je v teple. Prostě z toho čiší, že se dítko po celou dobu nedostane z kočáru. Ale třeba fusak takto používá jen na spaní po obědě venku v kočárku a na procházku chodí pěšky. Ahoj Andrea
maschul
5.12.2005 23:15:21
Souhlasím s Tebou...nejde mi nějak na rozum,že si někdo troufne porovnávat děti,jejich maminy a celý přístup k životu...

Ani já nevidím nic špatného na tříletém dítěti na kárce a o nočníku nemluvím vůbec...není každému dopřáno mít dokonalé dítě...některé chodí na nočník už v roce a samo bez pláče...a zbytek tam zavítá až ve dvou a později...dáme je tedy na převýchovu?Neměli by být všechny stejné?:o)

Žertuju...jen to ne...

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 85 [Dalších 35 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.