| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nočníkování - osobní zkušenost :o)

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 177 [Dalších 137 >>]
17.7.2006 14:38:05
Sama jsem si předtím než jsem začala dávat dcerku na nočník přečetla pár článků a nechala se jimi motivovat i když okolí to nechápalo. Dcerku jsem seznámila s nočníkem asi v roce a půl, ale chodit se ji tam moc nechtělo. Tak jsme to nechali být a vlastně před druhýma narozeninama
sama od sebe začala chodit na nočník a dokonce než se nám narodil syn už neměla ani přes noc plínku. Totéž chci zkoušet se synem tak doufám,že nám to půjde podobně. Jinak souhlasím zvýše uvedeným článkem, že dítě není třeba stresovat a že to za čas naučí sam
Moruše, dcera 1 rok
  • 
17.7.2006 12:43:17
To je šikulka, ale ze zkušenosti z okolí vím, že taky hodně dělá příklad stašího sourozence, ti mladší se je snaží napodobovat.
Zuzana
  • 
17.7.2006 7:59:21
Myslím, že tohle je velice individuální. Mám dvě vnoučata, měly plenky zhruba do 2 let, pak to přišlo nějak samo. U mě to bylo horší, protože jsem měla dvě malé děti, 15 měsíců od sebe, žádnou automatickou pračku, obyčejné pleny - a tak jsem prala víc než 40 plen denně,v určitém období roku neschly, neměla jsem občas do čeho děti balit, tak jsem se trochu snažila, aby chodily na nočník. Je fakt, že starší dcera se naučila strašně rychle, sama si přinesla nočníček, když se jí chtělo, bylo jí v té době jen 14 měsíců - a pak se narodil kluk a třeba se mi stalo, že jsem ho kojila, ona mezitím přiběhla s nočníčkem a já nechtěla malému přerušit kojení, tak jsem ji nemohla včas svléknout - a ona se počurala a když se to stalo párkrát, přestala ho nosit a rázem byly dvoje pleny. Pak se to bez problému naučila v roce a půl, kluk ale až ve 2 letech. Dnes je doba jiná v tom, že není problém s praním a sušením plenek. Akorát že jsou dost drahé.
16.7.2006 21:50:00
Tak tohle mi mluví z duše!!! Starší syn se naučil na nočník asi ve 2 a 3/4. Na noc dostával plíny ještě i po 3 letech. Mladšímu jsou 2 a 3/4 teď a na plínách doslova lpí. Občas sice odsouhlasí, že půjdeme na záchod, ale jen ho posadím, jde pryč. Nočník nám stojí v obýváku a zrovna včera ho odnesl uklidit do koupelny pod umyvadlo, kde byl před tím. Prostě na nočník ani na záchod čůrat nebude, když běhá venku bez plíny, čůrá, kde to na něj zrovna přijde. A to jsme i zkoušeli např. počůrat mravenečka, trefit se na kamínky atd. Nefunguje ani starší brácha coby názorný příklad. Štvou mě různé připomínky okolí, jako že ten a ten je už půl roku bez plín a je mladší, nebo jaká to je ostuda atd. POŘÁD SI ŘÍKÁM, ŽE JEDNOU TO PŘIJÍT MUSÍ!!! A doufám, že to nebude trvat moc dlouho...
Zuzina , syn 3 roky
  • 
16.7.2006 21:29:36
maminky, jsem vděčná za tuto diskuzi, souhlasím, že je nejlépe si všímat jak to cítí děti a kdy jsou na to dost zralé samy projeví, nicméně mému synovi je v srpnu 3 roky a stále nosíme pleny. Jelikož má v zíří nastoupit do školky tak mě to dost trápí.
16.7.2006 21:28:10
Gratuluji k takovému počtu dětí! :o) Jasně, že to už děláš dobře. Hlt ty první děti měly "smůlu", že vyrostly v době, kdy bylo IN nemít v roce plíny. Držím moc pěsti a přeji hodně radosti z tolika dětí!!! :-)
Míša, děti 17,14,11, 20měsíců a 3 měsíce
  • 
16.7.2006 21:23:58
Ahoj, naprosto zdílím názor, že se nemají děti nutit. S odstupem času si uvědomuji jak musel trpět můj nejstarší syn, když jsem ho nutila na nočník, protože se to má. Babička ho nechala sedět třeba hodinu, dokud ze sebe něco nevypudil. Ve dvou letech byl úplně bez plen, ale myslím, že by to dokázal i bez nucení. U dalších dětí jsem postupně dostala rozum a nenechala si do toho kecat. Dnes má 20měsíční holčička za mnou příjde a chce ee. Někdy to nestihne, ale s tím se počítá. Je teď ideální počasí, takže chodí v kalhotkách a nějaká ta nehoda se rychle vyřeší. Zjoušela jsem ji posazovat na nočník už kolem roku, ale nechtěla. Teď dozrála sama, takže držte mi palce ať to zvládne co nejdřív, ať se zbavím aspoň jedněch plen. Mějte se krásně. Míša
mirka, 2 dcerky
  • 
16.7.2006 14:12:42
Moje dcera do 2 let nemluvila. Taky byla divná. Teď nám to vynahrazuje/ jsou jí 4/. Pleny měla do 20 měsíců bez stresů. V 9 měs. se mně kamarádka ptala jestli dávám na nočník. To ještě pořádně neseděla. Její dcera měla pleny déle než moje
kamila
  • 
16.7.2006 13:45:05
my teda necvičíme, naše paní doktorka nám řekla, že to neni až tak dobrý, že je to skvělý pro postižený děti, ale co se týká zdravých, je to jenom byznys
  • 
16.7.2006 11:55:58
U obou dětí mi do toho všcihni "vtipálkové a radilové" kecali. Takovým tím stylem, jakto že mají děti pleny a že to je výchova těch novodobých matek a jednorázových plen a že to dřív tak nebývalo a jak jsem pohodlná a líná. Jenže rozum mi říkal že nemá cenu dítě stresovat a že do 15 plenu mít určítě nebude a výsledek? Dcera když jí byla dva roky přišla za mnou a na WC se slovy "Co tu děláš maminko??" tak jsem jí řekla že čůrám že tak se normálně čůrá a kaká na záchod že jen miminka mají pleny a ona že chce také chodit na WC a bylo hotovo. Nočník jsem přeskočili a jestli se počůrala 2x při tvrdém spaní tak to bylo hodne.
U syna to samé....všichni jak jsem pohodlná a líná a že mu jsou dva a že má plenu. Stálo mě to hodně sil se s těmi radily nehádat a stát si za svým, že učit ho to v zimě nemá cenu, že za léto se to naučí. A výsledek?? Udělalo se hezky tak jsem mu plenu sundala....pár krát se počůral a pak mu došlo že na nočník je to lepší a už skoro 14 dní kakáme a čůráme do nočníku a bez pleny jedeme i na nákup a na úřady a všude se řekne. No řekne...on nemluví tak ukáže :-))
Takže nenechte se otrávit a dělejte to po svém....fakt se to vyplatí...děti jsou klidnější.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 177 [Dalších 137 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.