| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Velikonoční pondělí na pohotovosti

[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 214 [Dalších 134 >>]
29.4.2006 23:55:30
No, Berunecko, já taky v "dávné minulosti" musela naklusat pro Postinor, ačkoli jsme použili kondom. Jenom jsem tehdy naštěstí nevěděla, že mi ho v lékárně nesmí prodat bez receptu, tak jsem šla s přítelem rovnou do lékárny. Paní lékárnice nám udělala přednášku, že bych si měla dojít někam pro recept, já na ni udělala psí oči, ona mi krabičku prodala i bez receptu :o) Tehdy tam ještě bylo poučení užít do několika hodin po styku (už se mi nevybavuje do kolika), takže mě nedávno překvapilo, když jsem náhodně zjistila, že dneska už to tak akutní není...

S.+++
29.4.2006 23:44:27
zajímavé je to, že na pohlavní styk má děvčě rozumu dost, na použítí kondomu, když nemá antikocepci už nikoliv.
29.4.2006 23:14:20
Dobrý večer.
Tak tohle udělat doktor mojí holčičce, tak má asi monokl.
Musím říct, že mě nadzvedává ze židle spojení pohotovost (tedy výkon práce) a odpočinek, spánek. POkud je mezi lékaři rozšířena představa, že na pohotovosti si mají odpočinout a prospat se, pak se nemůžeme jejich přístupu k "obtížnému hmyzu" jménem pacient divit. Mě by to naštvalo taky.
Vali + 4/2003 + 4/2006
  • 
29.4.2006 21:00:16
Pohotovost v dětské nemocnici v Brně - Černých polích, chirurgii, jsme se starší dcerkou navštívili 2x, z toho jednou s otřesem mozku, přístup doktorů i sester byl skvělý, jediné, co se nám nepodařilo prosadit, tak možnost přespat s dcerou v nemocnici.
Stejně tak jsme vždy zažili vstřícný přístup i na pohotovosti ORL, kam jsme během jedné zimy jeli postupně 6x, vždy po půlnoci, když rozbolelo ouško a vyletěla teplota...
Úplně jiný přístup znám z kožního oddělení, kam bohužel musíme kvůli kožní vadě "občas" na kontrolu. Po posledním setkání s paní doktorkou jsem prohlásila, že mne tam již neuvidí, ale uběhl rok a pro jistotu tam jdeme, jsem zvědavá, co se zase dozvím, když před rokem mi byla ochotná vysvětlit výsledek vyšetření až po té, co jsem jí řekla, že mám doktorát z chemie a že té jejich latině rozumím.
Jana
  • 
28.4.2006 18:52:49
Blančo, to je hezké, že jste NIKDY nebyla nepříjemná, ale zase píšete v pracovní době.
28.4.2006 18:39:21
mam velmi podobnou zkusenost. V pondeli odpoledne jsem si vsimla docela masivniho vytoku u sve 3lete dcery, rozjeli jsme se tedy do detske nemocnice v Praze 2. Tam jsme zjistili, ze gyn. pohotovost pro deti nemaji, mame zkusit Motol. Jeli jsme do Motola, tam taky nemaji det. gyn. pohotovost a taky nikde jinde v Praze, proto nas poslali na dospelou. Doktor se zeptal co se deje a pri zjisteni o co jde, se nas zeptal, jestli bychom s rymou taky jeli na pohotovost, na dceru za celou dobu nepromluvil, pak ze ji tedy udela vyter, nez jsem ji stacila cokoli rict, strcil ji steticku bez varovani do pochvy, ta se lekla a ucukla
a on ji tou stetickou poranil tak, ze krvacela jeste po ceste domu - prima pristup ne?? Asi jsme ho vyrusili od neceho moooooc zajimavejsiho. Kdyz jsem si tam za tyden sla pro leky, tentokrat jiz na detskou gyn. mela jsem stesti na velmi arogantni sestry a doktorku, ktera me jen neochotne vysvetlila jaky ma dcera problem. Dcera ma tak neprijemny zazitek, ze vpravit ji delozni cipek je nadlidsky vykon.
Mam dojem, ze o nastvane zdravotniky neni nouze, ze by to zavinila reorganizace ve zdravotnictvi????
Ali
  • 
28.4.2006 14:52:11
Promiń, ale zase je to jen o lidech. Nikdy jsem ať v obchodě, na úřadě i na pohotovost (bohužel i nepříjemným doktorům) nezapomněla poděkovat a pozdravit, ale mnohdy jsem se nedočkala odezvy z druhé strany. Myslím, že takové moralizování tady není na místě (jde tady o důležitější problém) a většina, co sem píše to cítí stejně a je to pro ně stejně samozřejmé jako pro mne..
BB, syn Dan 16 měsíců
  • 
28.4.2006 13:52:39
Ježkovy oči! Já to tady čtu a úplně mi běhá mráz po zádech, když si představím, co mě s tím mým cvrčkem ještě čeká. Zatím jsme byly na pohotovosti 2x, z toho jednou pád z kočárku na beton (v 8 měsících) a pan doktor na nás byl hrozně hodný a udělal všechna vyšetření, která byla třeba. Vůbec bych bývala netušila, že se takové hrůzy mohou na pohotovosti odehrávat...
tulippan
28.4.2006 13:51:25
souhlasim s tim,ze neni dokto jako doktor,nam se pred dvema lety stalo to,ze dcera zacala mit v patekvecer vysokou horecku 41 stupnu,bohuzel pohotovst u nas je jen do osmi,tak jsme proste museli noc prezit,rano uz mela hrozny kasel,skoro se dusila,hraozne ji i kaslani bolelo,tak se manzel vypravil hned rano na pohotovost,byla to sobota,doktorka zrejme nebyla rada,ze tam hned rano jsou,nicmene po vysetreni,rekla,ze je to bezne nachlazeni.Kdyz prijela domu s timto prohlasenim,tak ackoliv nemame lekarske vzdelani se nam to zdalo opravdu divne.Proto jsme se rozhodli pro vysetreni jeste jinde,bylo to sicve v jinem meste,ale ochotna lekarka,ktera malou okamzite poslala do nemocnice se zapalem plic.Tak si tedy mysli,ze bezne nachlazeni poznam,a radeji nechci domyslet,co by se stalo,kdyby jsme prisli na kontolu po tydnu,jak nam bylo puvodne receno.Jeste nutno dodat,ze dcera byla v nemocnici s tatinkem,ale musela tam byt 14 dni.
BB, syn Dan 16 měsíců
  • 
28.4.2006 13:43:53
Chtěla bych k článku jen dodat, že jsem byla v dětské nemocnici v Brně přesně před 14ti dny, protože můj syn měl po vyzvednutí z jesliček silně zarudlé očičko a v pátek odpoledne již naše dětská lékařka neordinovala. Z evidence nás poslali na oční ambulanci, kde v čekárně nebyla ani noha a my mohli jít hned na řadu. Paní doktorka se na Danýska podívala a řekla: "A s tímto jste přišli na oční???" Vyloženě bylo vidět, že ji obtěžujeme. Napsala nám znechuceně recept a rozloučila se s námi. Marně jsem potom přemýšlela, kam jinam než na oční odd. by se se zarudlým okem mělo jít...
[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 214 [Dalších 134 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.