| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsem přežila šestinedělí

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 95 [Dalších 65 >>]
19.1.2006 19:02:03
je tak fantasticky napsáno :-) opravdu skvělé !!!!!!!
Hanka
  • 
19.1.2006 17:11:42
Jsem doma se svým miminkem pátý týden a musím říct, že se s článkem velmi ztotožňuji.Jsem ale ráda, že někdo něco takového napsal, už jsem si myslela, že jsem ta nejhorší máma a manželka na světě. Je to strašně pěkně napsaný a já jsem se u toho fajn odreagovala - hned mi je lépe.
Petra, 3 děti
  • 
19.1.2006 17:02:02
Jo, takovou mám třetí holčičku. A v noci někdy spí i 7 hodin, heč!:)) Bohu díky!
Petra, 3 děti
  • 
19.1.2006 16:51:49
Ona už to za mě napsala Sylvie. Měla jsem to obráceně než Ty - uřvánka a dvě pohodářky (i když prostřední blila, kudy chodila - teda kudy byla nošena:)) Ale stejně někdy i nejhodnější dítě ječí, až člověku praskají uši. A napodruhé jsem to snášela podstatně líp, protože jsem věděla, že to zvládnu, už jsem neměla strach, co si řeknou lidi, že mi brečí dítě... Chápeš? Prostě ty počáteční nervy už nebyly.
Zdraví Petra
Eva K
  • 
19.1.2006 14:27:42
Rozhodně mě tedy neděsíš, tvé články mám moc ráda:-).
Dám je přečíst i manželovi, aby si nedělal iluze on:-)). Eva, 30tt
Eva K
  • 
19.1.2006 14:22:41
Ona ta jedna k tomu má dvouletý dvojčata:-)). A to už je rachot (slyšíme to přes zeď). Eva
Eva
  • 
19.1.2006 11:50:31
Tak tahle povídka nemá chybu ,je opravdu ze života,a myslím ,že každá z nás ,která je prozatím ještě bezdětná si z toho může vzít ponaučujíci důkaz toho,že naše předtavy o budoucím dokonalém rodičovství jsou opravdu jen představy ,které se neslučují s realným životem.Jen by měl zajímalo kolik je novopečené mamince let?
Bára,9m
  • 
19.1.2006 10:44:14
Ahoj, moc se mi líbil tvůj příspěvek. Jen jsem si povzdechla, že když jsem v šestinedělí potřebovala číst např.takovýto příspěvek,že všude prostě není vše ok, tak jsem na to neměla čas a plácala se v tom podobně jako ty.:)
18.1.2006 20:45:30
Opět jsem se nasmála, jako vždy :-))
Musím se ktobě přiklonit, já prvních 14 dní prožívala taky pravé poporodní blues, kdo nepoznal, tomu to nepřeji. Rozechvívalo mě všechno a nejvíc to,že jsme doma neměli "hlídací podložku" ,která fungovala v porodnici. Tam jsem vždycky plna úzkosti "jukla" na blikající zelené světýlko a věděla, že malá dýchá..Doma jsem první dny dostávala záchvaty pláče, že se malá ve spaní udusí (hodně ublinkávala), že o tom nebudu vědět, že nevím co s ní když brečí (měla koliky) apod. Brečela jsem snad pořád, ale po 14 dnech se hormony konečně srovnaly a já mohla pohlédnout na mateřsvtí i z té lepší a hezčí stránky :-) Jen pokračuj, už se těším na další článek, budu tě sledovat ze srpňátek :-)
Klára a Kačenka, 4 měsíce
  • 
18.1.2006 18:35:16
Tedy Bellano,
klobouk dolů, nejdřív musím ocenit literární styl - miluju přesně tento typ nadsázky a humoru, tvé články jsou výborně, vtipně a velmi výstižně napsané. Jsem přesvědčená, že bys mohla z profese realitní makléřky přesedlat na spisovatelskou dráhu. Já vím, určitě není jen tak se psaním uživit.. Jako první jsem četla článek, kde popisuješ líté boje Agi a dětských sestřiček při kojení a připadalo mi to naprosto neuvěřitelné - kdyby se jméno Agátka zaměnilo za Kačenka, byl by to naprosto výstižný popis naší kojící anabáze. Prostě nám to nešlo-Kačenka předčasně narozená, prcek něco málo přes dvě kila, neuměla se napít a ještě byla děsně slaboučká a k politování, to její žalostně kňourání-srdce se mi nad ní svíralo smutkem. To byl můj tehdejší poporodně zakalený pohled na věc. Dnes vím, že už tenkrát to byl vyčůranej spratek, jehož cílem do dnešních dnů zůstává dát mi pořádně do těla, abych plynule zajistila její životní komfort přesně tak, jak si to přeje. A lítostivě kňourala proto, že neměla pořádně vyvinuté plíce - dnes řve jako tygr a hroutí se v hysterickém oblouku, jakmile nejsem připravená s lahví na místě přesně na vteřinu. To jsou jí teprve 4 měsíce, proboha, co bude v pubertě?:-) No, pokračuji o kojení. Já s naprosto nevhodnými bradavkami a vlastně s celými prsy, jsem se při náctém, samozřejmě neúspěšném a bolestivém pokusu zavést mé prso do šklebící se tlamičky, od sestřiček leccos dozvěděla o své anatomii - a zírala jsem, protože do té doby neměl k mým přednostem nikdo žádné výhrady, ba naopak. Máte ta prsa ale opravdu nešikovná, když takhle trčí, to se to dítě asi vážně nenapije, protože nahoru to prostě neteče...NEBO Ty vaše bradavky jsou opravdu mizerné, to fakt nepůjde, a navíc já tady nad vámi nemůžu stát až do rána, bolí mě záda. NEBO Jestli nic neodstříkáte, tak já jí prostě nic nedám a bude mít hlad, nebudeme jí zvykat na umělé mléko, musíte ze sebe něco dostat... Po tomto vlídném upozornění jsem sice proklínajíc tu hnusnou nacistku odešla do sprchy mačkat ze sebe mléko, které tam prostě nebylo, ale rychle jsem se místo toho rozbrečela jako želva - bylo mi líto slaboučké Kačenky, že umře hlady, litovala jsem se, že mě děsivě bolí krční páteř po epidurálu a to tak, že se nemůžu ohnout a nevidím na dítě ani na to pitomý prso, ze kterého neteklo nic, i když jsem ho mačkala jako o závod, litovala jsem sebe i dítě, že po tom císaři určitě nikdy nenastoupí laktace a že jako matka jsem tedy totálně selhala, že se mnou není manžel a neutěší mě, protože je někde na druhém koci Evropy a Káča si jako naschvál usmyslela, že přijde na svět o měsíc dřív, takže on nemohl být u porodu a nikdy s ní nenaváže ten správný citový vztah atd. atd. - no prostě jsem v té nemocniční koupelně měla krizi jako ještě nikdy v životě. Kdybych bývala věděla, co mě s tím mrňavým zloduchem čeká, neplýtvala bych tehdy časem ani energií na litování se a schovala bych si to pěkně na šestinedělí, to byl teprve zážitek! Nevyspalá, nenajedená, opuchlá, hnusná, vzteklá, protivná, utahaná, nedoceněná, obviňující, hormonálně rozkolísaná Já a vřeštící, blinkající, prdící, kroutící se šprček, který mě nenechal vydechnout. A jasně, obě v pyžamu do oběda, zuby nevyčištěné, vlasy mastné, břicho vytahané - jak já byla šťastná, že je Miloš už zase na druhém konci Evropy a že než přijede, stačím se snad nějak jednorázově zkonsolidovat, než zase odjede a já se budu moct po domě opět potácet v poslintaném pyžamu. A taky jsem byla u maminky a tatínka, šťastná za radu, pomoc, technické zázemí, úklid - protože já, spíce ve stoje, jsem nestíhala nic než to krmení, přebalení, chování a zaklínání pánaboha nebo koho, aby ty prdíky aspoň na chvilku přestaly, aby už tak hrozně nenaříkala. A v noci, místo abych spala, když konečně na chvíli zavřela oči a tu vřeštící pusinku, jsem s ní seděla v křesle a dojímala se k pláči nad tím, jak je úžasná, rozjímala jsem nad zázrakem zrození, obdivovala jsem se za to, že jsem porodila nejnádhernější bytost pod sluncem, tiše jsem jí slibovala, že jí ochráním před vsím zlem světa a ráno jsem byla zase úplně grogy... Věřím tomu, že takhle nebo podobně to v šestinedělí mělo hodně z nás. A ten, kdo tu sebelíp nalíčený, ale bez špetky smyslu pro humor-a to je tedy hodně k politování-přednáší teorie o upravené matce s pevným bříškem, která má pár týdnů po porodu chuť a čas se veřejně vystavovat a chytat bronz, malovat a načesávat kvůli chudákovi manželovi, aby neutrpěl jeho cit pro estetično, ten buď ještě nerodil nebo měl z pekla štěstí a nechť je mu přáno.
Takže milá Bellano, pozdravuj Agátku, kočky a jen tak dál, piš, strašně mě to baví! Klára
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 95 [Dalších 65 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.