| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Další ultrazvuk

 Příspěvky 17 z 7 
  • 
23.5.2000 11:06:41
Dobrý den paní Vendulo!
Se zájmem jsem si přečetla Váš článek o učení miminek před narozením a ráda bych se dostala k nějakým materiálům, pokud je to tedy možné.
Je mi 23 let, miminko zatím neplánuji, ale zajímám se o cokoliv, co s ńím souvisí. Možná je to tím, že jsem byla 18 měsíců v Londýně (au-pair) - děti mi přirostly k srdíčku.
Pokud se mi tedy ozvete, budu velmi ráda. Mnohokrát Vám děkuje Markéta
  • 
16.3.2000 4:05:46
Jestli nepřišly, hned napravím.
Uplynulých 14 dní jsme stěhovali pracoviště i bydliště a polovina papírů je ještě v bednách... a já jsem s 11 měsíčním Davidem jen "jednoruká uklízečka".

Vendula
02 31 21 930
0602 22 49 61
biofeedback@mbox.vol.cz
  • 
15.3.2000 9:01:43
Mila Vendulko,
bohuzel se ti nemuzu na tve telefonni cislo do Prahy dovolat a proto Te prosim, zda by ses mi nemohla ozvat. Jiz jednou jsme spolu mluvily, ale slibene materialy jsem jeste neobdrzela.
Dekuji Veronika
0602 125 197
  • 
24.2.2000 9:55:24
Dobry den paní Vendulo,

chtela jsem se zeptat na Vami popisovanou metodu Baby plus, jestli je mozne si to zapujcit yt kazety nebo jaka je jina dostupnost teto metody.
S pozdravem Veronika
  • 
16.2.2000 10:43:43
Milá Katko,

představa, že budu dvakrát denně mít na břichu pás s nějakým ťukáním, mě taky odrazovala. Postupně jsem ji hodinkám učení přišla na chuť, zvlášť když břicho rostlo a rostlo a byla jsem moc ráda, že si mohu dvakrát denně na hodinu lehnout, povídat s miminkem bříšku, a současně vlastně odpovědně pracovat.

Myslím, že i moje miminko se na hodiny těšilo. Také třetí české Baby Plus, které se má narodit za měsíc, se o hodiny samo "hlásí" - když se máma v pravidelný čas opozdí, začíná se vrtět a kopat.

Také to byla příležitost, jak do pravidelných hodinek zapojit i manžela, který mu přitom zpíval, hladil, a tak jsme byli všichni spolu.

Zdraví Vendula
Káča Skokanová
  • 
15.2.2000 16:56:55
Milá Vendulo,

velice Ti děkuji za nabídku, ale radši ji odmítnu. Já nebo Skoky si s ním radši povídáme osobně. A myslím, že s mojí svědomitostí (a taky časem) to není zrovna nejlepší - tím myslím, že bych asi nevydržela pravidelně dvakrát denně někde být s klapkami na břichu....

Dík Káča
  • 
9.2.2000 16:47:59
Milá Kateřino,

Takovou malou dušičku jsem na ultrazvuku viděla taky! To bylo radosti - už byl "člen rodiny".

Sleduji Vaše e-miminko a obdivuji Vaši otevřenost k veřejnosti.

To mi dodává odvahu doporučit Vám něco, co jsem sama vyzkoušela, a z výsledku jsem nadšená - UČENÍ PŘED NAROZENÍM. Jde o systém Baby Plus, který vyvinul americký vývojový psycholog Logan před 15 lety na základě výzkumů o prenatálním učení.

Použili jsme ho u našeho miminka.(Rodili jsme ve velké pohodě v Centru aktivního porodu na Bulovce, a mohli jsme se tak Davidovi plně věnovat. Děkujeme touto cestou znovu asistentkám Věře a Zuzaně a každému CAP doporučujeme!!)
Přesně podle výsledků americké studie:
1. David se narodil rychle (celková doba porodu 4 hodiny u prvorodičky).

2. Vážil 4150 g a měřil 53 cm.

3. Po porodu se choval zcela výjimečně: neplakal, byl v pohodě, hned navázal oční kontakt a soustředěně se díval mámě a tátovi do očí, obracel se přesně za zvuky a světly v okolí - a KOMUNIKOVAL! Asi 20 minut "povídal" - díval se do očí a vokalizoval "a - a- a - a-a...", krásně čistě. (Táta psycholog se mohl zbláznit.)

Je naprosto pohodové dítě - krásně spí a jí, je zvědavý, veselý, trpělivý, rozvážný, nebojí se lidí.
Psycholožka v šesti měsících změřila "parametry" na 6-9, teď v 9 měsících má asi roční:
V šesti týdnech opakoval své první slovo ("hele"), od šesti měsíců říká "táta", teď umí asi 10 slov (ne, jé, čiči, svítí, velký, šikovný - výslovnost "kikonka"..., tady, kyti, tik tak a pod.).

Od šesti měsíců se sám vytáhnul do stoje, teď dělá první samostatné krůčky.

Máme v Čechách už druhé takové miminko - taky měřilo 53 cm, taky se rychle vyvíjí. Třetí se má narodit za měsíc, další maminky se přihlásily do výzkumu.

Učení před narozením praktikovaly už staré kultury, jen technická civilizace na to musí jít vědecky. Jako dětská sestra a psycholožka a hlavně čekající první děťátko jsem byla velmi opatrná, o co se vlastně jedná (našel to na internetu můj muž - vědec).

Výzkum, který provádí profesorka neuroanatomie na universitě v Berkeley Diamondová (velmi citované jméno v knihách o prenatálním životě) už od šedesátých let na krysách, přinesl několik důležitých objevů:

1. Většina nervových buněk, které příroda novému plodu dá do vínku, před porodem a při porodu odumře (nazývá se to normativní apoptóza a jde asi o tři čtvrtiny všech neuronů)

2. ale buňky, které jsou aktivované, se zapojí s ostatními do sítí, a tolik jich neodumírá.

3. Prenatálně stimulované krysy měly větší inteligenci - zvědavost, schopnost orientace a řešení úloh

4. a tyto získané vlastnosti se dědičně přenášely na další generace.

Prenatální učení je založeno na zvuku matčina srdce, který vydává programovaný "walkman", který nastávající maminka pouští dvakrát hodinu denně cca od 24. týdne. Začíná pomalu jako tep, týden od týdne se zrychluje a zesložiťuje. Miminko se vrtí, dává o sobě mámě vědět, ta s ním může komunikovat. (Podle výzkumů při stimulaci zvýšeně pracují přední oblasti mozku - "maká hlavou").

Pokud byste to chtěla vyzkoušet, půjčíme vám svoje Baby Plus, které jsme si dovezli z USA.

Nabízím vám také materiály z výzkumů, které jsme si přeložili do češtiny. (Nebo se dají najít na www.babyplus.com).

Když e-miminko - proč ne plus? Bylo by to moc zajímavé sledování.

V každém případě, držím vám s vaším miminkem palec!

Mgr. Vendula Tylová
02 2061 2126
biofeedback@mbox.vol.cz
 Příspěvky 17 z 7 

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.