| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přítomnost partnera po celou dobu porodu – pouhá fikce?

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 106 [Dalších 76 >>]
Vašek K., jeden syn, 2 měsíce
  • 
3.4.2007 0:58:52
Rodili jsme v Praze, manželka to měla drobet delší - fakt je třeba tlačit jen tehdy, když znalejší řeknou. Držel jsem kyslík a uklidňoval. Maličkýho jsem choval hned po asistentce, pupeční šňůru jsem odmít přestřihnout.
Držim palce, nezapomeňte si vzít nějaké pití, aspoň malé zakousnutí a foto vybavení.
Venda
  • 
2.4.2007 23:46:05
Ahoj. Cekame v cervnu. Chci se zeptat na zkusenost s ucasti otce u porodu v jiznich Cechach, nejlepe v Pisku. Pry je to tam s porody vselijake...

Diky
mamina 1 broučka
  • 
2.4.2007 23:31:08
No souhlasím s váma, že realita se dost liší od filmu, ale v úplně jiném směru: tak jak jsem porod znala z filmu, tak jsem z něj měla strach, ale skutečnost byla taková, že jsem bolestivé kontrakce měla 30 minut a to jsem si rozhodně nemusela "sáhnout na dno". Byl to velmi krásný emotivní zážitek a myslím, že filmy porody přehánějí.

Přítomnost otce dítěte u porodu je neocenitelná z pohledu jistoty, že tam má člověk zastání, které bohužel v našich porodnicích často potřebuje. Mě to teda hrozně psychicky pomohlo, byla jsem úplně klidná a uvolněná, že se mě má kdo zastat a že tam nejsem sama.

Jiná věc je, že ne vždycky se dá bohužel spoléhat na to že dojedete: jako prvorodička jsem rodila 1h a cesta mi taky trvala 1h. Měla jsem štěstí v tom, že se porod rozběhl během mé kontroly v nemocnici (přijeli jsme na monitor), jinak bych porodila asi v autě. A to přitom v rodině žádné rychlé porody nemáme, syn vážil 4 kg a já jsem poprvé rodila ve 34 letech!!!
Pettule
2.4.2007 22:33:41
Ahoj, tak v Táboře to není problém. Partner s tebou může být celou dobu porodu, jak první, tak druhou a pak i 2h po porodu na sále. Porodní sál i předporodní pokoje jsou zrekonstuované cca 3 roky, každá rodička má svůj pokoj, k dispozici je sprcha, vana s perličkou, gymn. míč, žebřiny, na sále polohovatelné křeslo, možnost rodit i na porodní stoličce. Fajn přístup lékařů i PA. Z vlastní zkušenosti můžu pochválit a zároveň doporučit. Porod tady byl pro nás oba krásný zážitek.
MarkétaP + 4 dcerky
2.4.2007 22:29:37
Lindo, u prvního porodu jsem byla za manžela v první době vděčná - od odtečení vody trval 30h, samotná druhá fáze asi půlhodinu, celou dobu jsme byli spolu a nedovedu si představit být někde, kde ho pošlou domů, dokud se to "nerozběhne". Druhý porod jsem strávila sama - manžel a dítě si dávali odpoledního šlofíka, maminak luštila na zahradě křízovku a já běhala z WC do sprchy, na chvíli do kuchyně a zas - a byla jsem vděčná, že mě nikdo neruší - do porodnice jsme vyrazili 15 minut před porodem dcerky :) Takže i když jedna žena, každý můj porod chtěl něco jiného ...
Linda, dcera 1,5 roku
  • 
2.4.2007 22:01:17
Ahoj, se mnou manžel u porodu nebyl, nechtěl. Před porodem mě to mrzelo, spíš proto, že mě zklamalo, že to se mnou nechce absolvovat. Zpětně už mě to ale nemrzí a kdybych měla doporučovat jiným, myslím, že přítomnost v 1. době porodní nemá význam ani u jednoho z rodičů. Já jsem cca 7 hodin strávila na WC (obrovský průjem a zvracení - osobně radši absolvuji sama, i když mám s manželem pěkný vztah), zbytek jsem ležela a mezi kontrakcemi spala. Co se děje kolem mě, mi bylo upřímně jedno. I kdyby tam manžel byl, asi bych si ho ani nevšimla. Druhou dobu porodní už si aspoň pamatuju, tam nastupuje to držení za ruce, atd. a tam už bych manžela ocenila, včetně šťastného okamžiku pochování miminka - tam je určitě místo pro tatínka. Je třeba mít na paměti, že porod, tak jak ho člověk zná z filmů, se nejspíš velmi liší od té reality!!!
  • 
2.4.2007 21:20:01
Ahojky mozete mi prosím nekterá napsat jaká je porodnice v jihlave.Mám jít rodit v Yíjnu a nevím jesli si vybrat jihlavu nebo Pelhrimov.Chtela bych manzela u porodu na samostatném pokoji platí se to jako nadstandard.Moc dekuji vera
2.4.2007 20:55:13
Ahoj doporučuji Jindřichův Hradec. Může být manžel celou dobu s tebou,prostředí moc krásné(nově otevřené měsíc). Rodila jsem zde 2003 na staré porodnici i tak manžel byl se mnou. Za 6 týdnů budu rodit znova tady v Jindřichově Hradci. Manžel chce být opět u toho. Držím palečky... Alča
2.4.2007 20:52:29
Ahoj doporučuji Jindřichův Hradec. Může být manžel celou dobu s tebou,prostředí moc krásné(nově otevřené měsíc). Rodila jsem zde 2003 na staré porodnici i tak manžel byl se mnou. Za 6 týdnů budu rodit znova tady v Jindřichově Hradci. Manžel chce být opět u toho. Držím palečky... Alča
2.4.2007 20:51:46
Ahoj doporučuji Jindřichův Hradec. Může být manžel celou dobu s tebou,prostředí moc krásné(nově otevřené měsíc). Rodila jsem zde 2003 na staré porodnici i tak manžel byl se mnou. Za 6 týdnů budu rodit znova tady v Jindřichově Hradci. Manžel chce být opět u toho. Držím palečky... Alča
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 106 [Dalších 76 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.