| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Sbírejme doklady o životě dítěte i rodiny

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 51 [Dalších 11 >>]
Hanka & 3 děti
  • 
22.2.2007 12:44:37
Vzpomínám si na paní z domu v Karlíně, který se při povodních v roce 2002 zřítil a všichni jeho obyvatelé přišli téměř o všechno. Té paní přinesl její muž poté, co je hasičí - myslím, že z plošiny - pustili na pár chvil pro věci do jejich bytů, uschlou, několikaletou, svatební kytku, a ona plakala a byla za ni moc ráda. Říkala, že nábytek, vybavení - to všechno se dá znovu pořídit, ale vzpomínky, fotografie a pro ně důležité drobnosti jim nikdo nevrátí. Sama jsem zásluhou těchto povodní přišla o jeden kinofilm, který jsem den před povodněmi zanesla do drogerie na vyvolání a ona byla do rána zatopená i s mým filmem. Je to pochopitelně maličkost ve srovnání s tím, co se tehdy dělo, ale i tak mě to tehdy mrzelo, byl na něm můj v té době 16 měsíční syn. A tak dál shromažďuji všechny zbytečnosti od mých dětí a fotek mám, že se spočítat nedají. Jsou zkrátka věci, které bych v životě nevyhodila a jsou pro mě moc důležité.
Klára
  • 
22.2.2007 12:44:10
Můžeme samozřejmě skončit tvým tvrzením, že umíš vždy n+1 jazyků oproti mně. To ti ale stejně nepřidá. Pořád z toho vychází, že sem chodíš vytvářet identitu Jardy, kterým bys chtěl být, vyjadřuješ se ale hloupě a to tě odkrývá. Prostě si honíš triko a já se tomu dnes přišla zasmát. A teď jdu. Už jsi mě omrzel.
Malenka
  • 
22.2.2007 12:40:08
Abyste! Ale asi je vaším mateřským jazykem jiná řeč než čeština, takže chápu, že se teprve tak nějak oťukáváte.
Klára
  • 
22.2.2007 12:15:14
Kromě sledování seriálů z původní tvorby se Jarda snaží navodit dojem, že umí německy. Jardo, ty si umíš hlavně honit triko,viď? Sleduji tvé vstupy již nějakou dobu a dnes jsem si konečně našla čas jen pro tebe.
Lavanda
22.2.2007 11:42:51
Taky jsem čerpala z knihy místního historika, který sepsal vše o domech v našem městečku. bohužel se dostal jen do doby po Třicetileté válce, protože starší domovní knihy prodali naši moudří radní v devatenáctém století obchodníkovi ze sousedního města - balil do nich sýr...
Klára
  • 
22.2.2007 11:26:29
To ne. Tam nejdu. Tam jsi totiž ty. Narozdíl od Růžového pantera :o)))
22.2.2007 11:21:09
Budilko, před 18. století se už hledá dost špatně, i proto, že matriky jsou pak hodně mizerně čitelné. My máme dvě větve předků dohledané před třicetiletou válku, zbytek obvykle do toho 18. století. Taky na tom dva prastrýcové strávili velkou část života... Na druhou stranu, dnes se plno věcí dá najít i na internetu, třeba jsme takhle našli náhrobek jednoho vzdálenějšího příbuzného ve Vídni :-)
Klára
  • 
22.2.2007 11:18:37
Otcovy strany. To bude tou svobodomyslností a neústupností. Ale já už vím. Ty jsi vymyšlený. To je humor. Taková karikatura ve všech směrech může být přece jen nakreslená. Končím s kritikou a začínám se bavit. Musíš vypadat jako...jako Vilík? Ne. Asi něco s míň proužky.
Lassie
  • 
22.2.2007 11:18:28
Znám :-) My stěhovali z domu do garáže(jelikož se nám do vyklízení pletli tetičky a strejdové a nebylo možné ty krámy prostě hodit na kontajner)a když se vyklízela garáž, stěhovaly se ty věci zase na chatu....dodnes ve mně porcelán vyvolává smíšené pocity...
Lavanda
22.2.2007 11:06:19
Tak to jsme na tom úplně stejně. Taky znám svoje předky z tatínkovy strany do roku 1714, do pol. 17. stol. tedy ne. Ráda bych se dostala v pátrání dál... Taky pocházíme z rolnického rodu, však mám ruce věčně od hlíny.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 51 [Dalších 11 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.