| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Na jaře začněte s otužováním

[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 105 [Dalších 25 >>]
24.4.2007 17:22:54
tak to promin, fakt to vyznelo jinak :-)
24.4.2007 17:21:08
mame zabehnuty rezim. vstavame kolem pul sedme, nekdyi v sedm, obcas! (tak jednou za dva tydny) se zadari a vstavame v osm. A pak je to teda frmol. Starsi snidane, skolka, mezitim mladsi mlicko u pohadky, navrat s pecivem a snidane zbytku rodiny. O odvod maleho do skolky se stridam s babickou, ktera denne vodila neter - takhle nam to vyhovuje. Jednou vedu deti ja, jednou ona, obcas menzel, kdyz prijede z prace.
O pul devate uz jsme po snidani a mensi kouka na kouzelnou skolku. Ja bud varim, anebo uklizim. Pokud delam oboje, jdeme ven dele , treba o pul jedenacte. Varim jednoducha jidla. Anebo navarim o vikendu, kdyz si manzel vezme kluky, kotle omacky a pak je dam zamrazit. A je fakt, ze s uklidem se neparu. Naucila jsem se uklizet rychle. A taky pokud jde zapojit maleho, dokud je vetsi ve skolce - pomaha treba utirat prach, i kdyby mel jen mydlit jedny dvere kapesnikem. Jinak to nejde. To bych neudelala nic. MMCH je fakt, ze vcera jsem zehlila vecer u zprav - cca do pul devate. Deti spali.
Ale bud v klidu. Dokud jsem mela jen jednoho, take jsme vstavali dele, asi jako Ty a mela jsem pocit, ze porad nestiham.
Chodil spat dlouho, vstaval dlouho, pak prisel mladsi a starsi nespal po O a najednou to slo :-).
24.4.2007 16:30:49
Leni,
my to taky stridame - treba ted v sobotu jsme byli v divadylku (dopo) a pak odpo byli s tatou na hristi (ja bohuzel myla okna - to opravdu vecer neudelam :-DDD) a v nedeli jsme byli dopo doma, odpo na kolech (Martin ve voziku, Lukas na tyci za mym kolem).
Lenka
  • 
24.4.2007 16:27:15
Já mám zkušenosti s tím, že když jeden den strávíme celý venku (většinou sobotu), tak je nám druhý den dobře doma, kdy si kreslíme, čteme a vaříme a jdeme třeba jenom na kratší procházku po obědě. Nevím, jak ostatní děti, ale já když jsem s dcerkou (5 let) venku dva celé dny v kuse, je potom hrozně unavená a přetažená, musím to kombinovat s klidnými činnostmi doma, jako je třeba to kreslení. Je fajn, že se venku vyřádí a provětrá, ale potřebuje si taky jen tak sednout a něco si psát nebo si hrát s panenkama. Na televizi koukám jenom já, když už malá spí.
24.4.2007 16:13:56
Lenko,
asi proto, ze je to diskuse :-D Akorat tady jsme se od puvodniho otuzovani kapanek odklonily :-D
Je fakt, ze je to jine, kdyz jsou deti skolkove, skolni a rodice v praci, to souhlasim.
24.4.2007 16:10:30
Kvaki,
taky mam rada tyhle spolecne cinnosti... malovat se da i venku (chodnik, kridy) - akorat nasi kluci jsou vzdycky jak prasatka, protoze se ve svych vytvorech pak museji patricne porochnit (mno, pracka vypere :-D) a basnicky a pisnicky si rikame/zpivame i na hristi nebo cestou :-DDD
Lenka,11 l dcera
  • 
24.4.2007 15:50:14
Souhlasím s Lízou,u školních dětí je to jinak.Např. moje dcera ty 3hod. venku netráví,raději si doma čte /bohužel?/ Vždy když čtu reakce,kde se probírají podrobnosti do detailů,si říkám,proč si lidé prostě z daného článku nevezmou to ,co jim vyhovuje a musí mít námitky k tomu či onomu?Doporučení o otužování je fajn informace,netřeba jej rozpitvávat.Mějte se všechny krásně.Lenka
24.4.2007 15:45:12
Cairo,
ale ja jsem si nestezovala, ze nestiham (mno, mozna jsem to blbe napsala, holt spisovatel ze mne nebude :-DDD) - dokonce mi prijde, ze stiham vic nez jsem stihala s jednim ditetem. Ale asi to taky znas - nekdy to na mne dolehne, ze nemam "vypiglovany" byt a nekde se vali prach a tak...
mmch - rano jsem byla s Martinem (20 mes.) venku 2 hodky, po "O" s obema 2,5 - tudiz norma splnena :-DDD
To, ze mamky padaji na h**u jsem podotkla ze zkusenosti kamaradky, ktera se hodne trapi tim, ze ji manzel vycita, co cely den dela, kdyz neni uklizeno a pod.

Kvakinka, 1 žabáček
24.4.2007 15:44:49
Tak by mě akorát zajímalo, když jste některé s dětmi venku celý den, ráno akorát navaříte a večer už se jdete rovnou koupat - kdy si s dětmi malujete, tvoříte, pečete bábovky, čtete časopisy, stavíte stavebnice....? Ještě by to šlo tak na té zahradě, kde si člověk může pro všechno odskočit domů (i když zase na druhou stranu, pak je to jen o čerstvém vzduchu a ten si můžu udělat i v místnosti, když otevřu okna dokořán), ale tahat se třeba se vším ve městě autobusem na hřiště?:-) Nemyslím to jako narážku, ale skutečně by mě zajímalo, kdy to děláte? Já mám tyhle činnosti s mým synem strašně ráda, možná kvůli nim ten pohyb venku zanedbávám:-(
Danuš+brouček
  • 
24.4.2007 15:30:43
Cairo, může se zeptat v kolik hodin vstáváte, když máš už v 10h navařeno a naklizeno? Mám 9měs. syna a v 10h jsem sotva tak po snídani on i já, vstáváme v 8.30h, usíná dost pozdě, takže večer už toho taky tolik něudělám, navíc v paneláku nemůže po večerech gruntovat s hlukem ...
[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 105 [Dalších 25 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.