| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přijdeme od nového roku o stovky nebo dokonce tisíce korun měsíčně?

[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 534 [Dalších 454 >>]
11.4.2007 11:36:55
Jani, mne to vyhodilo kopec vecí, takže daj si www.google.sk a okopíruj si túto slovnú väzbu: dôchodková reforma a vypadne ti kopec odkazov a linkov ;o)
11.4.2007 11:20:43
Jani, najviac informácií nájdeš zrejme tu http://www.socpoist.sk
Je to trošku neprehľadné v prvom momente, ale keď sa trošku zorientuješ, ide to :o)

Yhec
11.4.2007 7:28:00
A vis Ty co, podle TV mame prumerny plat kolem az pres 20 000,-. Ucitele neberou pod 18t atd atd atd.
Never vsemu, co ctes. Pokud si vsak myslis, ze se tam maji tak fajn - tak trada!!! zitra uz muzes bydlet ve Vidni a za par supu si kupovat levne obleceni a boty.
Neznam zemi, kde by zena mela zajistene penize a jistou praci po dobu 4 let. Ale proc ne, jen se pak nesmi plakat, ze penize chybi jinde a ze je doma nuda. (samozrejme ted vsechny maminky zacnou kricet, ze ony se nikdy nenudily, ale ruku na srdce..)
Kazdy si muze vybrat jak a kde chce zit, je to jeho svobodna volba.
Janina&2
11.4.2007 3:43:12
Eriko,
zajimam se o reformovany duchodovy system na Slovensku (nemam o nem moc informaci a to co vim povazuju za velmi dobrou reformu nemocneho duchodoveho systemu ), mohla bys mi napsat nejaky odkaz, kde se toho o nem vic dozvim? (vyhledavanim na google jsem zatim nebyla uspesna). moc dekuji.
Janina&2
11.4.2007 3:32:34
prumerne vyplaty v Nemecku se daji shlednout zde (rozdelene dle profesi):
http://www.sueddeutsche.de/jobkarriere/erfolggeld/special/126/44082/1/

ovsem meni se dle mesta, zamestnavatele, zkusenosti, veku a doby prac. pomeru
jedna se o mesicni/rocni brutto ... zkusene z diskuse jiste vi, kolik kdo plati v SRN socialni davky, zdr. pojisteni a dane.

porovnavat ale, kolik kdo vydela v ktere zemi se realne neda. dulezite je, kolik po zaplaceni vsech poplatku na konte zbyde a jakou zivotni uroven si za to clovek dopreje.
Sugar+3
11.4.2007 3:19:52
"Z porodnice jdete domu na druhy den (pokud je vse v poradku) a pobyt si platite"

Ja v USA rodila 2x (vzdy cisarskym rezem, po kterem jsem stravila v porodnici 3-4 dny) a nikdy jsem pobyt v porodnici neplatila... jsem pojistena :-)
Ostatne i tem nepojistenym to za urcitych okolnosti muze zaplatit MEDICAID...
Jinak myslim, ze se neda srovnavat. Vsude je NECO... v USA lze treba vybavicku pro dite poridit o dost levneji (i kdyz v cenach neni zapocitana dan - v Texasu to bylo 8.25% - porad je to levnejsi nez v Cechach...). Ale nechci se k tomu moc vyjadrovat - v Cechach jsem uz temer 5 let nebyla.
11.4.2007 2:36:12
a ty si myslíš, že za koľko rokov sa ich ekonomika dostala na takú úroveň, ako je dnes??? boli oni niekedy za "železnou oponou"??? a myslíš, že medzi západným a východným Nemeckom dodnes nie sú obrovské rozdiely??? že celé západné Nemecko máš samú priemyselnú oblasť a čím bližšie k ČR, tým chudobnejší kraj???
11.4.2007 2:18:03
Jutta, pýtaš sa, prečo ty ako astmatik si musíš všetko platiť a prečo by si mala platiť ešte za recept?
Vieš, kým u vás nenastanú práve tieto tvrdé reformy, tak práve dovtedy si budeš musieť platiť všetko aj naďalej. Zavedením poplatkov u nás u lekára (t.j. za recept 20,- Skk a za vstup do ambulancie 20,- Skk /spolu 40,- Skk/) sa napríklad u nás odbúralo dlhé čakanie u lekárov, chodia k nim len skutočne tí chorí a čakárne nie sú preplnené dôchodcami, ktorí častokrát kvôli vyslovene malichernostiam boli ochotní presedieť aj hodiny u lekárky, len aby si mali s kým v čakárni pokecať o svojich problémoch a aby im lekárka naordinovala plnú tašku nezmyselných liekov. Nie všetci dôchodcovia, nechcem im krivdiť, tí, ktorí to skutočne potrebujú sú tam aj dnes, ale čudovala by si sa, čo tento 40,- korunový poplatok spôsobil a keďže dôchodky sú aké sú, dôchodca si dvakrát rozmyslí, či si pôjde "pokecať" alebo si nájde inú zábavku. A úmrtnosť u nás rozhodne nestúpla...
Zavedením 50,- korunového poplatku sa opäť odbúrali nemocnice plné bezdomovcov a sociálne slabších ľudí, ktorým pobyt v nemocnici vyhovoval, pretože sa zadarmo vyspali a najedli... Nech to znie akokoľvek tvrdo, ale konečne sa našli voľné lôžka pre tých, ktorí to potrebovali, tam, kde odrazu nebol potrebný už taký počet lôžok sa časti nemocníc uzavreli a ušetrilo sa tak na platoch lekárov a sestričiek, prípadne boli preradení na miesta, kde ich robota bola potrebná.
Odrazu, po 8 rokoch týchto tvrdých reforiem sa našli peniaze na to, aby deti mali Infrax Hexa vakcínu plošne zadarmo a takisto je momentálne v rokovaní to, aby boli zdarma očkované aj ženy proti rakovine krčku maternice a nemuseli si doplácať 15 tisíc. Nakúpili sa nové prístroje, obnovili sa stomatologické kliniky modernejšími strojmi, zmodernizovali sa nemocničné izby a podobne, nemyslím tým teraz klimatizáciu v nemocnici, ale plastové okná, aby v zime ušetrili na teple a pacienti napríklad nemrzli a podobne...
Zavedením 60,- Skk poplatku na pohotovosti opäť - najmä detských, už nie sú plné chorých detí, s ktorými rodičia išli radšej večer na pohotovosť len preto, aby nemuseli vynechať v práci, ale chodia tam skutočne prípady, ktoré sú akútne a musia sa riešiť v danom okamihu... Keď ešte tento poplatok nebol, bola som s malým na pohotovosti a pred nami čakalo hádam 20 detí s rodičmi, naposledy sme tam boli niekedy v zime (urobili sa mu červené škvrny cez víkend na celom telíčku) a boli sme vybavení za 5 minút, pretože pred nami čakalo iba JEDNO dieťa.
O tom, koľko stojí každú nemocnicu pôrod, koľko stojí nemocnicu napríklad matka na rizikovom tehotenstve, ktorá tam musí ležať, prípadne nedonosené dieťatko v inkubátore, hádam ani nemusím písať a len ťažko sa dá odhadnúť, či si na to človek dokáže vôbec "nasporiť" za celý život.
Takže ja osobne som ochotná platiť aj odvody, aj recepty, aj poplatky - sama som mala malého v inkubátore 30 dní a som rada a vďačná, že mi neprišla potom vyčíslená faktúra z nemocnice, aby som si ten inkubátor pekne krásne zaplatila... Ale niekto ho zaplatiť musel, že áno. Sú ľudia, ktorí sú celý život zdraví ako repa, nemusia chodiť k lekárovi, chodia napríklad iba na preventívne prehliadky (ak vôbec) a tiež si platia zdravotné poistenie a tie "ich" peniaze inú na úhradu položiek "tých ostatných" a sama píšeš, že nie si práve najzdravšia (máš tú astmu), nikto ti to nevyčíta, božechráň, ale asi chodíš k lekárovi častejšie ako iní ľudia, ktorí taký problém nemajú, preto nerozumiem tomu, na čo sa sťažuješ... Zase také pálky tie odvody nie sú, za rok zaplatíš na zdravotnom poistení možno 20 tisíc korún, ale čo je to oproti tomu, keď musíš byť napr. hospitalizovaná v nemocnici? Nebodaj by si dostala rakovinu, tiež chodíš určite k zubárovi, mávaš sem-tam hádam aj chrípku, alebo by si musela prekonať nejakú náročnejšiu operáciu... Nemyslíš si, že tvoj "zdravotný účet", na ktorý si platíš odvody, by čoskoro zíval prázdnotou? Páčilo by sa ti, keby si si mesačne sporila na svoj vlastný účet a potom by ti povedali, že za vybraté slepé črevo zaplatíš ja neviem - 50 tisíc korún??? Ja teda určite nie... A hlavne, ak by tieto odvody neboli povinné, skutočne by ma nič nenútilo sporit si vopred...
Takže aby si sa aj ty mala lepšie, tieto reformy nutné sú, peniaze sú potrebné, ale odniekadiaľ ich treba najprv vziať a aj keď sa to neprejaví za prvé štyri roky, prejaví sa to neskôr - napríklad ako u nás o osem rokov. U nás ekonomika velice posilnila, dnes máme kurz voči EUR okolo 33,- Skk a vždy sme mali okolo 42-44,- Skk. Žiaľ pozitívne dôsledky reforiem sa ukázali príliš neskoro, až po voľbách, v ktorých vyhral prosociálny Fico, ktorý teraz od dobroty nevie, kam skôr tie peniaze našetrené rozdrbať (sorry za výraz)... Takže Ficko pekne krásne povypláca napríklad prvorodičkám po 15 tisíc pôrodné, už zrušil aj nemocničné poplatky, aj poplatky za vstup do ordinácie, teraz si najnovšie vymyslel, že všetci, za ktorých platí odvody štát do zdravotnej poisťovne MUSIA byť poistení v štátnej poisťovni zdravotnej - takže všetky deti, študenti, štátni zamestnanci a podobne - všetci dobre vieme, že štát bol vždy čo sa poistenia týka najväčším dlžníkom a ja sa už hrozne teším, ako keď pôjdem s malým niekde k lekárovi, mi ho neošetria, pretože "štátna poisťovňa má voči konkrétnej ambulancii dlh" a podobne... :o))) toto je najväčší strašiak Slovenska v poslednom období, človek vlastne prestane mať právo rozhodnúť sa, kde bude poistené jeho dieťa a ak bude robiť v štátnych službách, tak vlastne sa nebude môcť rozhodnúť ani on sám, takže toto už nie je demokracia, ale diktátorstvo... Onedlho možno budeme mať nejaké Ústredný výbor Komunistickej strany slovenska a v novinách budeme čítať, na čom sa dohodli počas IX. zjazdu KSS a podobne, začneme nosiť pionierske šatky, oprášime si zväzácky sľub a budeme chodiť na 1. Mája pekne s vlajočkami...
No, som sa pekne rozkecala a zase dobre vytočila nad našou politickou estrádou, buďte rady, že sa máte tak ako sa máte a tými reformami urobíte krok vpred, na to zober jed, ale skutočne sa to neprejaví zo dňa na deň... žiaľ... Nám neostáva nič iné, ako urobiť krok vzad, sa tu pekne zabarikádovať a pozvať na návštevu Fidela Castra (ak ešte žije)...
Peggy
10.4.2007 22:04:45
Berou desítky a desítky tisíc, těm se to mluví a rozhoduje, když sami žijou v blahobytu..
Leona, 2 dcery
  • 
10.4.2007 21:07:20
Akorát by mě zajímalo, kolik vydělává manžel v USA. Můj donese domů 15 tisíc. Inkaso je 4500, spoření 1500,splátka úvěru 1200,pojištění 1200, ostatní výdaje jako jídlo, obědy ve škole, benzin jsou pohyblivé. Prostě na MD s dvěma dětmi a s tímhle příjmem je opravdu počítání.
[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 534 [Dalších 454 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.