| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přijdeme od nového roku o stovky nebo dokonce tisíce korun měsíčně?

[<<Předchozích 80] Příspěvky 8190 z 534 [Dalších 444 >>]
10.4.2007 20:50:06
Peggy, opravdu si nemyslím, že reforma je třeba. Jediné co je třeba, je udělat pořádek ve všech věcech, aby vše bylo tak jak má a hlavně spravedlivé. Proč si musí třeba cukrovkáři platit nehorázné peníze za insulin, stříkačky a různé potřeby a pitomí narkomani to dostanou zadarmo??? Proč já jako astmatik, navštěvující pravidelně plicní ambulanci a potřebující NUTNĚ sprej, který mi zachrání život, když mám záchvat, musím platit za každou takovou návštěvu u lékaře a za každý recept ???? Je tohle normální ??? Odpovím si sama NENÍ !!! Každý normální člověk ví, že okrádat pracující (a že většina z nás dře jako kůň) o peníze, je svinstvo. Platíme si sociální pojištění, ale musíme si platit i penzijní připojištění, protože jinak chcípneme v důchodu hlady. Platíme si zdravotní pojištění, ale budeme si muset platit i pitomý recepty u lékaře??? CO to je proboha za hovadinu??? Tak buď budu platit zdravotní pojištění, nebo si budu platit každou návštěvu zvlášť, ale obojí je logicky nesmysl a těžké okrádání o peníze. A co je dalším velkým problémem?? To, že teď jeden pitomec navrhne jednu kravinu, ale až dotrůní na své pozici, tak se najde další pitomec a navrhne ještě větší kravinu. Říkáš, že než začneme nadávat, tak si máme vzpomenout, koho jsme volili. Já volila zelený, ale to měli tenkrát jinej program, jak vylepšit lidem život. Jenže sliby chyby, ale to se dalo čekat. Kdo ti dneska splní to, co slíbil, když mu bylo ouvej?? A musím podotknout, že i když třeba takový Čunek je taky parchant, tak jeho řešení s neplatiči schvaluji a fandím mu. Nejsem rasista, ale situaci, kdy romové zničí fungl novej barák a ještě remcají, moc dobře znám. U nás je takových domů spousta, ale každej na úřadě se to bojí řešit. A o tom to je...
Leona
  • 
10.4.2007 20:37:38
Neměli jste volit ty debilní odeesáky,hlavně vy, pepíci (pražáci).Koho jste si zvolili,ti vám ukazují. Čecháčci mají úplně jiný platy, proto ty idioty volí.
Líza
10.4.2007 18:41:02
No, Jardo, o českých reálných platech se toho ve sdělovacích prostředcích moc nedozvíš a pokud budeš údaje z reálu čerpat z novin a televize (s nesmyslnými "průměrnými" platy) a od jednoho zaměstnance jedné firmy, taky budeš dost mimo. Tak si asi na ten zadek radši sedni.
Katu1
10.4.2007 16:42:19
Tvrdit, v současné době, kdy porodnost klesá, že porodné za druhé dítě může být nižší proto, že postýlka se dědí, je stejné, jako kdyby někdo řekl, že poslanci nemají nárok na služební auto, protože mají stejně MHD zadarmo. (Což mají určitě proto, aby kdyby se náhodou dostali do svízelné situace, aby nemuseli zjišťovat, kolik stojí lístek, a kde se to vlastně kupuje.) Tak ať tedy raději sníží porodné jednorázově, stejné pro všechny děti. Nebo nám snad vláda chce naznačit, že žádoucí je, abychom si pořídili pouze jedno dítě?
Katu1
10.4.2007 16:42:10
Tvrdit, v současné době, kdy porodnost klesá, že porodné za druhé dítě může být nižší proto, že postýlka se dědí, je stejné, jako kdyby někdo řekl, že poslanci nemají nárok na služební auto, protože mají stejně MHD zadarmo. (Což mají určitě proto, aby kdyby se náhodou dostali do svízelné situace, aby nemuseli zjišťovat, kolik stojí lístek, a kde se to vlastně kupuje.) Tak ať tedy raději sníží porodné jednorázově, stejné pro všechny děti. Nebo nám snad vláda chce naznačit, že žádoucí je, abychom si pořídili pouze jedno dítě?
10.4.2007 16:22:42
Jsem návrhem vládních reforem rozčarovaná.Mám dvouletou dceru a myslím, že skupinu maminek s takto starými dětmi postihne změna rodičovského příspěvku velmi.V roce 2006 jsem pobírala 3.650,- letos sice zvýšeno na něco přes 7.500,-- což je únosné, ale při představě že příští rok budu mít dítě tříleté a tudíž podle reformy budu zase pobírat 3.800,-- se mě dělá špatně.Cítím se velmi rozhořčená tímto návrhem.Vždyť já už si nemůžu zvolit kolik budu pobírat a půjdu zase "o žebrácké holi" jak tomu bylo loňský rok.Přitom náklady se stále zvyšují.
madelaine
10.4.2007 15:22:00
Informaci o čtyřtisícovém platu mám přímo od dotyčného učitele, který je členem mojí rodiny :). Možná je to pro vás úsměvné, ale ujišťuji Vás, že znám dost lidí, kteří tolik vydělávají. Samozřejmě je i v Německu spousta lidí, kteří nedosahují na průměrný výdělek.
Barča, 2kluci
  • 
10.4.2007 15:00:43
Já s tebou souhlasím. Myslím si, že např. práce z domu, nebo aspoň zkrácené úvazky by pomohly. Prostě podporovat zaměstnanost matek s dětmi. Souhlasím také s tím, že každá jsme jiná. Já tu podporu mám, v manželovi, v mamince. Měla jsem taky trošku problém, protože jsem kojila maldšího syna do 3let a tak než se šlo např. do autoškoly tak nastalo velké odstříkávání. Ještě ve školce syn bavil učitelky vysvětlováním, že maminka má nemocná kojítka.
Přiznám se, že trošku nechápu neochotu manžela (v některých článcích to zaznělo, když není podpora manžela) aspoň trochu své ženě ulehčit, ono přece stačí umýt nádobí, skočit nakoupit. Mě mateřská deptala opravdu jsem potřebovala prostě nějak vypnou od plínek a zabývat se něčím jiným. Neodsuzuji matky, které nemůžou najít práci, ale ty které si radši pořídí další dítě než vůbec nějakou práci hledat - i takové znám a ony to i na rovinu řeknou. TO JE HROZNÝ ROZDÍL.
Barča, 2kluci
  • 
10.4.2007 15:00:18
Já s tebou souhlasím. Myslím si, že např. práce z domu, nebo aspoň zkrácené úvazky by pomohly. Prostě podporovat zaměstnanost matek s dětmi. Souhlasím také s tím, že každá jsme jiná. Já tu podporu mám, v manželovi, v mamince. Měla jsem taky trošku problém, protože jsem kojila maldšího syna do 3let a tak než se šlo např. do autoškoly tak nastalo velké odstříkávání. Ještě ve školce syn bavil učitelky vysvětlováním, že maminka má nemocná kojítka.
Přiznám se, že trošku nechápu neochotu manžela (v některých článcích to zaznělo, když není podpora manžela) aspoň trochu své ženě ulehčit, ono přece stačí umýt nádobí, skočit nakoupit. Mě mateřská deptala opravdu jsem potřebovala prostě nějak vypnou od plínek a zabývat se něčím jiným. Neodsuzuji matky, které nemůžou najít práci, ale ty které si radši pořídí další dítě než vůbec nějakou práci hledat - i takové znám a ony to i na rovinu řeknou. TO JE HROZNÝ ROZDÍL.
Jazu
  • 
10.4.2007 14:29:13
Milá Barčo, označení "krkavčí matka" jsem použila zcela záměrně, aby se diskuze na toto téma vůbec rozvinula. Neboť si všímám, že na iternetových diskuzích, když nepoužíváš peprnějších slov, tak se tvůj hlas ztratí v moři dalších a nikdo na něj nereaguje. Chtěla jsem aby můj hlas byl vyslyšen, to jen na vysvětlenou. Samozřejmě, ty pravé "krkavčí matky" určitě nemají ani přístup k netu, natož aby brouzdaly po stránkách Rodiny...:).
Ale k tomu o čem jsem chtěla psát. To co dělá tvá švagrová a tchýně, není jistě v pořádku, děti potřebují svobodu a my také potřebujeme kousíček toho času pro sebe. Já však píšu z pozice kojící ženy a matky dvou dětí, z nichž jedno má 4.měsíce. Starší dcera má svobody myslím dost, chodí od čtyř let ven sama a kamarádek má spoustu a to prTě ještě žádnou nepotřebuje. Co mi však dělá starosti, že až vylezu z mateřské nebudu mít kam jít do práce. Chtěla bych se vzdělávat, ale není hlídání a podle mého cítění, v kterém se asi neshodneme, do určitého věku by měla žena sedět s dětmi doma. O tom není třeba se přít, to už jsem si ujasnila, neb jsem zjistila, že jsme každá jiná a každá své mateřství vnímáme jinak. To co vyhovuje jedné nelíbí se druhé atd. Neznamená to však, že je některá z nás horší, každá děláme co umíme s tím nejlepším vědomím a svědomím, doufám.
Já jen chtěla upozornit na fakt, že výchozí pozice jednotlivce nejsou vždy stejné. Né, nestěžuji si, jak tady někdo pořád předhazuje. Jen vyzdvihuji na povrch něco o čem se podle mého málo mluví. Není-li babička, kamarádka, nebo z finančních důvodů paní na hlídání, manžel, jak může žena na MD např. studovat, aby pak našla lépe uplatnění až ji MD skončí.
Četla jsem tady různé názory, veskrze mě podezírali z neochoty cokoliv dělat, ale proč tak vysoké procento žen tak skutečně končí (aspoň tady u nás). Já myslím, že v zahraničí mají určitě více podpory v této oblasti a různá zařízení. Bylo by to lepší než pobírat rodičák tak dlouho a určitě by něco takového mnoho žen ocenilo.
[<<Předchozích 80] Příspěvky 8190 z 534 [Dalších 444 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.