| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Průběh těhotenství - 5. a 6. týden

[<<Předchozích 150] Příspěvky 151160 z 226 [Dalších 66 >>]
Kamila 14.týden
  • 
7.5.2004 14:25:57
Jeste jsem zapomela dodat,ze to 0,09 nebo 0,19-nejde to precíst je IGG,jinak mám vse neg
Kamila 14.týden
  • 
7.5.2004 14:14:05
Mám jeden dotaz:byla mi zjistena hranicní hodnota protilátek proti toxoplazmoze,nevíte náhodou dokolika má býttato hodnota?dekuji,já mám 0,09,nebo 0,19-jde to spatne precíst
Sylvia
  • 
5.5.2004 13:57:09
Pavla, co ste mysleli tou vetou "toxoplazmoza sa moze kedykolvek prebudit"? Ked sa nakazite toxou, tak prekonavate akutne stadium, ktore sa bud prejavi navonok (zdurene uzliny a ine problemy) a vtedy sa musi liecit ATB, alebo sa neprejavi a vtedy si s nou telo poradi samo. V kazdom pripade - po prelieceni (ci uz ATB alebo vlastnou imunitou) mate v tele protilatky a toxou sa uz nakazit nemozete. Jedine akutna forma je nebezpecna pre plod, pretoze parazit napada rychlo sa mnoziace bunky. Pokial ste uz toxu uspesne preliecili, nemozete ohrozit babatko.
Preto napr. nie je vhodne pocas tehotenstva doniest si domov nove zviera, ale nevidim dovod, preco sa zbavovat stareho.
Verte tomu, ze sa pohybujem medzi majitelmi maciek uz niekolko rokov a zatial mam len jednu znamu, ktora sa nakazila toxou (resp. u ktorej sa prejavila toxa) a aj ta ju dostala zo suroveho masa davno predtym, ako mala nejaku macku. A okrem toho - toxu prenasaju akekolvek teplokrvne cicavce, nielen macky.
  • 
5.5.2004 11:48:27
Na toxoplazmozu sa neda ockovat. V tehotenstve sa odporuca, aby nastavajuca mamicka nemanipulovala s macacimi zachodmi, ale pokial to nema kto spravit za nu, treba si po kazdom vyhadzovani "hnojiku" :-) poriadne umyt ruky. Ide o to, aby sa ti do traviaceho traktu nedostali dozrete vajicka toxoplazmozy.
Pokial si chces byt na 100% ista, nechaj kocurovi na veterine odobrat krv a spravit vysetrenie na toxu a nekrm ho surovym hovadzim.
Ja mam doma 4 macky, som v 5. mesiaci a myslim, ze so strachom z toxoplazmozy od maciek sa to prehana. Vo vacsine pripadov ludia chytia toxu bud zo suroveho masa alebo zo zle umytej zeleniny zo zahradky.
Ak chces, precitaj si clanok http://www.kocky-online.cz/jportal/articles.phtml?op=read&id=37, pisala to majitelka dvoch maciek a jedneho syna, ktora ma otca veterinara.
1.5.2004 14:52:50
Hezký den,
máme doma kastrovaného kocoura a plánujeme miminko. Chci se zeptat, jestli existuje nějaké očkování nebo něco, co by zabránilo, aby náš kocour měl toxoplasmosu a já to pak od něj chytla. V podstatě by mě zajímalo, jestli existuje nějaká prevence proti toxoplasmose - jak přímo u zvířete, tak u člověka.
děkuji moc
R.
:)
Pavla Kubánková jedna dcera
  • 
1.5.2004 14:33:12
Toxoplasmosa -nejen hrozba pro děti
Zasedla jsem k internetu , protože již asi po 6 od svých 12 let , je mi 37, jsem se nyní ocitla v nemocnici na očním oddělení, Divím se , že nikdo z lékařů Vás neupozornil na to, že toxoplasmoza ohrožuje nejen těhotemství, ale má i oční formu, vyvolává chronické záněty , v mém případě sítnice nebo duhovky. Mé těhotenství proběhlo v pořádku a dcera je zdravá. Přesto jsem požádala o vyšetření její krve.
Jen se vrátím k mým problémům, ve 22 letech jsem prodělal zánět sítnice na levé oku, po třetí a zasáhl žlutou skvrnu, nevratný proces, skoro nevidím, Na pravém mám v současnosti zánět duhovky a modlím se aby byl dobře ,,umístěn, abych po tvrdé léčbě léky od kortikoidů po antibiotika mohla číst a slušně viděla.
Všem maminkám !!!
V žádném případě bych neriskovala kočku v bytě, toxopl. se může kdykoli probudit.Nebyla jsem v nemocnici s touto diagnozou sama.
29.3.2004 9:51:05
Jsem maminkou krásné a prospívající holčičky Simonky a ráda bych napsala něco o tom, co jsem si zažila kvůli diagnóze akutní toxoplasmosy během mého těhotenství. Rozhodně bych toxoplasmosu nepodceňovala tak jako některé jiné příspěvky na tomto serveru. Uvědomila jsem si, že toxoplasmosa není až tak zřídkavý problém, jak se často uvádí. Je škoda, že nastávající maminky mají často jen kusé informace typu „nejezte syrové maso a nehlaďte cizí kočky“. Já sama jsem vegetariánka, kočku nemám, na zahrádce nepracuju a přesto jsem nejspíš kdysi toxoplasmosu prodělala. Můj příběh je naštěstí příběh se šťastným koncem a doufám, že tak snad alespoň psychicky pomohu nastávajícím maminkám, které prožívají nebo budou prožívat to, co potkalo nás, a dám užitečnou informaci pro ty, které těhotenství teprve plánují.

Na jaře 2002 jsem ve svých 33 letech bez problémů při prvním vynechání antikoncepce otěhotněla a těhotenství probíhalo bez potíží. Ve třetím měsíci mi v poradně byla odebrána krev na test toxoplasnosy a výsledek byl negativní. V sedmém měsíci se mi náhle objevila zvětšená mízní uzlina na krku. Domnívala jsem se, že tato věc s těhotenstvím nesouvisí a šla jsem k praktické lékařce. Kromě jiných vyšetření mi byl opakován test na toxoplasmosu. Měření tentokrát prováděla jiná laboratoř (Národní referenční laboratoř v SZÚ). Výsledek byl poněkud nejasný, některé z protilátek ukazovaly na to, že jsem onemocnění mohla prodělat před lety, některé ukazovaly na to, že se tak mohlo stát nedávno. Pan doktor ze SZÚ nejprve tipoval, že ve třetím měsíci, když jsem ho však informovala, že tehdy jsem byla podle prvního testu negativní, od této teorie ustoupil. Teoreticky jsem mohla onemocnět v době mezi prvním a druhým testem, ale také je možné, že první laboratoř použila méně citlivý test, který nemusel ukázat malá množství starých protilátek. Je bohužel pravdou, že různé laboratoře v ČR používají testy různé citlivosti a běžně se pak stává, že výsledky měření jedné pacientky v různých laboratořích se vzájemně podstatně liší. Samotná zvětšená uzlina není jednoznačným příznakem toxoplasmosy, pokud by byla, onemocněla bych ve velmi nedávné době, čemuž však neodpovídaly naměřené titry protilátek. Pan doktor ze SZÚ mě nasměroval k lékařce na infekční kliniku na Bulovce, která mi i přes nejasnosti v diagnostice předepsala antibiotika s tím, že je budu muset brát až do konce těhotenství. Nikdo mi nedokázal dát jasnou odpověď, vše mělo charakter nejrůznějších spekulací, které byly více či méně opodstatněné (pan doktor z laboratoře SZÚ mi při prvním rozhovoru dokonce řekl, že mé dítě bude na cca 50-70% postižené). Přístup některých zúčastněných zdravotníků byl tedy z etického hlediska dost problematický. Dostala jsem se do obrovského psychického stresu. Jasnější odpověď vždy měl dát následující odběr krve, ale výsledky byly stále stejně nejasné. Pochopila jsem, že měření hodnot protilátek je zřejmě zatíženo velkou chybou a ne každý imunitní systém se chová učebnicově. Přesto mi byla přiklepnuta diagnóza „akutní toxoplasmosa v těhotenství“. Takzvaně pro každý případ jsem brala velké dávky antibiotik – nic jiného ostatně nezbývalo. Velkou psychickou oporou mi kromě rodiny byla i má gynekoložka MUDr. Elena Figurová, která z informací, které měla, moc nevěřila, že bych skutečně prodělala toxoplasmosu v těhotenství. To, že dítě bude v pořádku naznačovala i utrazvuková vyšetření, kde bylo vidět, že se miminko správně vyvíjí a nijak nestrádá. Nicméně věděla jsem, že ultrazvuk nedokáže ukázat vše, co může toxoplasmosa natropit a bála jsem se dál. Zbývající týdny do porodu se tehdy nekonečně vlekly.

17.12.2002 se mi za pomoci MUDr. Figurové po krátkém a lehkém porodu narodila krásná holčička. Následné opakované odběry její krve shodně ukazovaly, že nebyla nemocí infikována, pokud jsem skutečně byla nemocná v těhotenství. Jiná lékařka na Bulovce mi sdělila, že jsem nejspíš měla toxoplasmosu někdy před těhotenstvím.
Doufám tedy, že výsledkům měření protilátek mohu tentokrát věřit, a že tím pro nás ta smutná kapitola navždy skončila.
Andrýsek
27.3.2004 12:11:54
U svého gynekologa jsem našla zajímavou brožurku o výživě v těhotenství. (Výživa v těhotenství)Uvádí se zde přísnu potřebných látek ve stravě. Maso a masné výrobky, ryby, drůbež a vejce 2-3porce denně, 1 porce je 50g masa, 1 vejce
Ovoce 3 porce denně. 1 porce je např 1ks ovoce (jablko, banán,kiwi..)
Zelenina 400g denně -zvláště upřednostňujeme syrovou
Mléko a mléčné výrobky 3-4porce denně, 1 porce např 250ml mléka, 50g sýra nebo tvarohu a 150ml jogurtu
7 porcí denně houska, rohlík, 125 g vařených brambor, rýže, těstovin, obilovin, luštěnin...Samozřejmě to každý asi nesleduje, kolik porcí sní za den, ale aspoň to ovoce a zeleninu já osobně jím nejvíce.
Pavlína, Vojta 8/99,Vítek 6/02
16.3.2004 13:34:08
Didí, buď v klidu, když už jsi toxopl. kdysi prodělala. Těmi zvýšenými protilátkami tělo nejspíš reaguje na to těhotenství, tak, jak jsem to měla já před lety. a znovu opakuji - oba kluci jsou zdraví!!!
Přeju krásné čekání na miminko!
15.3.2004 16:37:59
Doufám, že vše dopadlo dobře a jste v pořádku. Taky jsem z těch, kteří prodělali toxoplazmózu, ale už to bude asi tak deset let. U mě se to projevilo velice akutně, vysoké horečky cca 39 a hodně zduřelé uzliny na krku (nemohla jsem vůbec polykat). Na infekčním odd. jsem strávila cca 3 týdny a byly mi podávany všemožné druhy antibiotik(už si nepamatuji jaké), pár let jsem chodila na pravidelné kontroly a postupem času protilátky téměř vymizely. Jelikož jsme začali plánovat těhotenství, nechala jsem se vyštřit a ouha! najednou mám opět zvýšené protilátky. Pani doktorka mě ale uklidnila, že nebezpečí hrozí pouze v akutním stádiu, tak snad moje miminko bude v pořádku ( jsem v 5. týdnu)
[<<Předchozích 150] Příspěvky 151160 z 226 [Dalších 66 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.