| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dítě jako svědek intimností

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 89 [Dalších 39 >>]
veronika, Martínek 11/00, Tomášek 4/03
  • 
23.5.2006 8:44:24
Náš starší Martínek ví, že se mu pindík někdy zvětší, protože se připravuje na to, až bude velký. Že tak předá svoje semínka aby mohl mít děti. Včera se zrovna ptal, jestli na to bude dost velký. Bude, vyroste stejně, jako ti rostou ruky a nohy. Hotovo, konec. Ví, že má kuličky, v kterých jsou semínka, ze kterých budou děti. Ale až bude dospělý.
Jenže aby se s ním dalo takto bavit, museli jsme se tak bavit od malinka, od prvních dotazů, nikdy neodbývat tím, že je malý na správnou odpověď. Jestli se rodiče stydí mluvit otevřeně před dvouletým prckem, co budou dělat za 10 let? Ale nebudou to ani potřebovat, nikdo by se jich pak už neptal.
Veronika
23.5.2006 7:17:30
S těmi intimními situacemi naprosto souhlasím. Občas mám chuť se ozvat - pohled na líbající se dvojici mě vždy přivádí do rozpaků. Nevím proč - možná je to způsobeno nedostatečnou sexuální výchovou - nicméně to tak je. Proč bych to měl tolerovat?
Jsem gay a hluboce se líbat s přítelem na zastávce autobusu by mě nenapadlo (teda napadlo, ale nedělám to). Už letmý polibek na rozloučenou bývá občas vnímán negativně. Takže - líbání - ano, ale proč probůh přede všemi a kdekoliv? Viděl jsem líbající se dvojici v kostele, v kině, v divadle, v tramvaji, ve vlaku, v parku...a nebyly to žádné "letmé" polibky, tohle byly skutečně poctivé francouzáky, zasluhující si spíše soukromí ložnice.
Nevím, možná jsem puritán - ale podle mě má větší intimnost být odkázána do soukromí. Netvrdím, že nutně do soukromí ložnic - ale jestliže budete mít doma návštěvu, tak se taky nebudete s partnerem po sobě plazit (není-li ovšem návštěva...no, to nebudu rozvádět). Co si nedovolíte před lidmi, které jste si pozvali do vlastního bytu, neměli byste si dovolovat na veřejnosti, kde vás nota bene nikdo nezná. A jen PROTO, že vás nezná.
Abych to svoje odsouzení zase trošku změkčil - nevadí mi líbající se dvojice na lavičce v parku za vlahé letní noci. To k tomu asi patří. Ovšem v ten samý den v pravé poledne mě to bude pobuřovat - ačkoliv jsem srab a nepůjdu jim to říct.
23.5.2006 6:51:29
:-) No, já bych to tak nehrotil. Ono to přejde samo. Jenom to "bacání" bych se mu snažil nějak rozmluvit (Např. "Je malej, nemůže za to") Taky je dobré mu říct, že "Když je velkej", tak musí chvíli počkat, než mu to čurání půjde.
Ono se to časem ustálí samo. Nevím, jestli tříletý kluk už chodí sám na záchod (teda bez pomoci), takže dost těžko poradit.
Rozhodně se to časem "ustálí", a to časem nemyslím několik let, spíš měsíců. Dítě časem samo pozná funkce svého těla.:-)
22.5.2006 23:18:39
Ahoj
článek se mi nelíbil. Spousta problémů v jednom článku, zpravidla nedořešených Samé "nakousnuté" odpovědi, které vzbudí jen další otázky.
Proč se miluju v soukromí? Možná proto, že na to mám ráda klid. Představa, že mě někdo hlasitě povzbuzuje nebo říká - hele, ta má zadek! mě fakt neláká. Tedy mimo jiné.
A násilí se páchá na veřejnosti i v soukromí. To na veřejnosti možná proto, že některé objekty by pachatel těžko nalákal do soukromí, popř. by mu tam násilí na nic nebylo. Banku si do ložnice neodstěhuju, že:))
Markéta,, syn 4 r.
  • 
22.5.2006 23:07:25


Mě osobně tlačí do milování v soukromí moje puritánská duše, která je přesvědčená, že to je velmi intimní akt dvou lidí a jako takový na veřejnost nepatří. Nevidím ani rozpor v tom, že dětem obvykle říkáme, že sex je OK, ale na veřejnost nepatří - jsou přece i jiné věci, které na veřejnosti neděláme, i když jsou v pořádku.

22.5.2006 22:59:39
Hm, tohle řešíme s mým 3 letým synem neustále... "Je velký, musím čůrat"... Ale když mu čůrat nejde (což vám chlapům snad většinou nejde), tak mu "nabacá" - že prý zlobí... A už mě na to upozorňovala i učitelka v MŠ a já nevím co mu mám říct... Poradíš mi - jako chlap?
22.5.2006 22:45:57
Haluško, já jsem tím vlastním rodinným modelem nemyslela, že předpokladem výchovy k láskyplnému vztahu je bezproblémové manželství rodičů. I rozvedený rodič ukáže dítěti pozitivní hodnoty a vazby.Buď mu vysvětlí, že tatínek(maminka) měl(a) rád(a) málo nebo ještě lépe, řekne mu kde oba udělali chybu, časem to bývá zřejmé, právě slavím let od rozvodu:)

Otázka, proč společnost požaduje intimitu u sexuality, když toleruje veřejné násilí? Tak já především nevím jaké veřejné násilí společnost toleruje. Častěji vidím velmi intimní situace, na něž okolí nereaguje, rp. odvrátí zrak aniž by deklarovalo nárok na to sedět bez rozpaků v parku na lavičce, zatímco jedna facka na zubařském sněmu plní noviny už druhej den:) U Kauflandu se nějaká dvojka radovala ze života dost ve velkém a zároveň tam nějakej blbec buzeroval paní, že mu vzala košík. Tý ženský se lidi zastali, ač to bylo pouze slovní násilí, ten párek nechali být:). Takže já si myslím, že pokud někdo má potřebu sdílet své sexuální praktiky s dalšími lidmi, společnost mu v tom nijak aktivně bránit nebude:))

Já svou sexualitu před veřejností bránim, právě proto, že je moje:)
Markéta, syn 4 r.
  • 
22.5.2006 22:44:36
Náš chlapec se na to, jak se mimino dostane z bříška zeptal asi ve třech letech. Dostalo se mu informace, že vyleze pipkou. Otvor vidět nechtěl, jen se ptal, jestli to náhodou nebolelo, tak jsem mu řekla, že to tedy bolelo, ale že to za to stálo. Jeho odpověď "maminko, promiň, že jsem tě bolel" byla roztomilá. Na otázku početí jsme se dostali před měsícem - potřeboval už vědět, jak se to semínko a vajíčko technicky k sobě dostanou. Po vysvětlení se chvíli zamyslel, pak vážně pokýval hlavou a zeptal se: "A jak mají děti stromy?" Prostě informace zpracovaná, zatříděná, asi celkem nepodstatná - od té doby žádné upřesňující dotazy nepřišly.
22.5.2006 22:00:42
Jsem rada, ze se tu seslo tolik rozumnych "liberalnich" nazoru. Myslim si, ze at jde o jakykoli vek, jedna-li se o nase deti a jejich vyvchovu ci otazky pomuze nam pravda a otevrenost. Zatajujeme-li pred svymi potomky cokoli, oni na to drive ci pozdeji prijdou a k vetsi duvere to jiste neprispeje. Deti (male, vetsi i pubertalni) vetsinou plete prave rozdil v tom co slysi a v tom co citi - nebo vedi. Pokud detem tvrdime, ze je to v poradku se sexualne uspokojovat a zaroven jim vtloukame do hlavy, ze to nesmi nikdo videt, rozpor je zrejmy. Netvrdim, ze bychom vsichni meli sexualni hratky (at uz sami ci v paru) provozovat na verejnosti - ale uz delsi dobu premyslim, jak je mozne, ze vsechny "spravne" veci na verejnosti delame, dokonce se s nimi chlubime a jde-li o sex a masturbaci (konecne uz vime, ze na ni nic spatneho opravdu neni) je to sice v poradku, ale jedine v soukromi. Myslim, ze navzdory tomu, ze obrazky rozkrocenych zen na nas koukaji z poza kazdeho rohu, nase spolecnost celkove neni moc sexualne otevrena. Stejne jako se od svych rodicu ucime, jak se k sobe navzajem chovat, prijde mi prirozene, naucit se ze se spolu muzeme beze studu milovat.

Jsem jedna z tech, ktere si sve rodice v posteli dost dobre predstavit nedokaze a myslim, ze nasi mi rekli vzdy vse o co jsem se zajimala a v koupelne jsme se nazi potkavali. Jen by me zajimalo, co nas obecne nuti "tlacit" milovani do soukromi, zatimco nasili jako spolecnost na verejnosti bez problemu tolerujeme. Budu moc rada, kdyz mi napisete, co si o tom myslite.
22.5.2006 22:00:11
Jsem rada, ze se tu seslo tolik rozumnych "liberalnich" nazoru. Myslim si, ze at jde o jakykoli vek, jedna-li se o nase deti a jejich vyvchovu ci otazky pomuze nam pravda a otevrenost. Zatajujeme-li pred svymi potomky cokoli, oni na to drive ci pozdeji prijdou a k vetsi duvere to jiste neprispeje. Deti (male, vetsi i pubertalni) vetsinou plete prave rozdil v tom co slysi a v tom co citi - nebo vedi. Pokud detem tvrdime, ze je to v poradku se sexualne uspokojovat a zaroven jim vtloukame do hlavy, ze to nesmi nikdo videt, rozpor je zrejmy. Netvrdim, ze bychom vsichni meli sexualni hratky (at uz sami ci v paru) provozovat na verejnosti - ale uz delsi dobu premyslim, jak je mozne, ze vsechny "spravne" veci na verejnosti delame, dokonce se s nimi chlubime a jde-li o sex a masturbaci (konecne uz vime, ze na ni nic spatneho opravdu neni) je to sice v poradku, ale jedine v soukromi. Myslim, ze navzdory tomu, ze obrazky rozkrocenych zen na nas koukaji z poza kazdeho rohu, nase spolecnost celkove neni moc sexualne otevrena. Stejne jako se od svych rodicu ucime, jak se k sobe navzajem chovat, prijde mi prirozene, naucit se ze se spolu muzeme beze studu milovat.

Jsem jedna z tech, ktere si sve rodice v posteli dost dobre predstavit nedokaze a myslim, ze nasi mi rekli vzdy vse o co jsem se zajimala a v koupelne jsme se nazi potkavali. Jen by me zajimalo, co nas obecne nuti "tlacit" milovani do soukromi, zatimco nasili jako spolecnost na verejnosti bez problemu tolerujeme. Budu moc rada, kdyz mi napisete, co si o tom myslite.
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 89 [Dalších 39 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.