| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Události před narozením a jejich důsledky

[<<Předchozích 120] Příspěvky 121130 z 150 [Dalších 20 >>]
cizinka1
16.3.2007 15:50:43
Betino, ja take nevim, proc bys se zacala trapit na timhle konkretne tematem po precteni clanku. Ale zaroven nechapu, proc ti vadi zverejnovani vysledku vedeckeho vyzkumu: mozna prave tyto informace pomuze zenam se rozhodnout neodkladat tehotenstvi v obdobi, kdy prirozene otehotneni je vice pravdepodobne, zmenit neco ve svym zivote a t.d. Je pouze na nas, ktera rizika si pripoustime a ktera pokladame za prijatelne, ale svobodu rozhodovani mame pouze tehdy, kdyz o nich vime.
16.3.2007 15:47:59
Já tedy jen k té neschopence.... Můj lékař mi neschopenku napsal rád (nevolnosti v těhotenství), ale po pár týdnech se mu ozval revizní doktor z mé pojišťovny, že mám první tři měsíce těhotneství za sebou, tudíž už mi nevolnosti skončily a tudíž alou zpátky do práce. A bylo to. A nešlo si ani nic, na co by se vztahovala další neschopenka vymyslet, protože revizní lékař si to může kdykoliv zkontrolovat. Jako jestli nejde o podvod. No a já šupajdila s bříškem na pracák, páč jsem měla pracovní poměr na dobu určitou. No a hned byl na světě stres jak hrom. Ach jo.
cizinka1
16.3.2007 15:36:03
Betino, za prve neni vse jen hypotezy, a pokud ano, treba ty o UTV nebo vlivu vakcin jsou dost sikovne podeprene na dilci vyzkumy a mozne logicke souvislosti. Ze operativni porod je statisticky nebezpecnejsi zpusob porodu snad neni ani hypoteza, o tom by se nehadal ani nejkonservativnejsi porodnik.

Tak ja se te zeptam jinak, vadi ti take ekologicke hnuti a snaha informovat o potravinach? Nemuzes se skodlivym vlivum vyhnout se vubec ale muzes proto neco udelat abys jich dostala mene, vid? Nebo snad si myslis, ze az nebudes o nej vedet, nebudou na tobe pusobit? Ekologicke prostredi ovlivnit take muzes jako volic, konsument nebo aktivni obcan: prave proto se informuje.

Pred chvili jsem to psala uz Edite: ano, negativni informace pusobi na labilnejsi psychiku, ale s tim je nutny naucit se zit. Totiz ja neznam lepsi obcanske usporadani nez to demokraticke liberalni (i kdyz bez pochyb, maji spoustu chyb a nedostatku a je narocne pro obcane)
16.3.2007 15:34:47
To mi mluvíš z duše, protože nechápu proč bych se měla trápit nad něčím, co vědomě ani nevědomě nelze ovlivnit a k čemu jsou mi informace typu, že mou zárodečnou buňku neochraňuje ten správný hormon, když s tím ale vůbec nemůžu nic dělat. Brát život tak, jak jde, žít tak, abych z toho měla dobrej pocit,
dávat svýmu dítěti lásku a zázemí - to se mi jeví jako - teda alespoň pro mě - jako důležitý. Asi už stárnu, ale s tímto přístupem jsem teď daleko víc vyrovnaná, než když mi bylo dvacet a nevěděla jsem, co budu muset v životě prožít (a co mě určitě ještě čeká)
16.3.2007 15:24:52
cizinko, nezlob se ty, ale já si myslím to samé, že to dokáže takovou
zodpovědnou maminu - trošku z osy působením hormonů - rozhodit dost a to je teda mnohem horší, než nevědět nic z těchto hypotéz, protože to z velké části určitě jen hypotézy jsou. A co takhle vliv chemie přidávané do prakticky všech potravin, které konzumujeme? A určitě by se našla spousta jiných zdrojů chemických látek, teré se dostávají do našich těl. Na to nemusím mít univerzitu, je přece jasné, že to v těle máme a zcela určitě se to placentou dostane do organismů nenarozených dětí. To je podle mě hodně rizikový faktor, který ovliňuje mozky nenarozených dětí a odtud podle mě pochází spousta
špatně vysvětlitelných poruch. No jo jenže to bysme se nejspíš musely pást na alpských pastvinách - a to ještě kdoví jestli... takže budem platit dál daň pohodlí a civilizaci
cizinka1
16.3.2007 15:16:45
Edito, ty mas pocit, ze clanek nebo diskuse ti vnucuje pocit viny za tvoje zdravotni problemy? Je pravda, ze tvrzeni, ze pro zdrave deti potrebujeme zdrave matky je ponekud tvrda ohledne tech nezdravych, ale nikde nebylo napsano, ze ty nezdrave mit deti nesmeji. Jen to, ze rizikove tehotenstvi prinaseji vetsi rizika i v tom, coz je ovsem pravda, ze? Prave proto jsou rizikove. Jestli by rekl vice, ozvala bych se take velmi ostre.

Ale obecne myslim ze polemika clanku byla zamerena ne proti zenam se zdravotnimi potizemi, ale proti lekarskym praxem, ktere zdravy vyvoj plodu zdrave zeny zbytecne zatezuji, a tim take prinasi svoje rizika. Zena ma pravo se rozhodovat, ktere vysetreni a intervence postoupi a to na zaklade zverejnovanych informaci. A s informacemi je treba naucit se zit: cim vice se mluvi o nehodovosti deti a jejich prevenci (jakkoliv drsne toto tema je), tim mene nehod se stava. Tak stejne je to se vsem.
Edita
  • 
16.3.2007 14:45:25
Můj názor je,že se vše až příliš zveličuje.Důležité je v těhotenství,nekouřit,nepít a žít jakž takž zdravě.Bohužel né každá matka má bezproblémové těhotenství a porod.Nemůže si však vyčítat,kydyž se příroda zrovna nestaví na její stranu a musí těhotenství trávit v nemocnici,udržovat mimi apod.Já měla první těhu dost složité a druhé pohodové.Přesto,že jsem diabetička už 20 let a píchám si denně inzulín šla jsem do toho i podruhé.Oba kluci uřvaní jak ďas a já se pořád ptala ,kde jsem udělala chybu.Nějaký porodní plán mi byl k ničemu,porod vyvolávali v 38t,přesto,že kluci měli 3,5kg.Je prostě taková papírová praxe a přesto nejede vlak.Ani jednou jsem se neotevírala porod byl dlouhý a nevedl k ničemu-nakonec jsem pokaždé skončila na císaři.A co jsem mohla dělat.A přesto kdybych tohle všechno věděla dopředu půjdu do toho i když nemůžu rodit normálně.Na tom přece život nestojí.
Ale tak to prostě nejde.Dříve by se spoustu dětí vůbec nenarodilo,ženy hodně potrácely,je to otázka toho kam až může člověk zajít ve snaze mít děti.je to mnoho otázek a dalo by se nad tím dlouho a dlouho polemizovat.Je jasné,že při postižení dítěte žena řeší otázky -proč.Ale takové bude řešit celý život.Možná se na mě budete zlobit,ale hodně článků tady a na těch serverech těhotenství apod,jsou pěkné nesmysly.akorát člověka zblbnou,znervózní,vyděsí.Já mám 3vysoké školy a snažím se brát život jak jde a žít dle svého nejlepšího vědomí a svědomí-víc už udělat nemůžu .Je moc věcí co nikdo z nás neovlivní a má se proto trápit ?NE!
Edita
  • 
16.3.2007 14:45:22
Můj názor je,že se vše až příliš zveličuje.Důležité je v těhotenství,nekouřit,nepít a žít jakž takž zdravě.Bohužel né každá matka má bezproblémové těhotenství a porod.Nemůže si však vyčítat,kydyž se příroda zrovna nestaví na její stranu a musí těhotenství trávit v nemocnici,udržovat mimi apod.Já měla první těhu dost složité a druhé pohodové.Přesto,že jsem diabetička už 20 let a píchám si denně inzulín šla jsem do toho i podruhé.Oba kluci uřvaní jak ďas a já se pořád ptala ,kde jsem udělala chybu.Nějaký porodní plán mi byl k ničemu,porod vyvolávali v 38t,přesto,že kluci měli 3,5kg.Je prostě taková papírová praxe a přesto nejede vlak.Ani jednou jsem se neotevírala porod byl dlouhý a nevedl k ničemu-nakonec jsem pokaždé skončila na císaři.A co jsem mohla dělat.A přesto kdybych tohle všechno věděla dopředu půjdu do toho i když nemůžu rodit normálně.Na tom přece život nestojí.
Ale tak to prostě nejde.Dříve by se spoustu dětí vůbec nenarodilo,ženy hodně potrácely,je to otázka toho kam až může člověk zajít ve snaze mít děti.je to mnoho otázek a dalo by se nad tím dlouho a dlouho polemizovat.Je jasné,že při postižení dítěte žena řeší otázky -proč.Ale takové bude řešit celý život.Možná se na mě budete zlobit,ale hodně článků tady a na těch serverech těhotenství apod,jsou pěkné nesmysly.akorát člověka zblbnou,znervózní,vyděsí.Já mám 3vysoké školy a snažím se brát život jak jde a žít dle svého nejlepšího vědomí a svědomí-víc už udělat nemůžu .Je moc věcí co nikdo z nás neovlivní a má se proto trápit ?NE!
Edita
  • 
16.3.2007 14:44:50
Můj názor je,že se vše až příliš zveličuje.Důležité je v těhotenství,nekouřit,nepít a žít jakž takž zdravě.Bohužel né každá matka má bezproblémové těhotenství a porod.Nemůže si však vyčítat,kydyž se příroda zrovna nestaví na její stranu a musí těhotenství trávit v nemocnici,udržovat mimi apod.Já měla první těhu dost složité a druhé pohodové.Přesto,že jsem diabetička už 20 let a píchám si denně inzulín šla jsem do toho i podruhé.Oba kluci uřvaní jak ďas a já se pořád ptala ,kde jsem udělala chybu.Nějaký porodní plán mi byl k ničemu,porod vyvolávali v 38t,přesto,že kluci měli 3,5kg.Je prostě taková papírová praxe a přesto nejede vlak.Ani jednou jsem se neotevírala porod byl dlouhý a nevedl k ničemu-nakonec jsem pokaždé skončila na císaři.A co jsem mohla dělat.A přesto kdybych tohle všechno věděla dopředu půjdu do toho i když nemůžu rodit normálně.Na tom přece život nestojí.
Ale tak to prostě nejde.Dříve by se spoustu dětí vůbec nenarodilo,ženy hodně potrácely,je to otázka toho kam až může člověk zajít ve snaze mít děti.je to mnoho otázek a dalo by se nad tím dlouho a dlouho polemizovat.Je jasné,že při postižení dítěte žena řeší otázky -proč.Ale takové bude řešit celý život.Možná se na mě budete zlobit,ale hodně článků tady a na těch serverech těhotenství apod,jsou pěkné nesmysly.akorát člověka zblbnou,znervózní,vyděsí.Já mám 3vysoké školy a snažím se brát život jak jde a žít dle svého nejlepšího vědomí a svědomí-víc už udělat nemůžu .Je moc věcí co nikdo z nás neovlivní a má se proto trápit ?NE!
úřednice
  • 
16.3.2007 14:14:53
To o autismu je v článku opravdu jednostranné, výzkumu autismu se intenzivně věnují v USA, právě z toho zvýšeného nárustu a jako příčina se thiomersal jeví dost pravděpodobně, také plísňové a kvasinkové infekce trávicího traktu, potravinové zátěže atd. Jako hlavní příčinu označují některé studie primárně toxicitu rtuti, hliníku atd..např. matka v těhotenství jí hodně ryb, je očkována, to platí i pro intenzivní očkování miminek (v Anglii je už thiomersal ve vakcínách zakázaný). Bohužel u nás se furt věří, že je autismus neléčitelná duševní porucha.U porodů je možná větší riziko na dětskou mozkovou obrnu...
[<<Předchozích 120] Příspěvky 121130 z 150 [Dalších 20 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.