| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přítomnost partnera po celou dobu porodu – pouhá fikce?

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 106 [Dalších 56 >>]
  • 
2.4.2007 13:27:41
Ahoj Jano!
Plně Tě chápu, že chceš mít svého muže u porodu už během první doby porodní. Já rodila před 5 měsíci v Ostravě-Porubě a tam jsou tzv. porodní pokoje, kde je možné mít partnera od začátku až do konce :-). Je to obrovská pomoc. Bylo to moje první dítě a manžel byl se mnou přes celou noc. Velmi mi pomohl. Většinu času jsem proskákala na balónu ve sprše, manžel mě přidržoval a masíroval záda... Bez něj by to bylo určitě mnohem těžší.
Pokud můžu doporučit, tak si vyber takovou porodnici, kde se Ti bude líbit a kde Ti vyjdou vstří. My taky jeli do té ostravské cca 50 km a teď zpětně jsem hrozně ráda, že jsem nešla do té místní, ale že jsme šli tam, kde o nás bylo dokonale postaráno.
2.4.2007 12:21:03
28.2.07 jsem rodila v porodnice v Mělníce. Jsem z Prahy, ale nechtěla jsem rodit v pražské porodnici, přijdou mi jak továrny na děti. Cesta do Mělníka nám trvala 45 minut a uteklo mi to ani nevim jak. Od začátku do konce porodu to trvalo asi 22 hodin, tak bych se nebála, že to do Kadaně nestihneš. O Kadani jsem hodně uvažovala, protože se tam dá rodit do vody (původně jsem chtěla do Vrchlabí, ale to zavřeli), ale Kadaň už se mi z Prahy zdála hodně daleko.
Určitě trvej na tom, aby byl manžel s tebou celou dobu, já si to bez něj vůbec neumím představit, každou kontrakci mě držel za ruce a strašně mi psychicky pomohl. Druhá doba porodní trvala už asi jen půl hodiny a samozřejmě jsem chtěla, aby manžel byl u samotného zrození, ale už jsem spíš poslouchala doktora. První doba porodní byla docela dlouhá, neumím si představit, že bych tam byla sama nebo dokonce s jinýma rodičkama. Být tebou jedu do Kadaně, ale měj v záloze nějakou bližší porodnici, kdyby u tebe porod postupoval nezvykle rychle, což se ale stává opravdu výjimečně. Držím palce.
2.4.2007 12:15:47
28.2.07 jsem rodila v porodnice v Mělníce. Jsem z Prahy, ale nechtěla jsem rodit v pražské porodnici, přijdou mi jak továrny na děti. Cesta do Mělníka nám trvala 45 minut a uteklo mi to ani nevim jak. Od začátku do konce porodu to trvalo asi 22 hodin, tak bych se nebála, že to do Kadaně nestihneš. O Kadani jsem hodně uvažovala, protože se tam dá rodit do vody (původně jsem chtěla do Vrchlabí, ale to zavřeli), ale Kadaň už se mi z Prahy zdála hodně daleko.
Určitě trvej na tom, aby byl manžel s tebou celou dobu, já si to bez něj vůbec neumím představit, každou kontrakci mě držel za ruce a strašně mi psychicky pomohl. Druhá doba porodní trvala už asi jen půl hodiny a samozřejmě jsem chtěla, aby manžel byl u samotného zrození, ale už jsem spíš poslouchala doktora. První doba porodní byla docela dlouhá, neumím si představit, že bych tam byla sama nebo dokonce s jinýma rodičkama. Být tebou jedu do Kadaně, ale měj v záloze nějakou bližší porodnici, kdyby u tebe porod postupoval nezvykle rychle, což se ale stává opravdu výjimečně. Držím palce.
Ninivé, Jozule 13měs.
  • 
2.4.2007 11:44:51
Ahojky,
raději jeď o něco déle do porodnice, než ustupuj ze svých představ. Pokud je to aspoň trochu možné, nemáš nějaké problémy, rychlé porody v rodině atd. Všude se píše, že první porod trvá něco kolem 10ti až 12hodin, já mám také takovou zkušenost. Jeli jsme do Neratovic, v zimě, je to od nás něco kol. 60km. a vpohodě, neměnila bych. Sice se na mě sposta lidí dívala jako na blázna, ale stojí to za to. Můžu teď opravdu říct, že porod byl krásný a velký zážitek a byl můj, manžela a synka.
Jinak pro mě byl manžel moc důležitý i v druhé době porodní - skoro mi přijde, že bych to bez něj nezvládla, v té první spíš tak pospával, ale byl se mnou.
Ještě mě napadá - v některých porodnicích jsou porodní asistentky, které si můžeš "najmout" jako svoje, pak si s nimi dohodneš jak co chceš a ony se o to postarají. Je to něco jako "soukromý porod". V Neratovicích je jedna báječná, pokud byste někdo chtěl doporučit.
2.4.2007 9:09:17
Ahojky, jediná možnost která mě napadá je , přijet do té vaší Teplické porodnice za pět minut dvanáct.Pokud tě to teda nebude štresovat, ale jako prvorodička bys to mohla zvládnout. A nebo si vybrat nějakou jinou. Já jsem z Prahy a rodit jsem jela do Havlíčkova Brodu a stihlo se to krásně.Držím palečky, ať to dopadne podle tvých představ:)
Katka a Ondrášek
  • 
2.4.2007 8:43:27
Ahojky, já rodila v listopadu 2006 v Brně na Obilňáku a manžel semnou byl od začátku do konce. Dokonce jsme byli pořád na jednom porodním boxu, takže odpadlo stěhování na sál - takže přijali mě na indukci a na tom samém boxu jsem hekala a nadávala a nakonec i rodila, zašili mě, Ondráška ošetřili a manžel by u toho všeho. Vřele to doporučuji, protože já osobně mám fakt strach z nemocnic a manžel mi pomohl to překonat. Určitě bych ho tam chtěla znovu.
2.4.2007 8:01:51
nebudu se rozepisovat jak probíhaly moje porody...rodila jsem v Podolí. Manžel je neuvěřitelnou podporou, nejen při porodu samotném, ale také v první době porodní.
Známá chtěla rodit ve vrchlabí a protože od něj bydlí dost pěknej kousek a čekali třetí, týden před termínem se ubytovali v hotelu a čekali na začátek porodu tam. To je také jedna z možností :-).
Držím palce a přeju porod podle tvých představ a zdravé miminko!
1.4.2007 23:23:15
Jano,
rozhodne bych se nevzdavala a sla si za tim co chces. Ja vzdycky chtela rodit do vody, za pritomnosti zdrav. personalu, ktery budu znat, ze se mi tam nebudou stridat doktori a zdr. sestry a kazdy me neustale vysetrovat. A povedlo se. Manzel byl celou dobu se mnou, priznam se ze me tam spis deptal, nejak jsem ho v te dobe nemohla vystat, takze musel byt celou dobu za moji hlavou, abych ho nevidela :-) Ale oba jsme radi, ze tam byl. Vlastne jsme jinou moznost nikdy ani nepripustili. A po porodu jsme si zaplatili nadstandard, takze jsme tam mohli byt celou dobu vsichni, tudiz jsme meli malou opravdu celou dobu u sebe, manzel se tam o ni naucil starat a maji spolu super vztah. A pamatuju si, ze rikal ze si neumi predstavit, ze by mel vecer odejit a nechat nas tam samotny :-) Takze ja rozhodne doporucuju nevdat se a jit si za svym.
Petrun
  • 
1.4.2007 23:14:03
Ahoj, určitě se snaž zajistit si příjem v porodnici, kde manžela můžeš mít u sebe celou dobu. Jsem tedy překvapená, že to je někde problém. Já rodila loni v Brně a všude to bylo normální. Měla jsme manžela od začátku u sebe. Rodila jsem dlouho (35 hodin) a přes noc mu dokonce PA u mě vyrobila a ustlala lůžko (v porodním boxu byla jen jedna postel, pro mě), aby si mohl odpočinout. A potvrzuju, že to je k nezaplacení mít u sebe někoho blízkého. Manžel mi moc pomáhal, vlastně si teď ani neumím představit, jak bych to zvládala bez něj. Měli jsme komplikace a manžel byl skvělý, podporoval mě, podával vodu, otíral čelo, přidržoval... prostě poskytoval oporu jak psychickou, tak fyzickou. Na vlastní porod jsem musela na sál (očekávané komplikace) a i tam šel se mnou. A jsem moc ráda, že tam mohl být a byl. Je to zážitek nás obou. Tak to nevzdávej, zkus se ještě poptat osobně v porodnicích, bojuj za přítomnost manžela u sebe! Držím ti palce a přeju rychlý, bezproblémový porod a krásné a zdravé miminko!
kokosáci
1.4.2007 22:55:56
Jak tady už mnohokrát bylo napsáno, na porod se nikdy, troufám si říci, nikdy nezapomíná, VŠECHNY LIDI ,které budete mít u porodu si zapamatujete a je docela důležité, jak.
Proč by otec dítěte, ale i např. kamarádka, dula, sestra nebo jiný blízký člověk nemohl prožívat s rodičkou tuto důležitou chvíli? Co takhle práva pacienta, rodičky???
Co takhle trocha hrdosti? Nezasloužíme si všechny podporu v této -nikoli většinou jen jedné "těžké hodince"???
Pokud si maminky nebudou trvat na svých požadavcích, ničeho nedosáhnou.
Pěkné a posilující porody všem!!!
Dáša,dula
Ps.:do společných prostor, kde je více rodiček, snad, SNAD nemusí být z etických důvodů vpuštěn partner, ale proč ne jiná žena?- to ovšem neomlouvá to, že na přítomnost otce dítěte by měla být porodnice připravena!
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 106 [Dalších 56 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.