| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Agi a zvěř, aneb Mauglí a jeho parta

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 67 [Dalších 17 >>]
Texaska
  • 
20.4.2006 7:40:41
Samozřejmě že Katko vím, že máš kočku. Taky ten článek vůbec nebyl namířen proti Tobě. S tvým článkem souviselo pouze to, že jsem neslyšela o potratu, který by nějakým způsobem vyvolala kočka. Tím zbytkem mého článku apeluji na ty všechny rozumbrady, kteří o toxo nic neví, přesně jak píšeš "jedna paní povídala", a snaží se z nás udělat ony krkavčí matky, kterým je lhostejné, zda bude poškozen plod v bříšku. Jeden takový rozumbrada je např. můj tchán, který zareagoval na zprávu o mém těhotenství větou: "Ale kočky dáte pryč!" A já místo, abych si užila chvilku štěstí, tak jsem mu po padesátý vysvětlovala, že to s tou toxoplazmozou není vůbec tak, jak někde slyšel.
Jestli jsi se s někým takovým ve svém životě nepotkala, tak jsi šťastný člověk. Já osobně ale začínám být na ony babské řeči už alergická.
Denisa
  • 
20.4.2006 5:25:30
My chováme králíka a máme dojem, že je to ideální průsečík mezi psem náročným na venčení a kočkou lezoucí ve výškách. Kočka ujídající z talíře či na kuchyňské lince by mi fakt vadila. Navíc králík se dá vycvičit skoro jako pes a neštěká :-)) a jeho bobky se "vycvrkají", kdežto kočičí hovínka smrdí :-)) Samozřejmě nejvíc záleží kde a jak žijeme. 4 kočky v domě se zahradou jistě, ale v 1+1 to by bylo asi fakt příliš. Navíc naprosto souhlasím s tím, že nemít zvíře, je pro dítě daleko nebezpečnější z hlediska imunity než pár chlupů v puse.
Iveta a její kočky
  • 
20.4.2006 0:34:27
moc ti děkuju za krásný článek,nejenže se moc hezky četl,ale také mně krásně pohladil po duši.Osobně jsem přesvědčená o tom,že kdo má takový krásný vztah ke zvířatům musí být skvělý člověk.Taky jsem velká fanynka zvířátek-máme doma dva malé psíky a dvě micinky a to co jsi popisovala jsem si dovedla živě představit-vidívám to často i u těch našich.Co se pejsků týče-ty jsme měli jako první,ale přesto jim micinky-jak jinak vládnou a různě je šikanují,takže se jich ti naši "trhači"tak trochu bojí a snaží se jim vyhýbat obloukem,ale většinou se jim to moc nedaří a obvzlášť teď když už jsme často na zahrádce,tak na ně nic netušící s velkou chutí číhají za stromky, odkud na ně pak skáčou.Nevím jak to myslel ten,který vymyslel to úsloví o soužití psů a koček-myšleno-chová se k sobě jak kočka jak pes-nejspíš asi opačně než to pak ve skutečnosti je..A nemyslím,že až tak záleží na velikosti-naši mají psa velikosti telete a na vlastní oči jsem viděla jak ho jejich kočka honila po zahradě.Micinky jsou moc milé a řekla bych ,že možná ještě o chlup lepší přátelé než psi,i když to nesmím říkat moc nahlas,aby to těm dvěma našim nebylo líto.Od své dospělosti jsem vždycky měla doma nějakou kočičku,ale bohužel se s ní vždycky něco stalo,takže tu poslední, přinesenou dcerkou jako malé vyplašené kotě,ušetřené před utopením,a první týden pobytu u nás zabydlenou pod dceřinou postelí jsem se rozhodla za včasu jí nechat vykastrovat-prý se pak tolik netoulají.Ovšem dřív než se mi to podařilo zrealizovat,tak nás obdarovala třemi kotátky,z nichž jedno bylo na rozdíl od zbylých dvou už na první pohled jiné-srst mělo o moc delší a vůbec to byla taková sladká kulička.To jsme si taky nechali,ty dvě si rozebraly kamarádky.Je to naše velký zlatíčko,takový věčný bezelstný miminko,přesně jak popisuješ ty,kdykoliv sebou plácne kdekoliv,nejradši na záda,ten její dlouhý huňatý kožíšek vystrčí na odiv,lehne si tak napříč naší malé kuchynky a nemá strach ,že jí někdo zašlápne..prostě se u nás narodila a nic jiného nepoznala,až na jedno příkoří,kdy jí průvanem přiražené dveře skalpovali kousek ocásku.A přestože mi na alergologii zjistili alergii na kočičí srst,nijak zvlášť se to neprojevuje,jen si musím občas vyprat polštář-o víkendu si ten náš zvěřinec pouštíme do postele,a pak si tahám dva dny z nosu kočičí chlupy.Ale jinak jsou to zlatíčka a nedala bych je za nic na světě.Ta větší-i když už jsou velké obě a "dcerka" je díky srsti mnohem objemnější než mamina-jí čas od času nařeže-jako správná máma,a já tu pak uklízím černobílé chuchvalce.A co se týče té v diskusi zmiňované toxoplazmozy ,taky jsem si o ní prostudovala všemožné články,plánujeme totiž druhé miminko a nedávno jsem potratila,i když nevěřím,že kvůli kočkám,jak mi bylo vyčteno tchýní,a jsem ráda co jsem se i tady dočetla-podle všeho bych už vůči čemukoliv takovému měla být imunní,mám kočky bezmála 20 let..Trochu jsem se rozepsala,ale asi mně tak naladil tvůj článek,pokusím se tu najít i některé tvé další a bude se tšit až zase něco napíšeš.
Ajka
  • 
20.4.2006 0:01:44
Krasne se to cetlo, vtipne jako vzdy, moc jsem se nasmala. Mela bys vydat knizku, byl by to bestseller! A urcite sem pis casteji :)
Lefff
19.4.2006 20:33:04
Bellano,

jakmile narazím na Tvůj článek, jde všechno ostatní stranou. Pokaždé se královsky pobavím, uvolním a dnes jsem si i smíchy pobrečela, protože mám doma to samé, byť zatím jen zčásti - tj. 2 neobyčejně obyčejné kočky a holčičku pár měsíců před vyloděním (k němuž má dojít na přelomu července a srpna). O létech soužití s kočkami bych mohla vyprávět hodiny (a pod cokoli, cos o nich napsala Ty, se s chutí podepsala), s miminkem zatím zkušenost nemám, čekáme první. Už teď se klepu, jak to budu všechno dohromady zvládat, ale dík Tobě vím, že to jde. A dokonce s humorem. Děkuji za inspiraci :-)

Měj se krásně :-)

Lvice
Hana
  • 
19.4.2006 19:32:15
Díky za článek, máme doma kojence a dvě nádherné britské kočky a je to v pohodě. V těhotenství jsem sice na řeči že mám dát kočky pryč nedala, ale slyšela jsem je mockrát a dost silně mne štvaly, když jsem kecy o tom, kam je dám až bude mimino, slyšela tak podesáté, už jsem se neudržela a byla jsem dost sprostá. Moje kočky jsou odčervené, očkované, ven nechodí a tudíž se z nich lze nakazit čímkoliv jen velmi těžce. Teď je sice do kuchyně, ložnice a vůbec intimnějších místností tak nepouštím, protože je jaro a po zimě z nich létají chuchvalce chlupů, ale to je něco jiného, je to dočasné a upraví se to. Ale že bych své kočičí kámošky měla dát pryč? A proč jako?
Chtěla jsem ještě k nebezpečí toxoplazmózy - za prvé ať si ten kdo o tuto nemoc má obyvu nejprve něco přečte. Za druhé - od veterinářky mám radu, že když se maso přemrazí v mražáku, toxoplazma nepřežije, takže to dělám a kočky tím pádem můžou dostávat bez obav i syrové.
19.4.2006 18:24:28
Děkuji za chválu, jsem ráda, že vás moje články těší :-))

Co se týče hygieny a toxy: jelikož jsem pracovala jako dobrovolník v kočičím útulku, mám už asi na věci tochu posunutý pohled a spíš než kočky se bojím například zeleniny ze zahrádky (cizí nakažená kočka se vykálí do hlíny, kde je třeba mrkvička, kterou já pak zbaštím) nebo syrového masa (třeba toho zmiňovaného králíka).
Vzhledem k tomu, že naše kočky jsou očkované, pravidelně odčervované, nechodí ven a nežerou syrové maso, tak jsem byla v těhotenství v klidu (a k tomu se o kočičí WC staral manžel).

Ohledně té zmiňované hygieny - přiznávám, že není v mých silách z bytu odstranit všechny kočičí chlupy, ale jinak jsme celkem čistotní lidé :-)

Pokud k nám přijde návštěva, které kočky vadí, tak vlezlého kocourka Olešáka zavřeme do vedlejší místnosti a je klid. Faktem ovšem je, že většina našich známých má také doma zvířata, takže je nějaké chlupy, přehnaná přítulnost nebo loudění u jídla nemohou rozházet.

Všem kočkomilům doporučuji stránky www.kocky-online.cz, na kterých najdou mnoho zajímavých článků (třeba i o toxoplazmóze) a dalších informací.

S přáním krásného večera

Bellana




19.4.2006 18:11:47
Ahoj Romiško,
koukala jsem na stránky Kačenky a Čertíka ... oba jsou nádherní :-)
Kačka
  • 
19.4.2006 17:49:39
Moc pěkné smála jsem se od začátku do konce , Bellano zase jsi nezklamala , měla bys napsat knížku určitě by byla moc pěkná
Líza
19.4.2006 17:46:19
Pardon Respekt...z hlediska odbornosti informací je to totéž.
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 67 [Dalších 17 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.