| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Velikonoční pondělí na pohotovosti

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 214 [Dalších 164 >>]
veronika, Martínek 11/00, Tomášek 4/03
  • 
1.5.2006 23:41:59
No jámyslela, že se na medicínu chodí po střední škole a to většinou po maturitě na gymnáziu a tak tam jdou inteligentní lidi co si dokážou zjistit, jakou práci pak budou dělat...
A jako laik, ale člověk a ženská, chápu tu holku, které došlo, co se stalo, a kam měla asi jít?, pokud neví, že nepotřebuje pilulku "po" hned. Já jsem to zjistila až teď při čtení diskuse. Asi to ta slečna taky ještě nepotřebovala.
Veronika
1.5.2006 21:35:04
Jano, jen si nemysli, že třeba doktor by si nemohl dovolit přispívat do diskuse v pracovní době. Spousta lidí má v práci chvíle, kdy se po nich zrovna nic nechce. Koneckonců já můžu psát třeba i během toho, kdy na něco čekám (třeba dokončení instalace, výsledek nějakého testu a podobně). A taky velmi často pracuju i z domova (o víkendech nebo po večerech), a přesčasy mi nikdo nezaplatí. Nemusíš z doktorů dělat nějaké polobohy. MMCH, plno lidí dělá obdobně odbornou práci, a někdy i za míň peněz (no kolik myslíš, že má IT odborník, který dělá správce na nějaké škole???).
1.5.2006 21:08:29
Jano,
a proč by to nemohlo fungovat tak, abych si mohla zajít k obvoďákovi v sobotu? (Samozřejmě bych si za ním zašla za svý peníze.) Jenže já bohužel takového obvoďáka neznám.
Víš, já třeba taky někdy píšu sem do diskuse v "pracovní době" ("pracovní doba" u mě začíná v 8 večer), ale taky jsem kupříkladu dneska seděla odpolko 3 hoďky u kompíku, abych mohla cosi odmailovat svému klientovi, páč mi včera večer poslal "prosebnou" SMS, že by to fakt potřeboval.. Všude to tak může fungovat, jenom ve zdravotnictví ne.
Hm, asi mi napíšeš, že brečím na nesprávném hrobě a že je chyba v systému.. Ksakru, kdy a čím se to změní!!!?
1.5.2006 21:02:43
Jano, narcismus je přece něco docela jiného!
A diskutuje se tady o tom proto, aby se konečně něco změnilo, aby si lidé špatné jednání nenechávali líbit.
Bohužel spousta lidí dosud lékaře považuje za bohy a pomalu se bojí špitnout, říkají si, že na to dlouho studovali atd...ale jsou to jen lidé, i oni dělají chyby ( a někdy pro život pacienta tragické).
Každopádně chovat se mají tak, jak jim to etický kodex nařizuje.
1.5.2006 20:54:58
Ale Pavlo, většina lidí přece nijak netouží po tom, aby byl lékař milý, úplně stačí, bude-li slušný.

Myslím, že se ve zdravotnictví docela vyznám, jelikož jsem v něm pracovala 9 let, ale už nebudu,alespoň ne jako dosud, jelikož jsem mezitím vystudovala práva a ráda bych práva pacientů v budoucnu hájila.

S pohotovostí je to tak, že se na ní střídají lékaři z celého obvodu, tedy i soukromní, mají-li zájem. Takže v naprosté většině je sloužena dobrovolně, kvůli přivídělku.

Se službami v nemocnici je to jinak, ale nesouhlasím s Vámi, že to je tak, jak popisujete.Jsou stanoveny určité limity, které nelze překročit, pokud na Vás váš vedoucí lékař chce, abyste je překračovala, stěžijte si, nevyhodí Vás.



Jana
  • 
1.5.2006 20:15:35
Milý Jirko, nejprve upřímně gratuluji k miminku! Pochopil jste to úplně správně. Všimněte si prosím časů příspěvků - ve velké většině diskutujeme v pracovní době. Takže každý v sobě máme trochu toho šlendriánu. To si teda doktor fakt nemůže dovolit. Každý máme jistě historku jak nám kdo kdy ublížil ( odborně se tomu říká zraněný narcismus). Pojďme si říct co jsme si, to jsme si přestat se užírat. Zvlášť, když nikdo pořádně neví, jak taková služba vypadá a kolik za ní vlastně doktor má. Poslání doktora je třeba v tom, že tu pohotovost vůbec pro nás slouží. Zeptejte se svýho obvoďáka, jestli k němu můžete přijít v sobotu! Máte pravdu, je to v systému, ale co jako!
Ale nebudu se rozčilovat. Takže Jirko, ještě jednou Vám přeju zdravé miminko, ať vám jde kojení a vůbec se mějte.
Jana
  • 
1.5.2006 20:15:18
Milý Jirko, nejprve upřímně gratuluji k miminku! Pochopil jste to úplně správně. Všimněte si prosím časů příspěvků - ve velké většině diskutujeme v pracovní době. Takže každý v sobě máme trochu toho šlendriánu. To si teda doktor fakt nemůže dovolit. Každý máme jistě historku jak nám kdo kdy ublížil ( odborně se tomu říká zraněný narcismus). Pojďme si říct co jsme si, to jsme si přestat se užírat. Zvlášť, když nikdo pořádně neví, jak taková služba vypadá a kolik za ní vlastně doktor má. Poslání doktora je třeba v tom, že tu pohotovost vůbec pro nás slouží. Zeptejte se svýho obvoďáka, jestli k němu můžete přijít v sobotu! Máte pravdu, je to v systému, ale co jako!
Ale nebudu se rozčilovat. Takže Jirko, ještě jednou Vám přeju zdravé miminko, ať vám jde kojení a vůbec se mějte.
Pavla
  • 
1.5.2006 19:21:26
Mila devcata, co se do Hanky tak obouvate:
1/ medicinu jsme si vybraly netuse, co nas ceka
2/ sluzeb mame pozehnane muj rekord byl pres 230 hodin prescasu v mesici!!!! Mimichodem, to je proti zakoniku prace. Obchazi se to tedy tim, ze Vam nedaji plny uvazek, ale treba 0.8. Hodiny pres cas se totiz pocitaji az od plneho uvazku Kdyz ale chcete delat v dobre nemocnici, kde vidite spoustu zajimavych pripadu a muzete se leccos naucit, tak si to libit nechate
3/ sluzby si nevybirate - mate je rozkazem a beda, kdyz je neodslouzite, to s Vami sef zle zamete
4/ nebezpecna praxe ceskeho zdravotnictvi jest - nastup do prace v patek rano, pracujete do konce normalni pracovni doby, pak mate pohotovost do pondelka do rana, pak pokracujete normalni parcovni dobou. Tj prichazite v patek rano a odchazite v pondeli odpoledne (my doktori proti tomu brojime, ale nevychazim z udivu, ze zadny spolek na ochranu prav pacientu se nebouri - Protoze jak nebezpecny je asi lekar/ka po 80 hod prace? Ja myslim, ze velmi.
5/ platy vysoke nijak nemame - nezapomente, ze ve vsech statistikach prumeru figuruji platy lekaru s prescasy, zadny novinar jeste nikdy neuvedl zakladni plat lekare
6/ v zahranici existuje poradenska telefonni sluzba, kde sedi na brigade nejaky medik a filtruje, kdo na pohotovost jit ma a kdo ne.
7/ Hanka uvedla jeden extremni pripad, kde je i laikovi jasne, ze mila divenka tu lekarskou pohotovost opravdu zneuzila
8/ snazim se byt mila, ale kdyz se treba ptam, proc clovek prichazi s problemem az po trech dnech, jestli se mu to zhorsilo, atd tzn. ze se bojim nejakych komplikaci, a on mi na to odpovi, ze se to naopak zlepsuje, ale ze v tydnu nema cas, protoze musi byt v praci, tak je opravdu tezke zachovat usmev na rtech...
Tamy
  • 
1.5.2006 19:13:55
...souhlasím, že chování některých lékařů na pohotovostních službách v nemocnicích, je občas arogantní. Na druhou stranu, pacienti dovedou někdy člověku hnout žlučí, zvláště v případech, kdy se staví do role "zákazníka" a jednají podle sloganu "náš zákazník, náš pán". Nezlobte se na mě, ale všichni jsem jen lidi a z vlastní zkušenosti vím, co to je, absolvovat noční službu. Nevím, zda si dovedete představit situaci, kdy máte celé odpoledne plnou čekárnu, večer padáte s prominutím "na hubu", těšíte se, že na chvilku zamhouříte oko a pravidelně po hodině vás budí sestřička, že přišlo dítě s teplotou 37,5 s. C. Ráno se cítíte jako vyždímaný hadr a místo aby jste se po noční doma vyspali, nastupujete na další směnu, kde vás čeká práce na oddělení do 4 hod. do odpoledne.
Tímto jsem chtěla podat pohled z druhé stany...
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 214 [Dalších 164 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.